Ekonomika
Bizness

TIEŠRAIDE: “Reģionu sarunas par labklājību” Valmierā3

Latvija sagaida savu 100 gadu jubileju kā brīva un eiropeiska valsts ar tirgus ekonomiku, stabilu valūtu un modernu finanšu sistēmu, ar vairākiem pasaules tirgū atpazīstamiem uzņēmumiem. Arī ar lielākajiem valsts un tās iedzīvotāju ienākumiem Latvijas vēsturē. Tomēr 100 gadu jubileja iezīmē nevis drošu izaugsmes perspektīvu, bet gan vairākas krustceles tautsaimniecības attīstībā, kur gan pašu izvēles, gan objektīvu pasaules norišu ietekme izšķirs, vai mums būs nevis vairāki, bet daudzi veiksmīgi eksportējoši uzņēmumi, vai mūsu bērni dzīvos pārtikušā valstī un vai izvairīsimies no iedzīvotāju skaita tālāka sarukuma, nevienlīdzības saglabāšanās, reģionu panīkuma u.c. problēmām.

Tāpēc Latvijas Banka valsts 100 gadu jubilejas pasākumu ietvaros 2018. gada pavasarī “Reģionu sarunās par labklājību” visu Latvijas reģionu pilsētās tiksies ar iedzīvotājiem un pašvaldību līderiem, uzņēmējiem un augstskolu mācībspēkiem un studentiem, lai diskutētu par to, kā vairot turību Latvijā un kā to paveikt, izmantojot tādus instrumentus kā zināšanas, nauda un prognozējama ekonomiskā politika. Šī programma tiek īstenota sadarbībā ar “Latvijas Avīzi”, kam ir vairāk nekā 20 gadu pieredze reģionālu diskusiju veidošanā, un sadarbībā ar pašvaldībām.

Pirmdien Valmierā Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Uldis Rutkaste un valdes loceklis Harijs Ozols Vidzemes Augstskolā tiksies ar studentiem, atsevišķa tikšanās paredzēta ar reģiona uzņēmējiem un pašvaldību vadītājiem, bet no plkst. 16 līdz 18 iedzīvotāji aicināti uz sarunu Vidzemes Augstskolas Konferenču zālē.

“Reģionu sarunas par labklājību” plānots organizēt arī Jelgavā, Madonā, Talsos, Rēzeknē, Ogrē un Liepājā.

Tiešraidi no pirmā pasākuma Valmierā skatieties šeit:

Saistītie raksti
LA.lv