×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
9. maijs, 2016
Drukāt

TIEŠRAIDE: Pie Uzvaras pieminekļa pulcējas 30 000 cilvēku (25)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Vakarpusē 9.maija pasākuma apmeklētāju skaits Uzvaras parkā sasniedzis aptuveni 30 000 cilvēku, informēja Valsts policijas preses pārstāvis Dairis Anučins.

Līdz plkst.22 policija noformējusi desmit protokolus – viens svinētājs aizturēts par nepakļaušanos policijai, viens par tirdzniecības noteikumu pārkāpšanu, četri par sīko huligānismu, proti, visi četri urinēja publiskā vietā, vēl kāds cilvēks aizturēts par dzīvošanu bez derīga dokumenta, bet vēl trīs par alkohola lietošanu publiskā vietā.

Daudzi cilvēki pašlaik pavada laiku, sēžot parka zālienā un iestiprinoties ar līdzpaņemto alkoholu, novēroja aģentūra LETA. Pie dzērienu un ēdienu tirdzniecības vietām izveidojušās garas rindas.
Visas dienas garumā tradicionālās svinības par godu nacisma sagrāvei Uzvaras parkā rīko biedrība “9.maijs.lv”. Savukārt plkst.16 notika privātpersonu rīkots gājiens Otrā pasaules kara upuru piemiņai no Kalnciema un Slokas ielas krustojuma pa Slokas ielu un Uzvaras parku līdz piemineklim.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Uzvaras parkā sastopami dažādu gadagājumu ļaudis. Cilvēki pie pieminekļa noliek gan ziedus, gan bojā gājušo karavīru fotogrāfijas. Rīta pusē ziedus pieminekļa pakājē nolika arī Rīgas mērs Nils Ušakovs (“Saskaņa”) un Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs, kā arī vēl citu valstu vēstniecību pārstāvji.

Starp pasākuma apmeklētājiem bija arī biedrības “9.maijs.lv” vadītājs un Rīgas domes deputāts Vadims Baraņņiks (“Saskaņa”), Eiroparlamenta deputāts Alfrēds Rubiks un prokrieviskie aktīvisti Elizabete Krivcova, Jānis Kuzins, Josifs Korens.

Visas dienas garumā Uzvaras parkā notiek svētku koncerts.

Pirmdien arī simbolisku skrējienu apkārt Uzvaras parkam rīkoja Nacionālās apvienības jaunieši, tādējādi paužot savu attieksmi pret parkā notiekošo. Uz jauniešu krekliņiem bija attēlots nosvītrota Staļina attēls un tos rotāja uzraksts “Kaunies svinēt Latvijas okupāciju”.

Aģentūra BNS novēroja, ka lielai daļai cilvēku pie apģērba bija piespraustas Georga lentītes, bet daļa vecākā gadagājuma ļaužu bija izvēlējušies savu apģērbu rotāt ar medaļām. Tāpat starp parka apmeklētājiem ir ļaudis, kas ģērbušies militāros tērpos vai arī variācijās par tiem, kā arī cilvēki, kuru apģērbu rotā Krievijas simbolika vai kaimiņvalsts prezidenta Vladimira Putina ģīmetne.

Uzvaras parkā dežurē apsargi un pašvaldības policijas darbinieki, bet ap pasākuma teritoriju kārtību uzrauga pašvaldības un VP darbinieki. Tāpat Uzvaras parkā 9.maija svinētājiem ir pieejams medpunkts.

Jau ziņots, ka oficiāli Latvijā 8.maijā piemin II Pasaules kara beigu atceres dienu, bet 9.maijā pasākumus Uzvaras parkā tradicionāli rīko krievvalodīgo organizācijas, jo tad Uzvaras dienu svin Krievijā. Biedrība “9.maijs”, ko vada Rīgas domes deputāts Vadims Baraņņiks (“Saskaņa”) rīko svētkus Uzvaras parkā, gājienu šogad rīko Latvijas Antinacistiskās komiteja un biedrība “Perom”.

Programma liecina, ka aptuveni plkst.21.20 uzrunu sacīs Ušakovs, bet plkst.21.30 uz skatuves pie Uzvaras pieminekļa uzstāsies Krievijas rokdziedātāja Diana Arbeņina un grupa “Nočnije snaiperi”.

Tiešraide no Uzvaras pieminekļa

Programma liecina, ka aptuveni plkst.21.20 uzrunu sacīs Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (“Saskaņa”), bet plkst.21.30 uz skatuves pie Uzvaras pieminekļa uzstāsies Krievijas rokmūzikas dziedātāja Diana Arbeņina un grupa “Nočnije snaiperi”.

Nevienam šodien nav tiesību mums atņemt mūsu kopīgo uzvaru, video apsveikumā Latvijas iedzīvotājiem saistībā ar 9.maija svinībām, teicis Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs.

Video apsveikumā vēstniecības “Youtube” kanālā Vešņakovs stāsta, kā dažādu tautību pārstāvji plecu pie pleca cīnījās un guva uzvaru pār nacistisko Vāciju. Vēstnieks arī uzsver to, ka šīs uzvaras cena bija 27 miljoni Padomju Savienības pilsoņu dzīvību.

“Nevienam šodien nav tiesību mums atņemt mūsu kopīgo uzvaru. Uzvaru pār absolūto ļaunumu – nacistisko Vāciju,” apsveikumā uzsver Vešņakovs. Viņš aicina atcerēties pagātnes mācības, lai nepieļautu, ka kaut kas tamlīdzīgs atkārtojas, un vēl Latvijas iedzīvotājem veselību, labklājību, mieru un saskaņu.

