Latvijas hokeja izlases ģērbtuve.

TIEŠRAIDE: Latvijas hokeja izlase zaudē Čehijai (3:6) 0

Latvijas hokeja izlase ceturtdien Ondreja Nepelas arēnā Bratislavā pasaules čempionāta spēlē tiekas ar spēcīgo Čehijas izlasi, kuras sastāvā ir 12 NHL spēlētāji.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins

Abas vienības centīsies tikt pie trešās uzvaras turnīrā. Čempionāta ievadā Latvija ar 5:2 uzvarēja Austriju, tad cieta sāpīgu neveiksmi 1:3 pret Šveici, bet otrdien ar 3:0 uzvarēja Itāliju. Savukārt Čehija vispirms ar 5:2 pieveica Zviedriju, tad ar 7:2 sagrāva Norvēģiju, bet pirmdien ar 0:3 zaudēja Krievijai.

Latvija – Čehija 3:6 (2:0, 0:4, 1:2)

Vārti: 1:0 Miks Indrašis (Lauris Dārziņš, Oskars Cibuļskis, vair.) 6:04; 2:0 Lauris Dārziņš (Rūdolfs Balcers, Oskars Cibuļskis, vair.) 13:08, 2:1 Filips Hroneks (Jakubs Vorāčeks, vair.) 25:41; 2:2 Jans Kovāržs (Ondrejs Palāts, Petrs Zamorskis) 31:01, 2:3 Jakubs Vorāčeks (Dominiks Simons, Filips Hroneks) 37:38; 2:4 Jakubs Vrāna (Radeks Faksa, Radko Gudašs), 2:5 Dominiks Simons (Jakubs Vorāčeks, Mihaels Frolīks) 45:44; 3:5 Lauris Dārziņš (Oskars Cibuļskis, vair.) 55:28, 3:6 Jakubs Vorāčeks Mihals Frolīks, Dominiks Simons, tukšos vārtos) 58:28.

Latvija: Elvis Merzļikins; Oskars Cibuļskis – Artūrs Kulda, Rolands Ķēniņš – Teodors Bļugers – Rūdolfs Balcers; Kristaps Sotnieks – Ralfs Freibergs, Miks Indrašis – Gints Meija – Lauris Dārziņš; Uvis Balinskis – Guntis Galviņš, Roberts Bukarts – Māris Bičevskis – Rihards Bukarts, Rihards Marenis – Oskars Batņa – Emīls Ģēģeris; Kristaps Zīle, Mārtiņš Dzierkals.

3.periods

Turpinām riskēt un spēlējam bez vārtsarga, bet šoreiz tas neattaisnojas. Pie laukuma apmales rupji nospēlē pret Lauri Dārziņu, kapteini uzreiz atriebj Ralfs Freibergs. Dārziņam neiztur nervi un kapteinis saņem 5+20 soda minūtes. Bet vēl pirms tam čehi (Jakubs Vorāčeks) pagūst iemest tukšos vārtos 3:6. Vorāčeks pēc tam meklē kašķi ar Rūdolfu Balceru, laukumā asumi, bet spēle ir zaudēta.

Latvijas izlase iet uz “visu banku”. Piecas minūtes pirms beigām čehiem skaitliskā sastāva pārkāpums, iegūstam vairākumu un Bobs Hārtlijs nolemj Elvi Merzļikinu nomainīt pret sesto laukuma spēlētāju. Tas nes augļus, jo tāls Laura Dārziņa metiens sasniedz mērķi – 3:5. Vai pavīdēja cerību stariņš?

Vairākumā Roberts Bukarts trāpa pa vārtu konstrukciju. Tā bija labākā iespēja.

Iespēja kaut ko mainīt, Mihals Moravčiks ar nūjas galu iesit pa seju Oskaram Batņam, kurš ir ļoti dusmīgs. Latvijai vairākums.

Piespēle pa gaisu, mūsu aizsargi apjūk un Dominiks Simons neviena netraucēts panāk jau 5:2 Čehijas izlases labā.

Šajā spēlē pēc 40 minūtēm esam aizvadījuši labāko un sliktāko periodu šajā čempionātā. Vēl 20 minūtes, cerība mirst pēdējā.

2.periods

Latvijas izlases aizsardzība zaudējusi koncentrāciju. Vārtu priekšā ripa paliek nepieskatīta (Ralfs Freibergs), to paķer Jakubs Vrāna un kritienā pārspēja Merzļikinu. Cik pirmais periods bija labs, tik otrais šausmīgs, ielaisti četri vārti un esam iedzinējos ar 2:4.

Čehijas izlases kapteinis Jakubs Vorāčeks ātrā uzbrukumā saņem piespēli no partnera un uzmet “zem aizsarga” (Artūrs Kulda). Merzļikins ripu cenšas noķert ar ķērājcimdu, bet tā nodevīgi palido zem tā un 2:3.

