Latvijā
Sabiedrība

Tiešraide: Sarunu festivāls LAMPA šogad veltīts uzticēšanās tematikai2

Publicitātes foto.

Portāls “LA.lv” sadarbībā ar “LMT Viedtelevīziju” piedāvā šodien, 29.jūnijā no plkst. 12.00 tiešraidē no Cēsu pils parka sekot līdzi sarunu festivāla LAMPA atklāšanas dienas debatēm un diskusijām no vairākām festivāla skatuvēm.

Sarunu festivāls LAMPA ir iedvesmojoša un aizraujoša platforma visiem, kam ir, ko teikt. Visiem, kas vēlas uzzināt un sarunāties par Latvijai, Eiropai un pasaulei būtiskiem jautājumiem.

Festivāla sarunas un diskusijas aptvers teju visus mūsdienu sabiedrībai būtiskākos tematus – cilvēks, sabiedrība un drošība, ārpolitika, izglītība, kultūra, ekonomika, mediji un tehnoloģijas, veselība un citus. LAMPA ļaus gan uzklausīt praktiskus padomus ikdienas dzīvei, gan risināt globāli svarīgus jautājumus, kam steidzīgajā ikdienā var neatlikt laika.

Festivāla atklāšanas dienas tiešraides programma:
12.00 – Sarunu festivāla LAMPA atklāšana
12.30 – Diskusija “Drosme runāt!”
14.00 – Diskusija “Vai uzticamies medijiem, vai uzticamies žurnālistam?”
16.00 – Saruna “Kinomākslas jēga un nejēdzības: kāda ir kino vērtība simtgadē?”
18.00 – Diskusija “Vai pedagogs, kurš nav autoritāte ne vecākam, ne bērnam, var ko iemācīt?”
20.00 – Diskusija “Nav sliktu vai labu cilvēku”
22.00 – FuckUp Nights Riga neražu stāstu vakars
00.30 – Sieviešu stendapa programma “Varavīksnes vasara”.

“Lampa” programmā paredzēti vairāk nekā 270 pasākumi latviešu, krievu un angļu valodā, tā aģentūru LETA informēja pasākuma pārstāvji.

Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja iesaistīties sarunās par uzticēšanos un citām Latvijai un pasaulei nozīmīgām tēmām, vēlēšanu gaidās tikties ar politisko partiju līderiem, iesaistīties praktiskās darbnīcās un mākslinieciskās performancēs, kā arī ļauties daudziem citiem piedzīvojumiem.

Šogad festivālā sasniegts rekordliels pasākumu skaits – 235 rīkotāji papildinājuši festivāla programmu ar 275 pasākumiem. Šī gada programmas jaunums ir “Politiskā arēna”, kur brīvā gaisotnē būs iespējams aprunāties ar politiķiem, kā arī īpaša jauniešu programma “Īssavienojums”, kas aicinās gan uz prātīgām sarunām, gan piedzīvojumiem – naksnīgu pārgājienu, “mītapiem” ar sociālo tīklu zvaigznēm un arī pasākumiem mājā, kas uzbūvēta kokā.

Sarunu festivāls šogad tiks aizvadīts uzticēšanās zīmē, tādēļ arī nozīmīga sarunu daļa būs veltīta tieši uzticēšanās tēmai. Paredzētas diskusijas par uzvedības ekonomikas nākotnes prognozēm un mūsu ģeogrāfiskajā stāvoklī tik svarīgo uzticēšanos starp austrumiem un rietumiem. Sabiedriski aktīvajiem būs iespēja pašiem izveidot pašvaldības budžetu, diskutēt par publisko iepirkumu lietderību un izmeklēt finanšu noziegumus, bet tehnoloģiju aizrautie varēs kopīgi vērties nākotnes melnajā spogulī. Plānots diskutēt par izglītību no visdažādākajiem aspektiem un skatupunktiem.

Paredzēts arī spriest par to, kurš būvēs Latvijas ilgtspējīgu attīstību, iepazīties ar partiju solījumiem. Festivālu papildinās arī kultūras programma – improvizācijas izrādes, akustiskie koncerti, tikšanās ar Imanta Ziedoņa ideju turpinātājiem, došanās nakts pārgājienā vai atpūta Cēsu pils parkā.

Saistītie raksti

Tiešraide no sarunu festivāla LAMPA turpināsies rīt, 30. jūnijā, no plkst. 10.00 ar diskusijām par uzticēšanos, zemessargu lomu un citām tēmām, kā arī asprātīgo vēlēšanu CEPIENU.

Sarunu festivāla LAMPA tiešraide skatāma arī LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un internetā.

Skatītāji aicināti dalīties ar savām pārdomām par festivālā apspriestajām tēmām Twitter diskusijās, lietojot tēmturi #festivalsLAMPA.

LA.lv