×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
8. maijs, 2015
Drukāt

Tiešraide: Starptautiska konference par Latvijas ceļu uz valstiskumu

Arhīva fotoArhīva foto

Latvijas Universitātes Lielajā aulā 8. maijā notiks starptautiska konference “Izšķirties par valstiskumu”, kas ir veltīta 1990. gada 4. maijā pieņemtās deklarācijas “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” 25. gadadienai. Konferenci rīko Latvijas Universitātes Sociālo un politisko pētījumu institūts sadarbībā ar Konrāda Adenauera fondu.

Konferences dalībnieki analizēs 4. maija deklarācijas vēsturisko nozīmi, kardinālās reformas, kas pēc Neatkarības deklarācijas pieņemšanas izmainīja Latvijas politisko, ekonomisko un sociālo realitāti. Politiķi, pētnieki un laikabiedri konferencē runās par Latvijas reformu panākumiem un kļūdām, vērtējot tās gan plašākā reģionālā, gan šodienas atziņu kontekstā.

Konferences sākuma daļā ar uzrunu uzstāsies Latvijas premjerministre Laimdota Straujuma, LU rektors profesors Mārcis Auziņš, Latvijas Tautas Frontes pirmais priekšsēdētājs Dainis Īvāns, Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš un 4. maija deklarācijas projekta autors, Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits.

Konferences tālākā gaita tiks strukturēta trīs paneļdiskusijās: 4. maijs un Latvijas iekšpolitiskās izvēles; Tautsaimniecības reformas; No padomju identitātes uz eiropeisku identitāti.

Konferences sākums paredzēts plkst.9:30 un tās norise būs redzama tiešraidē la.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+