Pasaulē
Eiropa

Tiešraide: Eiropas Parlamentā publiska uzklausīšana par ABLV gadījumu0

Foto: EPA/Scanpix/LETA

Ceturtdien, 26. aprīlī, Eiropas Parlamentā (EP) Briselē, jaunizveidotā komiteja TAX3* organizē publisku uzklausīšanu “Cīņa ar naudas atmazgāšanu ES banku sistēmā”. Tā notiks no pulksten 10:00 līdz 13:30 pēc Latvijas laika, un to varēs vērot arī tiešraidē.

Sanāksmes pirmais panelis – “Naudas atmazgāšanas riski ES banku sektorā, izmantojot konkrētus piemērus” – veltīts neseniem notikumiem saistībā ar četrām konkrētām bankām:

ABLV. Latvijas gadījums. Klātienē no Latvijas publiskā uzklausīšanā piedalīsies Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētājs Pēters Putniņš.
Pilatus Bank. Maltas gadījums.
Danske Bank un Versobank AS. Igaunijas gadījums.

Otrs sanāksmes panelis – “Gūtās mācības Eiropas Savienībai: kā stiprināt pārbaudes un uzraudzību naudas atmazgāšanas risku mazināšanai”.
EP īpašajā komitejā finanšu noziegumu, izvairīšanās no nodokļu maksāšanas un nodokļu apiešanas jautājumos TAX3 strādā divi Latvijas eiroparlamentārieši – Krišjānis Kariņš (EPP) un Roberts Zīle (ECR), un R.Zīle ir pirmais priekšsēdētāja vietnieks.

Saistītie raksti

Komitejas darba fokusā ir finanšu noziegumu jautājumu izpēte, t.sk., naudas atmazgāšana un izvairīšanās no nodokļu nomaksas (“dalībvalstu shēmas, kurās ir paredzētas nodokļu privilēģijas”), krāpšana PVN jomā, nodokļu saistību izpilde digitālajā nozarē u.c. Jaunizveidotā komiteja turpinās iepriekšējo komiteju (TAXE 1* un TAXE 2**, kā arī PANA*** dokumentu izpētes) darbu – visās šajās komitejās strādājuši K.Kariņš un R.Zīle.

Eiropas Parlamenta cīņa ar naudas atmazgāšanu: aprīļa plenārsesijā Strasbūrā (19.04.18.) EP atbalstīja Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumu (jeb piekto reizi atjauninātā ES naudas atmazgāšanas novēršanas direktīva). Viens no likuma autoriem un EP ziņotājiem bija Latvijas eiroparlamentārietis K.Kariņš.

LA.lv