×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
17. janvāris, 2018
Drukāt

Tieslietu ministrija pēc“Latvijas Avīzes” raksta skaidro par prēmijām (17)

Foto -LETAFoto -LETA

Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs

Atsaucoties uz laikrakstā “Latvijas Avīze” šī gada 16. janvārī publicēto Lato Lapsas rakstu “Ministrijā tik daudz piemaksu, ka nespēj apkopot”, Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs sniedz šādu komentāru.

Pirmkārt, skaitliski lielāko daļu izmaksu par papildu atlīdzību ministrijā veido piemaksas par īslaicīgā prombūtnē (komandējums, saslimšana, atvaļinājums) esošā darbinieka aizvietošanu. Tāpēc Lato Lapsam sniegtajā atbildē minētais izmaksu skaits varētu radīt priekšstatu par nesamērīgi lielu piemaksas apjomu Tieslietu ministrijā. Neskatoties uz to, ka šīs piemaksas skaits ir lielākais, jo ministrijas darbinieki (aptuveni 220 darbinieki) brauc komandējumos, slimo, dodas atvaļinājumos, šī piemaksa veido ļoti nenozīmīgu amatpersonas ienākuma daļu. Proti, šādas piemaksas apmērs ministrijā ir noteikts 5 % apmērā no darbinieka, kas aizvieto prombūtnē esošo darbinieku, mēnešalgas, un, ja aizvietošana ir, piemēram, 2 darba dienas un mēnesī ir 22 darba dienas, tad faktiski darbiniekam izmaksātās piemaksas apmērs ir tikai 0.45% no mēnešalgas.

Otrkārt, Lato Lapsa, vēršoties Tieslietu ministrijā, lūdza sniegt detalizētu un pēc saviem kritērijiem izvēlētu informāciju par katru izmaksāto piemaksu laika periodā no 2017. gada 1. janvāra līdz 31. novembrim. Informācija pēc pieprasītajiem kritērijiem attiecīgajā apjomā ministrijā netiek automatizēti uzskaitīta grāmatvedības sistēmā (sistēma ir veidota, lai nodrošinātu informācijas apriti ar Valsts ieņēmumu dienestu, Finanšu ministriju, Centrālo statistikas pārvaldi un citām valsts institūcijām), tāpēc informācijas apkopošana atbilstoši iesniedzēja noteiktiem kritērijiem prasa papildu manuālu apstrādi, kas nozīmē, ka šī informācija ir vai nu jāpārraksta vai jāpārkopē (katrs ieraksts atsevišķi). Šādas informācijas sagatavošana ir nesamērīga ar ministrijai pieejamiem resursiem.

Treškārt, jāpiebilst, ka jaunais Valsts pārvaldes reformu plāns paredz valsts resursu optimizāciju, ieskaitot darbinieku skaita samazināšanu un amata funkciju pārskatīšanu. Papildus, analizējot iespējamos Valsts pārvaldes reformu plāna ieviešanas pasākumus, esam secinājuši, ka arī īslaicīga aizvietošana nav lietderīga, un darbinieku finansiālais ieguvums (piemaksa) ir niecīgs, bet patērētais administratīvais resurss būtisks. Tāpēc no šā gada ministrija uzsāka praksi neaizvietot darbiniekus, kas atrodas prombūtnē līdz trīs darba dienām (izņemot vadītājus, kurus nepieciešams aizvietot, lai nodrošinātu struktūrvienības un iestādes darbības nepārtrauktību).

Esam centralizējuši arī IT sistēmas, jo ik pa laikam parādās amati, kas ir ļoti dārgi, lai tos algotu un tirgū tie ir pieprasīti, kā arī grūti atrodami, tāpēc nodrošinām resorā tādas funkcijas, ar kurām centrālais aparāts un iestādes varētu nenodaroties, bet nodarboties ar uzdevumiem, kas ietilpst to tiešajos pienākumos.

