Ekonomika
Bizness

Tiešraide: pētījuma “Latvijas reģionu ekonomiskās attīstības indekss” prezentācija1

La.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju piedāvā šodien, 15. martā no plkst. 11.00 tiešraidē no Satiksmes ministrijas vērot Latvijā unikāla pētījuma “Latvijas reģionu ekonomiskās attīstības indekss” prezentāciju un ekspertu diskusiju.

Pētījumu “Latvijas reģionu ekonomiskās attīstības indeksa” prezentēs Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes dekāns asoc. prof. Gundars Bērziņš, fakultātes vadošie pētnieki prof. Irina Arhipova un Aldis Ērglis, un Latvijas Mobilais Telefons prezidents, prof. Juris Binde.

Pēc prezentācijas Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Tavars vadīs diskusiju, kurā piedalīsies pētījuma autori, valsts pārvaldes, pašvaldību un autoceļu jomas eksperti, kā arī Latvijas Pašvaldību savienības padomnieks tautsaimniecības jautājumos Aino Salmiņš un Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.

“Latvijas reģionu ekonomiskās attīstības indekss” ir vērtīga pētījumu platforma ekonomisko datu analīzei reālā laika režīmā – pamats datos balstītai lēmumu pieņemšanai nacionālā un reģionālā līmenī. Pētījuma fundamentāls ieguldījums ir pastāvīgi atjaunināms Latvijas reģionu uzņēmējdarbības indekss, kas balstīts mobilo tālruņu zvanu un SMS datu ierakstos u.c. ekonomiski nozīmīgos datos.

Pētījums sniedz precīzu informāciju par ekonomisko aktivitāti Latvijas reģionos reālā laika režīmā un nodrošina iespēju pamatoti argumentēt un lemt jautājumus, kas skar arī Satiksmes ministrijas kompetencē esošus jautājumus, piemēram, autoceļu tīkla atjaunošana un investīciju atdeve. Pētījums arī nodrošina iespēju novērtēt un prognozēt ekonomiskās aktivitātes izmaiņas konkrētu pašvaldību līmenī.

Tiešraide no pētījuma “Latvijas reģionu ekonomiskās attīstības indekss” prezentācijas un ekspertu diskusijas skatāma arī LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un internetā.

LA.lv