×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
13. janvāris, 2015
Drukāt

Tieslietu ministrs plāno piedalīties 16. marta pasākumā pie Brīvības pieminekļa (24)

Foto: LETAFoto: LETA

Toreizējais Saeimas sekretāra biedrs Dzintars Rasnačs 2014. gada 16. martā piedalās latviešu leģionāru piemiņas gājienā no Doma baznīcas uz Brīvības pieminekli.

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK) plāno piedalīties 16.marta, Leģionāru dienas, pasākumā pie Brīvības pieminekļa, to ministrs šovakar apliecinājis sociālajā tīklā “Twitter”.

Ministrs to pavēstījis pēc tam, kad žurnāliste Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā “1:1” par viņa iespējamu dalību 16.marta pasākumos iztaujāja Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci (VL-TB/LNNK). Saeimas spīkere sacīja, ka nezina, vai Rasnačs piedalīsies šajos pasākumos, jo nav ar viņu to pārspriedusi.

Tāpat Mūrniece norādīja, ka nav nevienu aicinājusi ne piedalīties, ne nepiedalīties 16.marta pasākumos un šādus aicinājumus pagaidām arī neplāno izteikt.

Pēc tam tieslietu ministrs Rasnačs savā “Twitter” profilā rakstīja: “Savādi, ka nejautājāt to man. Es iešu pie Brīvības pieminekļa. Cikos? Pēc sava darba grafika. #noteiktiiešu”.

Jautāta, vai ministriem būtu jāpiedalās 16. marta pasākumos pie Brīvības pieminekļa, Saeimas spīkere LTV raidījumā norādīja, ka tā ir katra cilvēka izvēle. Pati Mūrniece neplāno dalību šajā pasākumā, jo 16. martā iecerējusi piedalīties piemiņas sarīkojumā Lestenē.

Kā zināms, iepriekšējā valdība Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) valdība 2014.gada 11.martā nobalsoja par ministru nepiedalīšanos 16.marta Leģionāru atceres gājienā pie Brīvības pieminekļa. Saistībā ar valdības lēmuma nepildīšanu Straujuma pieprasīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Eināra Cilinska (VL-TB/LNNK) demisiju.

Cilinskis 2014.gada 15.marta rītā žurnālistiem paziņoja, ka piedalīsies 16.marta pasākumos – gan dosies leģionāru atceres gājienā pie Brīvības pieminekļa, gan piedalīsies dievkalpojumā, gan arī dosies uz piemiņas vietu Lestenē. Viņš uzsvēra, ka to darīs nevis kā ministrs, bet gan kā Latvijas pilsonis.

Savukārt pērnā gada oktobrī Straujuma, kura vēl pildīja savas pirmās valdības vadītājas pienākumus un vienlaikus kandidēja uz jaunās valdības vadītājas posteni, apliecināja, ka arī jaunās valdības ministri nevarēs piedalīties 16.marta pasākumos pie Brīvības pieminekļa.
Kopējs jaunās valdības lēmums gan vēl nav pieņemts.

Arī “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa toreiz žurnālistiem sacīja, ka Latvijai prezidentūras laikā būs pievērsta visas Eiropas uzmanība, tāpēc šis jautājums tiks pārrunāts arī ar nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK).

Savukārt Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars toreiz žurnālistiem sacīja, ka nav bijušas diskusijas par šo jautājumu, turklāt VL-TB/LNNK šādā diskusijā arī neielaistos. Dzintars uzsvēra, ka politika ir valsts pārvalde un sabiedrības pārvaldīšana, bet tas, “kurš piedalās kādos piemiņas pasākumos, ir katra individuālā darīšana”.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. VAI TAD NEVIENAM NAV ATMIŅĀ VL NOSTĀJA PAR 16.MARTU?????? KĀPĒC ATKAL TIK STULBAS DEBATES PAR TIK SENU JAUTĀJUMU???? KO VAR ŅEMTIES KĀ BĒRNUDĀRZĀ GADU NO GADA!???????? Varētu likies mierā, katrs ir spējīgs IZLEMT: KUR, KAD, AR KO, KĀDĀ VEIDĀ darīt to vai citu darbu!??? KURŠ VAR NORĀDĪT, KURP IET??? Ja ir NORĀDES, TAD LAI TĀS BŪTU VISIEM VIENĀDAS!!!!!!!!!???????

