×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
27. janvāris, 2014
Drukāt

Tieslietu padome atbalsta Kusiņa kandidatūru ST tiesneša amatam

Foto - LETAFoto - LETA

Tieslietu padome šodien vienbalsīgi atbalstīja Saeimas Juridiskā biroja vadītāja Gunāra Kusiņa kandidatūru Satversmes tiesas (ST) tiesneša amatam.

Kusiņš klātesošajiem norādīja, ka, izvērtējot deputātu priekšlikumu, uzskata, ka viņa zināšanas ir pietiekamas, lai tās būtu noderīgas arī ST tiesneša amatā. “Manuprāt, ST tiesneša darbs un metodoloģija patiesībā maz atšķiras no Saeimas Juridiskā biroja metodoloģijas – mēs arī ikdienā pārbaudām iesniegto likumprojektu atbilstību Satversmei,” stāstīja Kusiņš.

Savukārt atbildēt uz jautājumu, vai viņš pats sevi redz ST priekšsēdētāja amatā, Kusiņš nevarēja atbildēt, norādot, ka tas, viņaprāt, būtu pāragrs jautājums un tas ir atkarīgs no ST tiesnešiem.

Kusiņš arī papildināja, ka ST Saeimas Juridiskais birojs pārstāv Saeimu tikai tajos gadījumos, ja tam nav bijuši iebildumi attiecībā uz likumprojektu. “Ir izskanējuši arī jautājumi, vai nebūs interešu konflikta, ņemot vērā, ka ir tik ilgs laiks nostrādāts Saeimā. Esmu par to daudz domājis, un mana stingra pārliecība ir tāda, ka nekāda interešu konflikta nav,” norādīja jurists.

Viņš minēja, ka galvenais ir objektīva un neatkarīga cilvēka pārliecība, ne tik daudz tas, kur iepriekš strādāts.

Kā ziņots, koalīcijas partiju pārstāvji kā ST tiesneša amata kandidātu bija izvirzījušas Kusiņu. Par Kusiņa izvirzīšanu iesniegumu parakstījuši pārstāvji no “Vienotības”, Reformu partijas, nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK, Zaļo un zemnieku savienības un neatkarīgajiem deputātiem, informēja Saeimas Preses dienestā.

Kusiņš apliecinājis, ka piekrīt savas kandidatūras izvirzīšanai.

Kā iepriekš vēstīja portāls “pietiek.com”, Kusiņš kandidēt uz ST bijis gatavs tikai gadījumā, ja būs drošs, ka politisku intrigu rezultātā viņa kandidatūra netiks izgāzta Saeimas balsojumā. Šāds risks pastāvot ne tādēļ, ka pret Kusiņu būtu iebildumi kā pret konstitucionālo tiesību autoritāti, bet politiskās situācijas dēļ, jo neesot izslēgts, ka citas partijas vēlētos vēlreiz uzsvērt valdošās partijas “Vienotība” nespēju panākt atbalstu savam kandidātam, iepriekš vēstīja portāls.

Saeimas Prezidijs un Frakciju padome bija vienojušies, ka kandidatūras ST tiesneša amatam izvirzāmas līdz 10.janvārim, informēja parlamenta Preses dienestā.

Kandidatūras jāizvirza, jo 2014.gada 5.februārī ST tiesneša pilnvaras beidzas ST priekšsēdētājam Gunāram Kūtrim, ko Saeima amatā apstiprināja 2004.gadā pēc desmit Saeimas deputātu priekšlikuma.

Saskaņā ar Satversmes tiesas likumu Satversmes tiesas tiesnešus apstiprina Saeima. Trīs Satversmes tiesas tiesnešus apstiprina pēc ne mazāk kā desmit Saeimas deputātu priekšlikuma, divus – pēc Ministru kabineta priekšlikuma un vēl divus – pēc Augstākās tiesas plēnuma priekšlikuma. Satversmes tiesas tiesneša pilnvaru termiņš ir desmit gadi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+