Latvijā
Politika

VIDEO. Juris Pūce skaidro pašvaldību reformu Aglonas iedzīvotājiem1


Juris Pūce.
Juris Pūce.
Foto; Evija Trifanova/LETA

Turpinot Latvijas politiskajā vēsturē apjomīgāko sabiedrisko apspriešanu, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce 20. novembrī tiekas ar Aglonas iedzīvotājiem, lai skaidrotu pašvaldību reformu.

Ministrs informē iedzīvotājus par reformas nepieciešamību, tās īstenošanas gaitu, kā arī skaidro sagaidāmos ieguvumus pēc reformas pabeigšanas.

Iedzīvotāji ir aicināti piedalīties diskusijā un uzdot jautājumus ministram klātienē, tādējādi noskaidrot būtiskāko gan par pieejamajiem pakalpojumiem, gan arī par teritorijas attīstības perspektīvām.

Tikšanos ar Aglonas iedzīvotājiem vada laikraksta “Latvijas Avīze” galvenās redaktores vietnieks Ivars Bušmanis.

Ministra tikšanos ar iedzīvotājiem ir iespējams vērot sociālo tīklu vietnē Facebook profilos “VARAM Latvija” un “LA.LV“, kā arī portālā “LA.LV“.

Tikšanās norises ieraksts tiks publicēts VARAM mājas lapā un svarīgāko par diskusiju varēs lasīt arī laikrakstā “Latvijas Avīze”.

Administratīvi teritoriālā reforma paredz apvienot Dundagas, Rojas, Mērsraga un Talsu novadu. Apvienotais Talsu novads pievienotās vērtības apjoma ziņā (112,5 milj. EUR) apsteigtu 14 no 35 piedāvāto pašvaldību teritorijām, bet, rēķinot pievienoto vērtību uz 1 iedzīvotāju (3,1 tūkst. EUR), tas ierindotos 19. vietā.

Saistītie raksti

Platības ziņā (2749 km2) Talsu apvienotais novads būtu 5. lielākais, bet iedzīvotāju skaita ziņā (36,7 tūkst.) – piecpadsmitais.

Pēc ministrijas projektam, Aicinām sekot līdzi informācijai ministrijas mājaslapas sadaļā “Administratīvi teritoriālā reforma”. Tāpat atgādinām, ka iedzīvotājiem ir iespēja uzdot savus jautājumus Reformas zvanu centrā pa tālruni 68 806 999 vai iesūtīt elektroniski uz e-pastu reforma@varam.gov.lv.

LA.lv