Latvijā
Sabiedrība

Raidījums: Tieslietu ministrija rosina publiskot dzimumnoziedznieku, īpaši pedofilu, reģistru11


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto-Shutterstock

Aktualizējies jautājums par to, vai Latvijā būtu jāpublisko dzimumnoziedznieku reģistrs. Tieslietu ministrija uzskata, ka ikvienam iedzīvotājam būtu tiesības zināt, vai apkārtnē nedzīvo kāds bīstams notiesātais, šodien vēsta TV3 Ziņas.

Latvijā pastāv atbildīgajām iestādēm pieejams dzimumnoziedznieku reģistrs, taču Tieslietu ministrijas ieskatā, tas nav pieejams pietiekami publiskā līmenī. Ministrijā uzskata, ka ikvienam Latvijas iedzīvotājam jābūt iespējai iesniegt pamatotu lūgumu atbildīgajām iestādēm un saņemt informāciju par potenciāliem riskiem viņu bērniem. Tas skar gan apkaimes iedzīvotājus, gan izglītības iestādes, kur bērni mācās vai piedalās dažādos interešu pulciņos.

Tas gan šobrīd ir vien idejas līmenī, tā piebilst Rasnačs. “Mēs atbalstām šo daļējo reģistru, esam gatavi palīdzēt šādu grozījumu izstrādāšanā.”

Kategoriski pret dzimumnoziedznieku reģistra atvēršanu publiskai apskatei ir Tiesībsargs Juris Jansons. Šāda rīcība ne vien varētu izraisīt cilvēktiesību lietu gūzmu, jo notiesātie vērstos Eiropas tiesās.

Eiropā ažiotāžu radījusi Polija – Tieslietu ministrijas mājaslapā publiski pieejami dati par 800 dzimunnoziedzniekiem, lielākoties, pedofiliem. Mājaslapā redzami noziedznieku fotoattēli, informācija par dzīvesvietu, paveiktajiem noziegumiem un piespriesto soda mēru.

“Bērnu labklājība ir svarīgāka par noziedznieku privātuma aizsardzību,” gada sākumā norādīja Polijas tieslietu ministra vietnieks Mihals Vošs.

Kā vēsta Polijas Radio ziņu aģentūra IAR , šī datubāze jau palīdzējusi atklāt agrāk tiesātu pedofilu, kurš strādājis kādas Polijas dienvidu pilsētas dienas centrā, tādējādi atklājot centra trūkumus potenciālo darbinieku pārbaudēs.

LA.lv