Jau agrāk optimizācijas nolūkos esam apvienojuši iestādes – Valsts valodas centram 2009. gadā tika pievienota valsts aģentūra “Tulkošanas un terminoloģijas centrs”.
Esam pārgājuši uz elektronisko vidi, mazinot birokrātiju, ietaupot laiku un cilvēkresursus.

Arī ministrijas ietvaros, ja no darbavietas aiziet kāds cilvēks, mēs sākotnēji pārskatām, vai bez šī amata ir iespējams iztikt, pārdalot funkcijas, vienkāršojot iekšējās procedūras. Tādā veidā tiek ietaupīti līdzekļi atlīdzībai, un ir iespējams finansiāli motivēt tos darbiniekus, kuri ir gatavi pārmaiņām, gatavi darīt vairāk un efektīvāk.
Ministrijā ir ieviesta atlīdzības sistēma, kura katru gadu tiek pārskatīta. Esam atgriezušies pie atvaļinājumu pabalstiem, kas krīzes laikā mums nebija.

Papildus Tieslietu ministrija ir izveidojusi darba grupu, kas strādās pie idejas par ekspertīžu iestāžu apvienošanu ar mērķi ietaupīt valsts resursus un izveidot vienu centrālo iestādi.

Ņemot vērā iepriekšminēto, ministrijai nav lietderīgi izmantot pieejamos cilvēkresursus šāda apjoma darba veikšanai.

Ceturtkārt, atbildē žurnālistam tika sniegts aptuvenais ministrijas darbinieku un izmaksātās papildu atlīdzības skaits par konkrēto laika periodu, jo šajā laika periodā darbinieku skaits nav bijis pastāvīgs.

Piektkārt, ministrija nekad nav slēpusi informāciju par izmaksātajām piemaksām, prēmijām un naudas balvām. Runājot par konkrēto gadījumu, piedāvājām iespēju saņemt informāciju mazākā apjomā – precizējot informācijas apjomu, kas tiek/tika prasīts par katru papildus izmaksāto atlīdzību, vai saņemt informāciju pilnā apjomā, bet par atsevišķām personām pēc Lato Lapsas izvēles. Ministrija uzskatīja, ka šādā veidā gan Lato Lapsa varēs novērtēt izmaksu pamatotību, gan netiks būtiski traucēta ministrijas darbība un darbinieku noslodze. Diemžēl ministrijas piedāvājumu un apsvērumus Lato Lapsa kategoriski noraidīja.

Informāciju par izmaksātajām prēmijām, piemaksām un naudas balvām iepriekš esam snieguši arī citiem medijiem.

Tieslietu ministrija joprojām ir gatava sniegt Lato Lapsam informāciju, ja tas ir samērojams ar ministrijas patērētajiem resursiem un saprātīgiem termiņiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. premijas par kresla deldēšanu

 2. Vai kāds vispār tieslietu ministrijā arī ir uz vietas???? – visi komandējumos, atvaļinājumos vai slimo?

 3. Viņi apzog tautu ! Atbildēt

  Kas notiek ar mūsu vadītājiem un ierēdņiem. Kur skatās valdība un Saeima ? Visas iestādes un ministrijas lepni uzdzīvo uz nodokļu maksātāju naudas. Katrai politiskajai partijai ir sava ministrijas un nu katrs grābj, cik var un, cik grib. Vai kauna vairs nav nemaz, ar katru gadu paliek arvien rijīgāki un nekaunīgāki. Iemesls laikam ir viens,šīs trīs varas partijas par ilgu ir aizgulējušās Saeimā un nekaunība sit augstu vilni ! Valda bezatbildība un visatļautība !!!

