Juris Kalniņš

Tiesneši palīdz “Amur” uzvarēt, finālā būs ceturtais mačs 0

Rīgas „Dinamo” hokejisti Habarovskā netika galā ar mājinieku agresivitāti vārtu priekšā un tiesnešiem – Cerību kausa fināla trešajā mačā pret „Amur” zaudējums ar 1:2. Sērijā mūsējie saglabā vadību ar 2:1 un viss izšķirsies rīt, kad mačs atkal sāksies 10.00 pēc Latvijas laika.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Saules uzliesmojumu dēļ Zemi pārņēmusi spēcīga magnētiskā vētra. Cik dienu tā plosīsies?

Jau trešajā minūtē Ņikita Gusevs apmānīja rīdzinieku aizsardzību – aizslidoja aiz vārtiem un atdeva piespēli atpakaļ uz tuvo vārtu stūri Dmitrijam Tarasovam, kurš varēja salīdzinoši viegli raidīt ripu Mikaela Telkvista cietoksnī. 16. minūtē laime nelaimē gadījās Andrim Džeriņam – pretuzbrukumā 2:1 viņš deva piespēli Džeimijam Džonsonam, taču ripa noslīdēja no nūjas, mazliet saminstinājās pretinieku vārtsargs Aleksejs Kuzņecovs un aiviekstietis ieraidīja ripu viņam caur kājsargiem, sirsnīgi pasmejoties par mazo cūceni.

Otrajā periodā uz ģērbtuvēm ar savainojumiem aizkliboja divi rīdzinieki – vispirms pēc pretinieka metiena ripa trāpīja pa seju Jēkabam Rēdliham, bet vēlāk līdzīgi Pola Šekuras fizionomiju apskādēja maiņas biedrs Miks Indrašis. Abi gan pēc pārtraukuma bija atpakaļ laukumā.

Lai arī teorētiski pārlidojumam un aklimatizācijai lielākas sekas vajadzēja atstāt uz „Amur” hokejistiem, laukumā redzējām līdzīgu ainu kā Rīgā, īpaši otrajā mačā. Habarovskieši spēlēja ļoti aktīvi, pēc diviem periodiem metienos viņiem pārsvars 32:13. Par spīti tam „Dinamo” galvenais treneris Artis Ābols arī šoreiz gandrīz visu maču spēlēja vien ar trim uzbrucēju maiņām. Raitis Ivanāns spēlēja mazāk par piecām minūtēm.

Uzvaru nesošos vārtus „Amur” trešā perioda sākumā guva ļoti strīdīgā situācijā. Burzmā pie vārtiem mājinieki mājinieki bija tikpat agresīvi kā Znaroks 1996. gadā pasaules čempionātā Eindhovenā, tiesneši uzskatīja, ka vārti gūti noteikumu robežās, taču video atkārtojumā bija skaidri redzams, ka divi „Amur” hokejisti pārkāpa noteikumus (viens, atrodoties vārtsarga laukumā, bakstīja ar nūju zem Telkvista, otrs slidojumā no muguras ar nūju grūda Jēkabu Rēdlihu, kurš uzkrita virsū Telkvistam un līdz ar to ripa pārslīdēja pāri vārtu līnijai). Diemžēl dzīvajā tiesneši to nemanīja…

Mača turpinājumā rīdziniekiem neizdevās uzlauzt mājinieku aizsardzību, pēdējā minūtē nāca Telkvistu nomainīja sestais laukuma spēlētājs, no labas pozīcijas meta Kristaps Sotnieks, taču – bez panākuma.

„Dinamo” var atļauties zaudēt arī rīt, un tad viss izšķirsies pēcspēles metienu sērijā.