Latvijā
Novados

Tiesnesim aizdomas par Liepājas ģimenes ārsta “recepšu lietas” apzinātu novilcināšanu0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Pixabay

Jau vairāk nekā pusgadu Kurzemes rajona tiesa nevar sākt skatīt krimināllietu, kurā ārsts un kāda Liepājas iedzīvotāja apsūdzēti par nepamatotu psihotropo vielu recepšu izrakstīšanu un šo vielu neatļautu iegādāšanos, kā arī glabāšanu realizācijas nolūkā, personu grupā, šodien vēstī portāls “liepajniekiem.lv” un laikraksts “Kurzemes Vārds”.

Tiesas priekšā jāstājas bijušajam Liepājas ģimenes ārstam Vilnim Mauliņam un kādai liepājniecei. Sākotnēji tiesa bija iecerējusi lietu sākt skatīt 2018.gada jūlija vidū, taču toreiz to nācās atlikt Mauliņa veselības problēmu dēļ.

Savukārt vakar tiesas sēde bijusi jāpārceļ uz citu datumu, jo no rīta apsūdzētā sieviete telefoniski savai advokātei paziņojusi, ka viņai esot veselības problēmas – izsaukta “ātrā palīdzība”, kas viņu nogādāšot slimnīcā.

Tiesnesis laikrakstam “Kurzemes Vārds” paudis, ka šī informāciju viņu rada bažīgu. “Tiesai ir subjektīvs iespaids, ka apzināti tiek vilcināta lietas izskatīšanas gaita,” sacījis tiesnesis. Tam esot piekritusi arī prokurore, norāda laikraksts.

Tiesa no ārstniecības iestādes pieprasīšot ziņas par sievietes veselības stāvokli, arī par to, vai viņas organismā nav konstatētas kādas aizliegtas vielas. Ja šīs aizdomas izrādīsies pamatotas, būs jālemj par drošības līdzekļa, proti, sieviete atgriezīsies apcietinājumā, kur viņa jau kādu laiku ir pavadījusi.

Ģimenes ārsts Mauliņš tika aizturēts pagājušā gada janvāra beigās. Vairākās kratīšanās policija izņēmusi 304 tramadola tabletes, 72 klonazepāma tabletes, kā arī trīs subuteksa tabletes, atgādināja laikraksts. Pēc notikušā Mauliņa ģimenes ārsta prakse tika slēgta.

Saistītie raksti

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, apsūdzētie vienojušies par lomu sadali psihotropo vielu realizācijai citām personām, konkrēti, ka ģimenes ārsts iegādāsies un nogādās sievietei tabletes, kas satur psihotropas vielas, bet viņa tās glabās un realizēs tālāk citām personām. Tā, ārsts, uz nelikumīgi izrakstītu recepšu pamata iegādājies tabletes, kas satur psihotropās vielas un nodevis tās tālākai realizācijai otrajai apsūdzētajai.

Bez tam Mauliņš, būdams ģimenes ārsts, bez medicīniskās nepieciešamības, mantkārīgos nolūkos, izrakstījis īpašas receptes ar savu pacientu datiem, kuriem tās nemaz nebija nepieciešamas, un izsniedza tās apsūdzētajai sievietei, iepriekš pavēstīja prokuratūra, raksta “Kurzemes Vārds”.

Nākamā tiesas sēde plānota šomēnes.

LA.lv