×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
12. septembris, 2014
Drukāt

Tiešraide: ārpolitikas un drošības forums “Rīgas konference 2014”

rigas_konference

Ar spraigām diskusijām piektdien, 12. septembrī, sāksies viens no Ziemeļeiropā nozīmīgākajiem ārpolitikas un drošības politikas forumiem – “Rīgas konference 2014”, kurš Rīgā norisināsies jau devīto gadu pēc kārtas. Vairāk kā 420 dalībnieku, tostarp augsta ranga amatpersonas, ministri, diplomāti, eksperti un mediju pārstāvji no 35 valstīm pulcēsies Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkā – Gaismas pilī, lai divu dienu laikā diskutētu par šī brīža pasaules notikumiem un aktualitātēm drošības politikā.

Ar īpašu uzrunu konferenci atklās Latvijas Republikas premjerministre Laimdota Straujuma, savukārt pirmajā diskusiju panelī OECD ģenerālsekretārs Anhels Gurrija (Angel Gurría), Eiropas Savienības attīstības komisārs Andris Piebalgs, Saksijas – Anhaltes Finanšu ministrs, Starptautiskās Ekonomikas katedras vadītājs Otto von Guericke Universitātē Karls-Heinzs Paks (Karl-Heinz Paqué), Seima deputāts un bijušais Lietuvas Ministru prezidents Andrius Kubilius spriedīs par to, kā Eiropai pielāgot globālo konkurētspēju krīzes radītos un paaugstināta riska apstākļos.

Konferences laikā divu dienu garumā tiks diskutēts par Krievijas izvērsto agresiju pret Ukrainu un šī konflikta iespējamām sekām; eksperti dalīsies viedoklī par aizvadīto NATO Velsas samitu, gaidāmo Rīgas Austrumu Partnerības samitu un pārmaiņām, ko tas varētu nest; tiks analizēti izaicinājumi vienota enerģijas tirgus izveidē Eiropā, kā arī apspriesta populisma, nacionālisma un ekstrēmisma ietekmes palielināšanās. Vienlaikus, uzsvars tiks likts arī uz sankciju izraisītajām ekonomiskajām un finanšu sekām, kuras var būtiski sasvērt pasaules varas kausus.

“Rīgas konferences 2014” gaitu var vērot interneta tiešraidē šeit.

Tiešraides dalībnieki ir aicināti piedalīties konferences diskusijās sociālajos medijos Twitter un Facebook, kā arī uzdot jautājumus paneļdiskusiju dalībniekiem. Konferences darba valoda – angļu.

“Rīgas konference 2014” ir Ziemeļeiropā lielākais drošības politikas un ārpolitikas forums. Konference jau devīto gadu pēc kārtas pulcēs vairāk nekā 33 valstu vadītājus, ministrus, diplomātus, ekspertus, akadēmiķus un žurnālistus. Šogad par konferences norises vietu ir izvēlēta Latvijas Nacionālā bibliotēka (Mūkusalas ielā 3) – Gaismas pils.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+