×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
25. marts, 2017
Drukāt

Tiešraide: 25. marta piemiņas gājiens uz Brīvības pieminekli (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Pie skulptūras "Apstājies. Piemini. Neaizmirsti" Šķirotavas stacijā notiek 1949.gada 25.marta deportāciju un Komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākums.

Šodien, pieminot komunistiskā genocīda upurus, Rīgā un citviet Latvijā notiek vairāki koncerti. Rīgā tas ir piemiņas brīdis Šķirotavas stacijā, kā arī gājiens no Latvijas Okupācijas muzeja uz Brīvības pieminekli.

Gājienu Latvijas Televīzija sociālajos tīklos rāda tiešraidē.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ģenerālplāns “Ost”, saīsinājumā GPO (vācu: Generalplan Ost — ‘Ģenerālplāns “Austrumi”‘) bija dokumentu kopums, plānu, plānu projektu un atskaišu komplekss, kas veltīts t.s. “austrumu teritoriju” kolonizēšanai pēc Vācijas uzvaras II Pasaules karā. Koncepciju izstrādāja 1939. gada oktobrī izveidotā Vācu valstiskuma nostiprināšanas reihskomisariāta (RKF) vadībā (reihskomisārs Heinrihs Himlers), kā okupēto teritoriju kolonizācijas un pārvācošanas teorētisko pamatu.

    Kas attiecas uz latviešu likteni gadījumā, ja Vācija uzvarētu karā, to pauž 1942. gada rudenī izstrādātais “Kolonizēšanas ģenerālplāns” (Generalsiedlungsplan), kas paredzēja pievienot Lielvācijai 330 000 km² plašu teritoriju, nometināt tajā 12 210 000 vāciešus, pirms tam deportējot aiz Urāliem 30 800 000 vietējo iedzīvotāju (95% poļu, 50% igauņu, 70% latviešu, 85% lietuviešu), bet pārējos piespiedu kārtā pārvācojot

  2. Ne gajiens uz Brivibas pieminekli,varbut gajiens pie Brivibas pieminekli.Kur latviesu valodas pamatus macijusies kuri raksta sos rakstus un sevi par zurnalistiem deve?

Draugiem Facebook Twitter Google+