Mobilā versija
+7.3°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
29. jūlijs, 2014
Drukāt

Tieslietu ministres pienākumus pildīs Dace Melbārde (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) šodien pieņēmusi tieslietu ministres Baibas Brokas (VL-TB/LNNK) demisijas rakstu, pavēstīja Straujumas preses sekretāre Džeina Tamuļeviča.

Brokai par ministri vēl jānostrādā līdz 6.augustam. Tieslietu ministra pienākumu izpildītājs no 6.augusta būs kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK).

Sākotnēji Straujuma bija nolēmusi, ka demisiju apstiprinās tikai pēc tam, kad būs atgriezusies no atvaļinājuma 10.augustā, taču savu lēmumu mainīja.

Kā ziņots, Broka pirmdien paziņoja par to, ka atstās tieslietu ministres amatu. Politiķe savu lēmumu argumentēja ar atbildīgu pieeju ministres amatam, turklāt tuvākajos mēnešos valdībai jāpieņem vairāki svarīgi lēmumi saistībā ar “Citadeles bankas” pārdošanu, “Latvijas Gāzes” dažādiem jautājumiem, un tam ir nepieciešama pielaide valsts noslēpumam.

“Es atkāpjos no šī amata, lai būtu ministrs, kuram ir šī pielaide un kurš spēj kvalitatīvi piedalīties pilnīgi visos jautājumos, kas ietilpst tieslietu ministra kompetencē,” skaidroja politiķe.

Brokas lēmums demisionēt seko pēc tam, kad atklājās, ka ģenerālprokurors nav mainījis SAB lēmumu par atteikumu Brokai piešķirt augstākās pakāpes pielaidi valsts noslēpumam. Pielaides trūkums neliedz Brokai ieņemt tieslietu ministra amatu, taču viņa nevar piedalīties atsevišķu jautājumu izskatīšanā valdībā. Ministru prezidente Straujuma Brokas demisiju neprasa.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Un ja Maizītis nedos Melbardei pielaidi? Atliks Maizīti pārbaudīt vai viņam viss ir kārtībā!

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteni (1)Kāda veida noziedzīgus nodarījumus un cik bieži izdara psihiski slimas personas, nezina pat atbildīgās amatpersonas.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (27)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+