×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Hermīne, Estere
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
18. janvāris, 2015
Drukāt

Tiesnesi sanikno Munkevica advokāta ilgā slimošana (7)

Foto-LETAFoto-LETA

Apsūdzētais bijušais Jūrmalas pilsētas mērs Raimonds Munkevics.

Šonedēļ Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesā, skatot bijušā Jūrmalas mēra Raimonda Munkevica kukuļdošanas krimināllietu, tiesnesi saniknoja aizstāvja atkārtoti iesniegtā slimības lapa un Munkevicam uzreiz tika nozīmēts valsts apmaksāts advokāts, 18.janvārī vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Raidījums vēsta, ka tiesnese izmantoja iespēju izsaukt valsts apmaksātu aizstāvi, jo tā rīkoties ļauj likums, lai gan šāda norma līdz šim minētās lietas izskatīšanā netika piemērota.

Munkevica kukuļdošanas lietu bija viegli izmeklēt, taču grūti iztiesāt. Pierādījumus savāca divos mēnešos, taču tiesāšanās ilga četrus gadus, kamēr nolasīja spriedumu. Taču arī to atcēla, jo izrādījās, ka divas no trim Jūrmalas tiesnesēm bija pārkāpušas tiesas apspriedes noslēpumu un sprieduma gatavošanas laikā abas skatīja arī citas lietas. Munkevica lietu nosūtīja jaunai izskatīšanai, vēsta raidījums.

Lietas izskatīšana Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesā sākās ar to, ka pirmo sēdi atlika Munkevica aizstāvja slimības dēļ, arī nākamo sēdi bija plānots atlikt, jo Munkevica advokāte Alla Ignatjeva bija informējusi, ka salauzusi roku.

Tomēr sēde notika, jo tiesnese bija izsaukusi citu advokātu.

Šādi rīkoties tiesnesi piespieda iepriekšējās tiesas sēdes pieredze. Munkevica lietu vajadzēja sākt skatīt jau pagājušā gada 22.novembrī, taču neilgi pirms sēdes Ignatjeva atsūtīja ārsta zīmi,ka viņai noteikts mājas režīms. Arī pirms šonedēļ gaidāmās sēdes advokāte informēja tiesu, ka pēc ārstsa domām viņai jāpaliek mājās sešas nedēļas, jo esot lauzta roka.

Tiesnese Aija Orniņa nolēma tik ilgi negaidīt. Kriminālprocesa likums ļauj aizstāt apsūdzētā aizstāvi, ja iztiesāšana nav iespējama saprātīgā termiņā. Un to Orniņa arī darīja. Viņa uz sēdi izsauca valsts advokāti Ilzi Aksenoku.

Tomēr Latvijas Zvērinātu advokātu padomi mulsina, vai šajā gadījumā nav pārkāptas Munkevica tiesības. Valsts advokāts tik īsā laikā nevar kvalitatīvi iepazīties ar lietas materiāliem.

“Šis ir pārsteigums. Tajā pašā laikā – tā ir laba viela pārdomām un varbūt arī laba informācija, ko pateikt kolēģiem, lūdzu, ņemiet vērā, ka mainās konkrētās normas piemērošanas prakse un, vismaz viens tāds gadījums jau ir bijis,” raidījumam atzina padomes priekšsēdētāja vietniece Guna Kaminska.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Mana māte ar lauztu potīti uz darbu aixspērās, nesagaidot pilnīgu sadzīšanu, kas protams arī nav pareizi. ..

 2. Labs! Visu cieņu tiesnesei

 3. ilgi Munkevicam atļaus ņirgāties par sabiedrību?

 4. Tie Laventa vīrusi ir tik naudīgi lipīgi, ka ārstēšanās var ilgt gadiem…
  Piebilde- nu praktski nevienam no mums nav kosmonautu veselība un kārtīgi izmeklējot dakters vienmēr var dot lapu – it īpaši ja pretī mazi krāsaini papīrīši…

 5. Muņķis ir puņķis Atbildēt

  Tās “slimības lapas” ir padomisks anahronisms. Tiesai ir jānozīmē ārsts kas spriež vai cilvēks var nākt uz tiesu vai nevar.

 6. Lauztas rokas dēļ nevar tiesā runāt.
  ja, ja

Draugiem Facebook Twitter Google+