Oskaram Batņam neveiksmīga epizode aiz mūsu vārtiem, jo viņš ar nūju “iebrauc” vārtu tīkliņā un nogāžas, laukumu atstājot ar sāpju grimasi sejā. Viens centrs jau izkritis, cerams, ka Batņa varēs turpināt spēlēt.

Vēl viens vairākums Latvijai, uz sodītā soliņa Jans Rutta, bet atkal nekā. Čehi atguvušie no pirmā perioda nokdauna un spēlē arvien pārliecinošāk.

Ehh, neizšķirts 2:2. Jans Kovāržs no puszonas uzmet un ripa atkal atrod spraugu Elvja Merzļikina vārtos.

Čehijas izlase pēc vārtu guvuma.

Čehija turpina uzbrukt, taču viduszonā tiek pārkāpti noteikumi pret Ronaldu Ķēniņu. Vairākumā mums gan nekas prātīgs šoreiz nesanāk.

Diemžēl pietrūkst nepilnas 50 sekundes, lai izturētu mazākumu. Aizsargs Filips Hroneks uzšauj no zilās līnijas, Elvja Merzļikina vārtu priekšā burzma, un ripa atrod ceļu vārtos. 2:1.

Trīs minūtes mazākumā Latvijas puiši cīnās varonīgi, lai gan Čehija pamatīgi spiež. Pēc tam čehi ceļ rokas gaisā, līdzjutēji gavilē, taču vārtu guvuma nav. Tiesneši skatās video atkārtojumu un arī apstiprina – rezultāts nemainās.

21.minūtē Māris Bičevskis pie laukuma apmales ietriecas pretiniekā, kas paliek uz ledus. Tiesneši ir bargi – Bičevskim 5+20 minūtes un spēle beigusies. Viņa vietā uz sodīto soliņa sēdēs Mārtiņš Dzierkals. Latvijas izlasi gaida smagas piecas minūtes.

1.periods

Čehi perioda beigās uzspieda, bet Latvija tika galā. Merzļikins spēlē nekļūdīgi, Oskars Cibuļskis aizstāv savu vārtsargu. Asumi, bet bez noraidījumiem. Pēc pirmā perioda metieni 10:11, bet Latvija vadībā 2:0.

Kas tas bija? Lauris Dārziņš gūst šī čempionāta skaistākos vārtus! No savas zonas, apspēlējot pāris pretiniekus, un pēc tam arī jaņos atstājot vārtsargu, Lauris raida ripu tīklā. Fantastisks vārtu guvums vairākumā! 2:0.

Nu jau vairākums Latvijai, kuru nopelna aktīvais Rihards Bukarts. Dzīve divas minūtes jāpārdomā Petram Zamorskim.

Paliekam mazākumā, divas soda minūtes Ronaldam Ķēniņam par klupināšanu. Čehijai atkal, izņemot vienu patālu metienu, nekas sakarīgs neiznāk. Latvijas puiši cīnās lieliski.

Miks Indrašis raida ripu Čehijas izlases vārtos.

Ir 1:0! Latvija skaisti izspēlē līdz Mika Indraša metienam tukšā stūrī. Čehu vārtsargs Patriks Bartošaks nepaguva pārvietoties, bet Miks iespēju garām nelaida. Indrašim otrie vārti čempionātā, piespēles Laurim Dārziņam un Oskaram Cibuļskim. Vēl mums vairākumā paliek pusotra minūte.

Nu jau 1:25 minūtes spēlēsim pieci pet trim. Pret Rūdolfu Balceru noteikumus pārkāpj Mihals Morvačiks.

Čehija vairākumā spiež, viņiem vētrains atbalsts tribīnēs, bet Elvis Merzļikins un Latvijas kvartets ir pārliecinoši. Pēc tam čehi sāk grūstīties mūsu vārtu priekšā un Tomāšs Zohorna tiek sodīts ar divām minūtēm. Vairākumā jau Latvija.

Latvijai pirmajās divās minūtēs trīs metieni pa vārtiem, bet tad Teodors Bļugers čehu zonā nopelna divas soda minūtes pret Mihaelu Frolīku. Jāspēlē mazākumā.

Jau spēles pirmajā iemetienā mums maza neveiksme – čehs salauž Teodora Bļugera nūju.

Šī Latvijas izlasei būs pirmā spēle čempionātā, kurā vairāk ir pretinieku komandas līdzjutēju. Daudziem latviešiem diemžēl būs jāpaliek aiz halles durvīm, jo ne visiem ir biļetes. Čehi jau tagad ir ļoti skaļi, dzied un ļoti vienoti.

Pirms spēles:

Latvijas izlases galvenā trenera Boba Hārtlija palīgs Artis Ābols: “Vārtus sargās Elvis Merzļikins, bet virknējumi būs tie paši, kas iepriekš. Spēlēsim savu aktīvo spēli, pieturoties pie sava plāna. Čehijas izlasi no trim spēcīgajām komandām, kas nāk pretī, uzvarēt ir visreālāk, ko arī centīsimies realizēt.”