Mobilā versija
Brīdinājums +1.1°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
3. jūnijs, 2014
Drukāt

Tieslietu ministre atceļ no amata vēl vienu tiesu izpildītāju (1)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Tieslietu ministre Baiba Broka (NA) pirmdien nolēmusi atcelt no amata zvērinātu tiesu izpildītāju Gaļinu Jaņeviču, informē Tieslietu ministrijā (TM).

Tieslietu ministre pieņēmusi šādu lēmumu, pamatojoties uz zvērinātu tiesu izpildītājas lūgumu, kura, izvērtējot savu atbilstību šim amatam, nolēmusi to atstāt.

TM skaidro, ka Broka šā gada 14.aprīlī pret zvērinātu tiesu izpildītāju Jaņeviču ierosināja disciplinārlietu, kas Zvērinātu tiesu izpildītāju disciplinārlietu komisijas sēdē skatīta šā gada 24.aprīlī un 16.maijā.

Komisija konstatējusi, ka zvērināta tiesu izpildītāja Jaņeviča pārkāpusi Tiesu izpildītāju likumu, jo nav pareizi un precīzi veikusi depozītu summu uzskaiti. Atklāta neatbilstība starp depozītu summu uzskaites grāmatu un depozīta konta izrakstu laikā no 2013.gada 1.janvāra līdz 2013.gada 31.decembrim.

Šis pārkāpums nenodrošina iespēju zvērinātu tiesu izpildītāju uzraugošajām institūcijām veikt pārbaudi un kontroli par zvērinātas tiesu izpildītājas rīcību ar trešo personu naudas līdzekļiem, kā arī no depozīta konta izmaksāto līdzekļu uzskaiti un kontroli, atzīmē TM.

Komisijas ieskatā pārkāpums depozītu summu uzskaitē nav savienojams ar zvērināta tiesu izpildītāja pienākumu pildīšanu, līdz ar to nolemts rosināt tieslietu ministrei atcelt  Jaņeviču no zvērinātu tiesu izpildītājas amata.

Savukārt šā gada 30.maijā TM saņēma zvērinātas tiesu izpildītājas Jaņevičas iesniegumu ar lūgumu atbrīvot viņu no zvērināta tiesu izpildītāja amata pienākumu pildīšanas pēc pašas vēlēšanās.

Brokas ieskatā šis ir labs piemērs arī citiem tiesu sistēmai piederīgajiem, kuri neatbilst savam ieņemamajam amatam. “Es cienu un augsti vērtēju Jaņevičas kundzes lēmumu atstāt zvērinātas tiesu izpildītājas amatu, jo tas pierāda viņas godprātību ne tikai attiecībā pret sevi un kolēģiem, bet arī pret visu sabiedrību kopumā. Šādi gadījumi vairo zvērinātu tiesu izpildītāju institūta prestižu un uzlabo kopējo zvērinātu tiesu izpildītāju tēlu.”

Jau vēstīts, ka 30. maijā ministre pieņēma lēmumu atcelt no amata zvērinātu tiesu izpildītāju Uldi Zepu. Broka, lemjot par bargāko sodu, ņēma vērā to, ka zvērināts tiesu izpildītājs savā profesionālajā darbībā pieļāvis pārkāpumus sistemātiski.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jauki!Tagad vairs nevarēs noņemt mašīnai 2011.gadā uzlikto liegumu,kas uzlikts iepriekšējam saimniekam:(

Bērnu vecāki varēs ātrāk iet pensijā? (44)Līdz valsts simtgadei plānots iedarbināt ambiciozu demogrāfiskās atveseļošanas programmu, kurai dots nosaukums “Māras solis”. Viens no tās priekšlikumiem – dot iespēju bērnu vecākiem ātrāk doties pensijā, vēstīja "TV3 ziņas".
Pie barikāžu piemiņas ugunskura pulcējas vairāki simti cilvēkuŠodien priekšpusdienā Rīgā, Doma laukumā, pie barikāžu atcerei veltīta ugunskura pulcējās vairāki simti cilvēku, tostarp Latvijas amatpersonas, jaunsargi, dažāda vecuma skolēni un viņu skolotāji.
Draugiem Facebook Twitter Google+