 4. Kas tur jāskaidro ? Vai nav skaidrs,ka tā ir mūsu nopelnītā nauda un mums ir jāzin, kur viņa tiek izlietota. Slēpj, melo, krāpjas, rīkojas kā ar savu naudu. Vai tāpēc jūs esat pie naudas dalīšanas,kad varat sev ņemt, cik gribat? Mēs visi smagi strādājam, pelnām, bet jums nav kauna apdalīt citus. Kādus nabadzības pabalstus saņem pensionāri un slimie invalīdi, lielākais vairums cilvēku saņem minimālo algu, kas jūs esat par izredzētajiem, ka varat rīkoties ar mūsu naudu kā patīk ??? Par savu darbu jūs saņemat jau lielas algas, salīdzinot ar citiem. Jums ir jābūt paraugam un godīgiem pret saviem iedzīvotājiem, bet notiek pretējais. Pat tiesai jāiejaucas, lai atklātu jūsu negodības.

 5. Visiem pienakas premijas ka labi strada bet lidz ko sayaisa sudus tad tas ir normali cilveks kludijas bet zaudejumus sedz visi nodoklu maksataji un 6tasir visas valsts iestades

  • VĒJOŅA KANCELEJA
   Tiesa Vējoņa kancelejai liek atklāt visu darbinieku algas: Beidzot ir pilns saraksts!

   Pēc vairākus mēnešus ilgas stīvēšanās un apgalvojumiem, ka šādu datu atklāšana būšot personiskās dzīves aizskārums, Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa kanceleja beidzot ir bijusi spiesta publiskot savas jaunās – vidēji par aptuveni trešo daļu palielinātās algas.

   Kancelejas vadītājs Arnis Salnājs 3978,00
   Kancelejas vadītāja vietniece Egita Kazeka 3968,00
   Valsts prezidenta ārlietu padomniece Maija Manika 3421,00
   Valsts prezidenta preses padomnieks Jānis Siksnis 3421,00 Valsts prezidenta likumdošanas un juridiskais padomniece Kristīne Jaunzeme 3421,00
   Valsts prezidenta ekonomikas padomnieks Andis Jēkabsons 3421,00
   Valsts prezidenta konstitucionālo tiesību padomnieks Jānis Pleps 2993,00*
   Valsts prezidenta nacionālās drošības padomnieks, Nacionālās drošības padomes sekretārs Jānis Kažociņš 3421,00*
   Valsts prezidenta padomnieks stratēģiskās attīstības jautājumos Zigurds Zaķis 1711,00**

   Funkciju nodrošinājuma nodaļas ekonomikas konsultante Kristīne Petrovska 1502,00
   Funkciju nodrošinājuma nodaļas nacionālās drošības padomnieka, Nacionālās drošības padomes sekretāra palīdze Inga Matīsa 1596,00
   Funkciju nodrošinājuma nodaļas ārlietu padomnieka konsultante Gunta Slesare 1690,00
   Funkciju nodrošinājuma nodaļas sabiedrisko projektu konsultante Kristīne Reisa-Dāboliņa 1690,00

