Latvijā
Sabiedrība

Ģimene mājās glabājusi milzīgu pirotehnikas arsenālu. Policija par galveno Saulkrastu traģēdijas versiju 16

Valsts policijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests šodien rīkoja preses brīfingu par sprādzienu kādā privātmājā Saulkrastos, kur gāja bojā pieci cilvēki.

Galvenā izvirzītā versija – sprāguši pirotehniskie izstrādājumi vai sprādzienbīstamas vielas, no kā ražo pirotehniskos izstrādājumus. Sprādziena jauda bijusi ekvivalenta vairākiem desmitiem kg trotila. Versijas ir dažādas, kas izraisīja nelaimi, bet “galvenais secinājums ir bezatbildība – vest uz dzīvojamo māju tāda apjoma sprādzienbīstamas vielas”. Šķembu “stiprums un lidojums” bijis milzīgs.

Bojāgājušie ir trīs sievietes, viens vīrietis un viens nepilngadīgais. Pašlaik bojāgājušie tiek identificēti, bet, vidrīzāk, tie ir vienas ģimenes locekļi. Šobrīd policija apstiprina, ka bojā gājis Ilmārs Āboliņš.

Ar pirotehnikas biznesu ģimenē bijuši saistīti vairāki ģimenes locekļi, kuriem piederēja divi uzņēmumi, viens no tiem “Svētku aģentūra”, kam pavasarī tika uzieta prettiesiska noliktava un uzlikts sods, arī atņemta licence, kā arī “Pyro power”, kas pārbaudīts septembra vidū un pārkāpumu nebija.

Saistītie raksti

“Cilvēki ir izveidojuši nelikumīgu pirotehnisku izstrādājumu glabātuvi dzīvojamā mājā, kas ir klaji pretrunā visiem drošības pasākumiem, Tā ir noziedzīga rīcība,” šodien uzsvēra policija.

Piektdienas pusdienlaikā – vairākas stundas pēc ugunsgrēka likvidācijas – notikuma vietā izskatās šādi:

Galerijas nosaukums

LA.lv