 2. Žēl ka ministriņš nezin, ka Latvijā mūsu varoņus – dažādos karos ierautos latviešu karavīrus godinam tikai 11.11.

 3. “”Paldies” mūsu nacionālistiem, kuri spītīgi atbalsta Putina propogandu un turās pie saviem principiem.

 4. Kad zīmē lielas cilvēku grupas cilvēka cieņu pazemojošas karikatūras – tad tas tiek pamatots ar vārda brīvību un cilvēktiesībām, bet ja iet nolikt ziedus, izrādot cieņu kritušajiem karavīriem, lai arī nepareizajā pusē – vai tad tās vairs nav cilvēktiesības? Vai tad cilvēktiesību un demokrātijas principi uz politiķiem un ministriem vairs neattiecas, tikai uz kādiem ierindniekiem? Tad tas ir jāskata tiesā, tāpat kā pulcēšanās brīvību un visi aizliedzēji te noteikti zaudētu. Brīnos, kāpēc Cilinskis neiesūdzēja Straujumu tiesā par viņa kā cilvēka tiesību apzinātu ierobežošanu! Šāda cilvēku dalīšana atkarībā no politiskā amata, valdības locekļus ieskaitot, ir vistiešākā diskriminācija. Un nevajag te stāstīt pasakas, ka ministrs no cilvēktiesību viedokļa ir kaut kas īpašs. Tas man ļoti atgādina iepriekšējo sistēmu.

 5. Ministriem gan 16.martā pie pieminekļa nav jāiet, jo viņi nav parastas privātpersonas, bet valdības pārstāvji.
  Protams, ka vieglāk ir tā profilēties un krāt popularitātes punktus, bet nevis reformēt tieslietu sistēmu, kur joprojām daudz kas nav izdarīts

 6. Mums ir tik daudz gļēvu cilvēku augstos amatos,tāpēc esam tur,kur esam.Rasnač,latvieši tev izsaka atzinību par stingru mugurkaulu! Un nemāciet man,kur un kā pieminēt tos zēnus,kas cīnījās.

 7. Cepuri nost, ja tieslietu ministrs piedalīsies piemiņas pasākumā 16.martā! Un Saeimas spīkerei ir laiks vilkt ārā no atvilktnes Saeimas pieņemto deklarāciju par leģionāriem!

 8. Pilnīgi pareizi! Tie, kas zemu liecas, dabū visspēcīgāko spērienu.

 9. Kāpēc tiek lietots vārds “pasākums” vai “pasākumi”? To var iztulkot dažādi un izmantot melīgai propagandai. 16. martā notiek īss piemiņas akts, kopā ar puķu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa. Tieši tāpat tiek pieminēti citi karā kritušie, daudzās zemēs. Arī Vācijā un Krievijā. Galvenie, kas Latvijā taisa “jampadraci” ir fanātiskie krievnacisti, kuri saskata savu okupāciju Baltijas valstīs kā kautkādu “atbrīvošanu”.

 10. atkal sākas ikgadējais jampadracis

 11. Reformet VL no ieksas lai ta beigtu mulkot tautu ar savu leto, virspusigo, populistisko patriotismu kas izmanto 16. martu lietojot vaciesu joprojam iedarbigo apmiglojoso propogandu. Legions necinijas par Latvijas brivibu. Sads jedziens bija un ir okupantu iedestita fantazija lai latviesi ar “patriotisku” smaidu kristu vaciesu vieta. Abi vaciesi un krievi bija musu izvarotaji un ienaidnieki. Un par kadu ” brivibu” cinijas musu Stalina latviesu strelnieki- nekadu!! Tapat Hitlera raditais latviesu legions- ari nekadu. Sie latviesi cinijas tikai lai istenotu savu pavelnieku velmes. Citadi viniem nemaz nebija iespejams. Militara tiesa un naves sods. Laimigi tie kuri to karu izdzivoja.