Pievienot komentāru

Komentāri (25)

 1. tie ir pagātnes cilvēki Atbildēt

  Viņi svin kautkādu neesošu “uzvaru” Latvijā, kuru izgudroja Brežņeva laikos. Pats gubernators Vešņakovs izskatās kā runājoša mūmija, kamēr Ušakovs ar savu stīvo krievnacista ģīmi ir īsts sava vectēva dēls — okupants.

 2. LA - kas jūs esat? Vai tie, kas nodod tautu? Atbildēt

  LA, Kur ir patiesība par “9 maija” mītu, izskaidrojot patiesības par otro pasaules karu un “lielo tēvijas karu”? Kur ir analītiski raksti par šo problēmu? Kur ir izglitots žurnālists, kurš būtu spējīgs apsaktīt “9 maija” mīta veidošanu (kā impērisku nepieciešamību), sasaistot kopā politikas zinātni (ideoloģijas) un antropoloģiju (etnogrāfiju, etnosa teorijas), lai izskaidrotu atšķirību starp nacionālas valsts svētku radīšanu (mitoloģija) un impērijas valsts svētku radīšanu (ideoloģija). 9 maija mīts – kā impērijas ideoloģijas kronis (t.i. nācijas vienojošais mīts) – sabruktu uzreiz, ja nodalīitu cilvēku varonību no idiotisma t.i no ideoloģijas, kuras metodes ne ar ko neatšķīrās no fašisma. Kur ir žurnālists, kurš izsvērti t.i. bez reālpolitiska konformisma in bez savas idejiskas pārliecības būtu spējīgs izskaidrot iepriekšminēto? Kad beidzot tiks rakstīta patiesība, lētu “reālpolitisku” rakstu vietā?

 3. Kas ir šī raksta autors? Atbildēt

  Vai tā ir Latvijas Avīzes politika saukt to Pārdaugavas monstru pat “Uzvaras pieminekli”? Un kāpēc tiek atļauts viedokļus piesārņot ar kaut kādā svešvalodā rakstīto? … Jā, berķa vadībā šī “konservatīvā un patriotiskā” plašsazi;na top arvien sarkanāka. .. Nekas, tautas atmiņa ir gara! Tā atcerēsies gan redaktorus, gan īpašniekus, gan citus 🙂

 4. Kas piešķīris okupeklim Uzvaras pieminekļa statusu?

 5. Vēzis un metastāzes.

 6. .. лидер по антирекордам – в экономике, развитии и обыдлении народа….

  • Что так? А ведь я здесь ещё ничего не комментировал. Ну, и где же мои авторские отчисления?

  • Что так? А ведь я здесь ещё ничего не комментировал. Ну, и где же мои авторские отчисления?

  • Kirilicai mīnusu ! Atbildēt

   Automātiski.

 7. skaista TADA CILVEKU KOPIBA / APSVEICU AR UZVARAS SVETKIEM

 8. LIELĀ TĒVIJAS kara laikā cieta dažādas tautības cilvēki un pie tā ir vainīgi vācieši.
  Jo vairāk tiks grūsti Latvijā musulmaņi un nēģeri, jo vairāk latvieši būs par krieviem.

 9. Šī ir okupācijas diena.

 10. Te ir skaidri redzama latvijas okupacija.tur vairs neko nevar izdarit.driz visi latviesi svines sos svetkus.tos specigi agitee tv24

 11. sirsnīgi un no visas sirds novēlu jums letiņi noslīgt savā žultī

 12. vēsturiski pareizi un korekti būtu, ja tie 5000 dotos svinēt šo dienu uz Maskavu.

 13. Cerams tie Uzcarētāji nenāks pāri akmens tiltam uz Vecrīgu! Tas ir jāaizliedz! lai iet caur Bolderāju uz savu maskačku, vai pļavniekiem! Bet Prāgā, Čehietis teica, “Čemodam, Vokzal, Rosija!” Un tā vajag šiem Rīgas gājiena laikā, garām ejošiem jābļauj tādi paši vārdi! Bet diemžēl tie Komunisti, Uzvarētāji ir pārāk šeit/Latvijā ieauguši, iedzīvojušies! Vajadzētu tā! Pilnīgi visus, kuri tagad ir tur pie Pārdaugavas staba, Visu vajag Momentāli, džu stundu laikā Deportēt no Latvijas uz Neatgriezšanos! Ar aizliegumu spert kāju, pāri EU robežai!

  • Вы вообще с головой дружите? У вас вообще образование есть? По какому праву вы можете высылать куда-то русских граждан Латвии?которые имеют такие же права как на Латвию так и на демократию! Вас за такие бредовые мысли нужно в тюрьму посадить!

 14. Vai Vešņakovs pateica, kad izvāks Krievijas okupantus no Krimas un Donbasa.

  • Vešņakovs ir Okupants! Viņš ir jāizraida no Latvijas! Viņš ir visādu Girsu un Lindermaņu un tas kurš tika kautkur tur attaisnots, par Latvijas karoga pazemošanu! Vešņakovs visu tos atbalsta un respektē! Un aizstāv visus Naidīgi noskaņotos krievus pret Latviešu tautu, Mūsu vēsturiskiem pavērsieniem! Viņi ir Okupanti! Vešņakovu, ārā no Latvijas teritorijas!

 15. Rušakovu salidojums un kolorādo vaboļu bakhanalija.

Draugiem Facebook Twitter Google+