   Funkciju nodrošinājuma nodaļas konsultante plānošanas jautājumos Anda Pečule 1690,00
   Funkciju nodrošinājuma nodaļas konsultante stratēģiskās attīstības jautājumos Zane Ozola 1502,00
   Funkciju nodrošinājuma nodaļas komunikācijas speciāliste Kristīne Kļaveniece 1931,00
   Funkciju nodrošinājuma nodaļas komunikācijas speciālists Toms Ķencis 912,00**
   Funkciju nodrošinājuma nodaļas tulce Anna Hrapan-Gromņicka 1502,00
   Funkciju nodrošinājuma nodaļas foto un video operators Gatis Bergmanis 1482,00
   Juridiskās nodaļas vadītāja vietniece Linda Puķīte 2052,00 Juridiskās nodaļas juriste Inese Kahanoviča 2052,00
   Juridiskās nodaļas juriste Madara Inkina 2052,00
   Juridiskās nodaļas personāla vadītāja Iveta Galzone 1938,00
   Apžēlošanas dienesta vadītāja Elena Lodočkina 2147,00
   Apžēlošanas dienesta vecākā speciāliste Kristīne Vilka 1502,00
   Valsts prezidenta protokola vadītājs Renārs Vilde 2281,00
   Valsts prezidenta protokola konsultante Skaidrīte Zarāne 1824,00
   Valsts prezidenta protokola konsultante Vita Rukse 1824,00
   Sekretariāta vadītāja Laila Rutks arī Rutkis 1596,00
   Sekretariāta sekretāre Daniela Balode 1006,00
   Sekretariāta sekretāre personai, kura ieņēma Valsts prezidenta amatu (V.Vīķei-Freibergai) Daina Lasmane 1368,00
   Kancelejas vadītājs Arnis Salnājs 3978,00
   KancelejSekretariāta sekretāre personai, kura ieņēma Valsts prezidenta amatu (G.Ulmanim) Eva Eihmane 1368,00
   Sekretariāta sekretāre personai, kura ieņēma Valsts prezidenta amatu (V.Zatleram) Zane Jurjāne 1197,00*
   Sekretariāta sekretāre personai, kura ieņēma Valsts prezidenta amatu (A.Bērziņam) Daina Bāra 1197,00*
   Sekretariāta Vēsturnieku komisijas atbildīgais sekretārs Valdis Kuzmins 684,00**
   Valsts heraldikas komisijas priekšsēdētāja vietniece administratīvajos jautājumos Ramona Umblija 1197,00*
   Ordeņu kapitula sekretārs Maira Sudrabiņa 2281,00 Finanšu uzskaites nodaļas vadītāja Inga Šteinbrika 2415,00
   Finanšu uzskaites nodaļas vecākā grāmatvede Ilona Kancāne 1931,00
   Informācijas tehnoloģiju nodaļas vadītājs Jānis Mūsiņš 2281,00
   Informācijas tehnoloģiju nodaļas datorsistēmu un datortīklu administrators Kristaps Mieriņš 1824,00
   Lietvedības nodaļas vadītāja Inta Butkus 1824,00
   Lietvedības nodaļas vecākā lietvede Katrīna Briede 1254,00
   Lietvedības nodaļas arhīviste Inga Bremze (ilgstošā prombūtnē) Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas vadītājs Ģirts Auškāps 2415,00
   Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas vadītāja vietniece Žanna Trankale 1596,00
   Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas fondu glabātāja Sarmīte Fogele 1395,00
   Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas vecākais saimniecības pārzinis Dzintars Kļaviņš 1254,00
   Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas vecākais ēku un teritorijas pārzinis Edgars Dauškāns 1254,00
   Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas saimniecības pārzine Katrīna Bergmane 1140,00
   Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas saimniecības pārzinis Rihards Beikmanis 1073,00
   Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas Jūrmalas rezidences pārzinis Andris Āriņš 1140,00
   nepilns darba laiks 35 stundas nedēļā *
   nepilns darba laiks 20 stundas nedēļās **

 6. Ilmārs 5 līmeņa profisionāls maģistrs mērniecībā un zemes ierīcībā Atbildēt

  No 1996g Zemesgrāmatu atjaunošanas un spēkā stāšanās likuma 21/2 pantā skaidri rakstīts ka TM pakļautībā VZD un Zemesgrāmu sistēmai jābūt datorizēti VIENOTAI[es ieteicu arī notārus un pašvaldības],bet2017 g TM darba plānā Medina uzdevusi Reiziņai ieviest .Vai nav par DAUDZ gadu vajadzīgs ,lai TM PILDĪTU LIKUMU?

 7. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Tauki un sū#i vienmēr un visur peld pa virsu – neatkarīgi no tā, kāds ir tilpums un kāda substance ir tajā ietilpināta.”

