×
Mobilā versija
Brīdinājums +14°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
20. aprīlis, 2018
Drukāt

Tieslietu ministrija: nolaupītais bērns šobrīd ir drošībā (1)

Foto no Pixabay.comFoto no Pixabay.com

Engures novadā vecāku nolaupītā meitene atrodas drošībā un situācija tiek risināta, pavēstīja Tieslietu ministrijas (TM) pārstāve Alise Adamane.

Viņa norādīja, ka TM pēc palīdzības vērsās attiecīgā bāriņtiesa. “Pašlaik notiek aktīva sadarbība ar attiecīgās valsts atbildīgajiem dienestiem, kā arī tiek kārtoti visi nepieciešamie dokumenti bērna likumiskā pārstāvja nozīmēšanai,” skaidroja Adamane.

TM pārstāve arī uzsvēra, ka formalitāšu nokārtošanai nepieciešamas laiks ir atkarīgs no konkrētās lietas apstākļiem, tomēr šajā gadījumā viss notiekot maksimāli ātri.

Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā no pirmsskolas izglītības iestādes “Ķipari” Engures novada Smārdē vecāki, kuriem atņemtas aizgādības tiesības, nolaupījuši trīsgadīgu meitu un izveduši viņu uz ārzemēm.

Kad pieaugušie ienākuši iestādē, viņi pagrūda auklīti, fiziski ietekmēta arī audzinātāja. Vecāki patvaļīgi no iestādes izņēmuši savu meitu un vēlāk izveduši viņu uz ārzemēm.

“Tas viss notika pārējo bērnu acu priekšā, bērni sāka raudāt, redzot, ka viņu audzinātāju grūž,” notikušo aprakstīja bērnudārza vadītāja Gunta Lāce, klāstot, ka situācija iestādē ir izrunāta un secināts, ka darbinieki rīkojušies pareizi, līdz ar to viņu vainu notikušajā Lāce neredz.

Nolaupīto bērnu bērnudārza vadītāja raksturoja kā jauku, lai gan sākotnēji ar viņu bijušas problēmas. Meitenīte kādu laiku dzīvojusi Vācijā, bet Latvijā dzīvojusi citas ģimenes aprūpē, jo vecākiem atņemtas aprūpes tiesības. Zināms, ka viņas ģimenē ir arī citi bērni, un par daļu vecākiem atņemtas aizgādnības tiesības.

Pašlaik tiek gatavoti dokumenti, lai meiteni varētu atvest atpakaļ uz Latviju.

Bērnu nolaupījušie vecāki pašlaik atrodas Vācijā un nav aizturēti. Policija izmeklē notikušo un sola pēc iespējas ātrāk nodot krimināllietu prokuratūrai kriminālvajāšanai sākšanai. Lietai nonākot prokuratūrā, būs iespējams pieprasīt Eiropas apcietinājuma lēmumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. vai vecākiem aizgadnibas tiesības ir nonemta UZ MŪŽU ????
    VECAKIEM VIENMĒR IR TIESĪBAS TIKTIES AR SAVU BĒRNU…. KĀPĒC VALSTS NEPALIDZ ŠIM VECĀKIEM ATGUT BĒRNU, BET ATRI KARTO DOKUMENTI PAR CITU ĢIMENE, KUR DZĪVOS BĒRNS???? Valsts parkapa vecāku tiesības, jo Bērna tiesību konvencija rakstīts, ka lidz 7 gadiem bernu iznemt no ģimenes NEDRIKST… iznemot īpašu neatgriezenisku situāciju…. Berns ies ar laiku uz pārdošanu ārvalstīs…

Draugiem Facebook Twitter Google+