 12. Странно как то это всё. Министр юстиции не соотносит свои действия с уголовным кодексом, а как же статья 74.1?! Министр называет это памятным мероприятием, а с другой стороны это можно трактовать и как прославление немецкой окупации. Я не юрист, но мне кажется, что некая дилемма здесь присутствует.

  • Augstpratigais Grafists Atbildēt

   Raksta musu izvarotaju valoda lai mes muzam neaizmirst savu vietu plupantu pasaule.

   • Господи, как же вам не надоест то никак, свои болячки бередить.

    • Neko nesapratu…..sis gan ir ietiepigi iedomigs… Laikam ari tic, ka pasaule ir plakana un krievu imperija visuvarena! … Tada gadijuma, lai netuvojas galda malai…. Nokritis nost!!!

     • Ой, да бросте вы. Всё вы понимаете, перестаньте прикидываться. Даже если я напишу всё тоже самое по латышски, вы всё равно сделаете вид, что не поняли.

 13. Deputāts grib paspodrināt savu tēlu, citādi par viņu kā ministru neko nedzird. Vēlēšanas nav aiz kalniem

 14. Tad sis tieslietu ministrs Atbildēt

  Ari atzist sekmigo vacu okupantu propogandu, ka Hitlera latviesu Legions cinijas par Latvijas brivibu. Kas par seklu, letu, patriotismu, uzskatit, ka tavs izvarotajs ir tavs atbrivotajs. Latviesu legiona uzdevums bija kalpot Hitlera merkiem, ne Latvijas. Legions piedereja vaciesiem, ne latviesiem. Kas par letu patriotismu sim tieslietu ministram!!

  • Vai Jūs, god./cien. Tad sis tieslietu ministrs, nenorādītu avotu, kas apstiprina Jūsu tēzi, ka „vacu okupantu propoganda” apgalvojusi – „Legions cinijas par Latvijas brivibu”? Pret ko pēc Baigā gada cīnījās abi latviešu leģioni, to, ja vēlaties, varat uzzināt, ieklausoties kādas frontē dziedātās dziesmas vārdos – „mēs sitīsim… (utt.)” Vai ierakumu otrā pusē līdzīga, kaut arī nedaudz pārveidota, dziesma kaut reizi ir skanējusi? Uz tik retorisku jautājumu varat neatbildēt – tāpat ir skaidrs.

   • Jo vieglak bija mirt un vacu generali tikai smaidija vien par siem brasiem zeniem kuri tik dedzigi sekoja virsnieku pavelem. ( faktiski, ir dokumenteti vairaki gadijumi kur legiona latviesu virsnieki atteicas izpildit savu virspavelnieku pasnavnieciskas paveles! Teikt okupantam ne, tas ir godpilns, drossirdigs patriotisms, ari ja tavs okupants ir vacietis kurs tev melo, ka tu cinies par latvijas brivibu)

 15. VAI TIEŠĀM NEVAR SEKOT SPĪKERES PIEMĒRAM UN BRAUKT UZ LITENI, NESAREŽĢIJOT LATVIJAS REPUTĀCIJU PREMJERĒŠANAS GADĀ.

 16. VAI TIEŠĀM NEVAR SEKOT SPĪKERES PIEMĒRAM UN BRAUKT UZ LITENI, NESAREŽĢIJOT LATVIJAS REPUTĀCIJU PREMJERĒŠANAS GADĀ. NU KO TIE ĀŽI TIEPJAS!

Draugiem Facebook Twitter Google+