×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
21. maijs, 2015
Drukāt

“Tiesnešiem ir jākļūst atklātākiem”. Saruna ar Rīgas apgabaltiesas tiesnesi Juri Stukānu (7)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Rīgas apgabaltiesas tiesnesis Juris Stukāns, kurš pagājušajā nedēļā nolasīja spriedumu digitālās televīzijas krimināllietā, izpelnījās žurnālistu atzinību par to, ka sabiedrībai skaidroja savu lēmumu. Viņš to darīja gan pēc tiesas sēdes, gan pat ieradās TV studijā un tiešraidē atklāti atbildēja uz žurnālistu jautājumiem par iztiesāto lietu. Latvijā lielākoties tiesneši negrib personīgi komunicēt ar žurnālistiem, visbiežāk strupi atmetot: “Spriedumā viss rakstīts!” vai skaidrojot lietu ar preses sekretāru starpniecību. Sliktākajā gadījumā žurnālistu deguna priekšā tiek aizcirstas durvis… Bet tiesnesis Stukāns uzskata, ja ir sava stingra pārliecība, tad to nevajag slēpt. Viņš šonedēļ piekrita arī sarunai ar “Latvijas Avīzi”.

– Septiņām apsūdzētajām personām esat piespriedis cietumsodu un sešām – apjomīgus naudas sodus, bet piecus apsūdzētos attaisnojāt. Kad varēs izlasīt sprieduma motivējošo daļu?

– Patlaban rakstu sprieduma motīvus, pamatojumu, argumentāciju… Saskaņā ar likumu man tas ir jāizdara 14 dienās. Laiks ir par īsu, lai paveiktu tik apjomīgu darbu, tāpēc 29. maijā man būs jāpaziņo datums, kad būs pieejams pilns spriedums, kuru varēs pārsūdzēt.

– Ar ko šī krimināllieta atšķiras no citām, kas nav gājušas secen sabiedrības uzmanībai? Izskanējuši pārmetumi, ka tā esot pārāk politizēta.

– Digitālās televīzijas lieta no citām atšķiras ar to, ka skar pilnīgi visu Latviju. Bija nolemts analogo pārraižu tehnoloģiju nomainīt pret digitālo, uzlabojot pārraižu kvalitāti. Katrs iedzīvotājs būtu ar to saskāries. Taču Ministru prezidentam Einaram Repšem bija radušās aizdomas, ka digitālās televīzijas ieviešana varētu būt saistīta ar krāpšanu. Viņš, uzrakstot rezolūciju, lūdza Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) pārbaudīt, vai viņa aizdomām ir pamats. Ja tas būtu kāds lokāls uzņēmums, loģiski, ka Ministru prezidents nebūtu iejaucies, bet tā bija valstiska lieta, nevis politisks pasūtījums. KNAB 2003. gada 1. septembrī uzsāka kriminālprocesu.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Tā lietu pārsūdzēs ,tad šo interviju izmantos lai spriedumu atceltu.Būs pārkāpta kāda slepenība ,tiesnesi būs ietemējusi prese ,vai kaut kas tamlidzīgs. Pirms nav pasludināts galējais spriedums ,tiesnesis nedrīkst atvērt pat muti.

 2. Lūk kādi Latgalē dēli, mācieties !

 3. Tiešām ļoti simpātisks tiesnesis, skaidrojot sabiedrībai savu spriedumu. Cerams, ka viņam nav skeleti skapī.

 4. Ja šāda rakstura tiesneši būtu civilprocesā, tad lielā ekonomiskā krīze būtu atzīta par nepārvaramo varu, un daudzi kredītņēmēji būtu paglābti no banku agresijas… Tad arī Parex bankas parādnieki pēc Parex bankas nacionalizācijas būtu atbrīvoti no saistībām… Diemžēl, šajās lietās valda tiesnešu indiferentums (vienaldzība, inertums) – tiesneši vienkāršoti uzskata, ka bankas ir bez vainas, ka vainīgi ir tikai kredītņēmēji…. Balts-melns. Top garš šādu inerto tiesnešu saraksts. Tas tiks publicēts.

  • eh, janka, janka, kam tev masīna? Atbildēt

   lasīt smieklīgi, ja ņem vērā ka skrastiņs un viņa puika iekartojās labās sinekūrās ar 4-5 000 eiro “aldziņu”:))

 5. Rodas priekšstats, ka ir godīgs un drošsirdīgs tiesnesis!
  Kaut vairāk tādu būtu!!!

 6. ja Čekas maisi būtu atvērti daudz kas Latvijā būtu atklāts un saprotams.

Draugiem Facebook Twitter Google+