Latvijā
Politika

TIEŠRAIDE: Izaicinājumi valsts informatīvās telpas drošībā1

La.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju piedāvā šodien, 13. jūnijā no plkst. 10.00 tiešraidē no Latvijas Nacionālās bibliotēkas skatīties NATO Stratēģiskās Komunikācijas Izcilības centra (NATO “StratCom”) rīkotās konferences “Rīgas StratCom dialogs 2018” (The Riga StratCom Dialogue) noslēguma diskusijas. Tās veltītas mākslīgā intelekta un cilvēku mijiedarbības un militāro organizāciju stratēģiskās komunikācijas jautājumiem, kā arī valdības un starptautisko organizāciju lomai informācijas telpas veidošanā.

Konferences tiešraides programmu no plkst. 10.00 atklās diskusija “Loss of Free Will: Can Humans Stay in Charge?”. Tās dalībnieki apspriedīs mākslīgā intelekta spēju robežas, lielo datu apstrādi, cilvēku nākotnes lomu un “rītdienas sabiedrības” pārvaldību. Diskusijā piedalās: audita un revīzijas uzņēmuma “KPMG UK” Tehnoloģiju un transformāciju nodaļas direktors Eriks Eplvaits (Eric Applewhite), ASV Nākotnes institūta (IFTF) izpilddirektore Marina Gorbisa (Marina Gorbis), Apvienotās Karalistes Aizsardzības zinātnes un tehnoloģijas laboratorijas vadošais psihologs Keitija Vūdvarda (Katie Woodward) un programmatūras izstrādes uzņēmuma “Boundless Mind, Inc.” galvenais izpilddirektors Ramzijs Brauns (Ramsay Brown).

No plkst. 14.30 tiešraidē skatāma diskusija “World of Wordcraft – Why the Military Needs to Care about Strategic Communications” par stratēģisko komunikāciju militārajā vadībā. Diskusijā piedalās Zviedrijas Vesterjētlandes lēnes Komunikācijas un sabiedrisko lietu pārvaldes direktors Eriks Lagerstens (Erik Lagersten), NATO Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā (SHAPE) Stratēģiskās komunikācijas vadītājs Marks Leitijs (Mark Laity), Igaunijas Aizsardzības spēku komandieris, ģenerālis Riho Terrass (Riho Terras) un NATO Aizsardzības koledžas Romā komandiere, ģenerālleitnante Kristine Vaitkrosa (Christine Whitecross).

Konferences tiešraides programmas noslēgumā no plkst. 16.30 skatītāji aicināti vērot diskusiju “On the Right Track or Off the Road? – Government and International Organizations in the Information Environment”. Tās eksperti dalīsies ar viedokļiem par notikumiem un procesiem, kas veido informatīvo telpu, diskutējot par valdību un starptautisko organizāciju iespējām un izaicinājumiem. Diskusijā piedalās: “Deutsche Welle TV” žurnālists Ali Alsans (Ali Alsan), Igaunijas Reformu partijas priekšsēdētāja, Eiropas Parlamenta deputāte Kaja Kallasa (Kaja Kallas), Francijas Bruņoto spēku ministrijas Stratēģisko pētījumu institūta direktors Žans Batists Ženžens Vilmers (Jean-Baptiste Jeangène Vilmer) un Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja, Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietniece Inese Lībiņa-Egnere.

“Rīgas StratCom dialogs 2018” ir jau trešā NATO “StratCom” rīkotā konference Rīgā. Tās ietvaros augsta līmeņa eksperti diskutē par to, kā cilvēki pieņem lēmumus, kāda būs mākslīgā intelekta loma un kā parūpēties par demokrātisku vēlēšanu drošību. Konferences un tiešraides valoda – angļu.

NATO “StratCom” galvenā mērķauditorija ir NATO dalībvalstu un partnervalstu valdības, kuras ir kļuvušas zinošākas par to, kādi riski pastāv informācijas telpā un cik nozīmīgi ir veidot stratēģisko komunikāciju valdību līmenī.

Konference “Rīgas StratCom dialogs 2018” tiešraidē skatāma arī LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un internetā. Konferences tiešraides skatītāji aicināti piedalīties Twitter diskusijās, lietojot tēmturi #RigaStratCom un #LMTstraume.

LA.lv