  Ir sacīts: “Absolūti bezjēdzīga un jebkurā izpratnē nelietderīga cīņa (jeb, visbiežāk, pat tikai “vētrainas rosības” imitācija) ar SEKĀM, nespējot saskatīt vai pat apzināti ignorējot to patiesos CĒLOŅUS, ir viena no lielākajām muļķībām un viens no galvenajiem iemesliem tam, kāpēc “esam tur, kur esam, un ārā netiekam”.” 😉

  =======

  “Šo jēgt būs SILES rukšķiem, VISIEM!…”
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Ja pārpalicis tik vien “prāta”,
  Lai truli LAUPĪTU, bez sāta ~
  Smej Radītājs par sugas biedriem,
  Kas “rebes griež” uz CITU sviedriem:
  .
  “Šo jēgt būs SILES rukšķiem, VISIEM,
  Bez “atrunām” vai “kompromisiem” ~
  NAV profīta no “bauru” grašiem,
  Ne šīs “valsts” budžetam, ne pašiem.
  .
  Var “shēmot”, šmaukt un zagt cik jaudā,
  Lai plunčātos (kā sū#os) naudā,
  Grābt čupām vāģus, cackas, vešas,
  Bet – mirstamklōzei tak’ NAV ķešas…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 8. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  kas arī bija jāpierāda.

 9. Kāds saimnieks, šeit domāju politisko jumtu Rasnaču, tādi padotie – vadošie ierēdņi, kas tukšvārdībā un frāžainībā grib pārspēt viens otru

 10. Tieslietu ministrijai-Kronbergam un Rasnačam PILNĪGI NAV KAUNA, jo TM par darbinieku aizvietošanu uz atvaļinājuma,slimības u.c. izmaksā piemaksas,bet piem. cietumā par darbinieku aizvietošanu …NEKAD nav maksātas piemaksas darbiniekiem,laikam jau tas attiecas TIKAI uz TM un cietumu vadību,nevis uz “parastiem”darbiniekiem!!!

 11. Arī no Lapsas kunga raksta nav pilnīgi nekāda jēga. 😀 Vienkārši nedabūja to, ko gribēja…

 12. Lūk, kā augsta amatpersona var GVELST BEZ MĒRA, bet beigās nepateikt NEKO!

 13. Augstas klases birokrāts. Ko tu tādam padarīsi

 14. 220? Ārprāts, cik tranu tur sēž!

 15. Bezatbildīgu liekēžu kantora cienīga bezatbildīga liekēža atbilde! : ))) Tūkstotis vārdu bet skaņas (jēgas) nekādas, tipiska atrakstīšanās.
  Da kaut jūs parazīti pakristu reiz un nekad vairs neceltos!

 16. Vai par prombūtnē esoša darbinieka aizvietošanu atalgojums nav jāsaņem tūlīt nākošā mēnesī? Vai ministrijas darbinieki daudzi kā sarunājuši prom aizdevās gada beigās un aizvietotāji saņem papildus algu ( prēmiju) par aizvietošanu gada beigās? Nu kaut vienreiz beigtu murgot! Domā visa tauta tādi vientiesīši, ka neko nesaprot. Saprast jau visu saprot, tikai mums neviens neprasa padomu, ko grib, to dara, cik grib, tik paši paņem, nekādi likumi tur nedarbojas ( Viens likums, viena taisnība visiem????????)

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Būs karsti!

Paredzams, ka šī būs karstākā nedēļa Latvijā kopš 2015. vai 2014. gada, prognozē meteorologi. Karstums būšot ilgstošs, ar siltām naktīm un palielinātu gaisa mitrumu. Katru dienu gaisa temperatūra valsts lielākajā daļā paaugstināsies virs +25 grādiem, nepārsniedzot +32 grādus.

Trešdien, 18. jūlijā, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) sāks pieņemt deputātu kandidātu sarakstus 13. Saeimas vēlēšanām. Pēdējā diena, kad politiskās partijas un apvienības varēs pieteikt savus kandidātus vēlēšanām, būs 7. augusts.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+