×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
8. augusts, 2013
Drukāt

Tieslietu ministrs: Latvijā jāmaina attieksme pret cietušo

Ministru kabineta sēde, kurā lemj par kibernoziegumos apsūdzētā Denisa Čalovska izdošanu ASV

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns atbild uz žunālistu jautājumiem pēc Ministru kabineta sēdes, kurā nolēma izdot ASV kibernoziegumos apsūdzēto Latvijas pilsoni Denisu Čalovski.

Latvijā ir jāmaina attieksme pret cietušo, jo pašlaik vairāk tiek domāts par aizdomās turamā aizstāvību, intervijā LNT ceturtdien sacīja tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Nacionālā apvienība).

“Cietušais ir vienīgais, kura dēļ visa šī sistēma tiek uzturēta, miljonus izmantojam, lai izmeklētu noziegumus un cietušais ir centrā, bet cietušais tiesas procesa laikā bieži vien tiek atkārtoti viktimizēts, viņš cieš vēlreiz. Šie ir tie gadījumi, par kuriem jārunā daudz skaļāk,” uzskata ministrs.

Viņaprāt, cietušo aizsardzība gadījumos, kad ir uzsākta izmeklēšana, jāizvirza par prioritāti, jo tā šobrīd ir absolūti nepietiekama.

“Pirmkārt, pavisam vienkārša lieta ir attieksme. (..) Es šo jautājumu vēlos celt dienas kārtībā arvien vairāk. Domāju, ka ļoti lielas problēmas jau sāktu atrisināties tad, ja uzskatītu, ka tā ir prioritāte, tad arī runātu tālāk, vai ir kaut kas nepieciešams likumos mainīt, finansēt,” viņš sacīja.

Bordāns to sacīja, jautājot par gadījumu Jaunjelgavā, kad no vecākiem skolas biedriem cieta 1.klases zēns. Konkrēto gadījumu viņš attiecās komentēt, bet viņam par tā izmeklēšanu esot neskaidrības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+