Pasaulē
Eiropa

TIEŠRAIDE. Junkera ikgadējā runa un debates par ES nākotnei svarīgiem jautājumiem0

Trešdien, 12. septembrī, Eiropas Parlamentā, Strasbūrā, Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers uzstāsies ar ikgadējo runu par stāvokli Eiropas Savienībā, pēc kuras notiks debates par ES nākotnei svarīgiem jautājumiem.

Tiešraide paredzēta no plkst. 10 līdz 13 pēc Latvijas laika.

Katru gadu runā par stāvokli Eiropas Savienībā izvērtē iepriekšējā gada veikumu un iepazīstina ar nākamā gada prioritātēm. Priekšsēdētājs arī izklāsta, kā Komisija risinās aktuālākās problēmas, ar kurām saskaras ES. Pēc runas seko plenārsēdes diskusija. Tā tiek uzsākts dialogs ar Eiropas Parlamentu un Padomi, kas norisinās, lai sagatavotu Komisijas darba programmu nākamajam gadam.

Pagājušā gada runā priekšsēdētājs Junkers izklāstīja savu redzējumu par to, kā Eiropas Savienība varētu attīstīties līdz 2025. gadam. Šo runu papildināja konkrētas iniciatīvas tirdzniecības, ieguldījumu izvērtēšanas, kiberdrošības, rūpniecības un datu jomā. Šī gada runa ir pirms 2019. gada Eiropas vēlēšanām, un tās konteksts ir pašreizējās debates par Eiropas Savienības nākotni ar 27 valstīm. Runai sekos konkrēti priekšlikumi tālākajam darbam.

Pasākuma oficiālā mirkļbirka ir #SOTEU (State of the European Union).

LA.lv