Mobilā versija
Brīdinājums +5.9°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
14. augusts, 2016
Drukāt

Tiešraide: teātra izrāde “Ak, tētīt…”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

La.lv sadarbībā ar mobilo televīziju, lietotni LMT Straume aicina svētdien, 14. augustā plkst. 20 Cēsu mākslas festivāla teātra izrāžu cikla “Grand Prix” ietvaros tiešraidē noskatīties Dailes teātra aktiera un režisora Intara Rešetina iestudēto franču mūsdienu dramaturga Floriana Zellera stāstu “Ak, tētīt…”.

Izrāde vēsta par attiecībām ģimenē starp bērniem un vecākiem, par mīlestību, kas ne vienmēr ir tikai gaiša un viegla, par vecumu, kas tuvojas, par sajūtām, ko negribas atklāt pat tuvākajiem cilvēkiem ģimenē.


Zellera lugas un izrādes novatorisms saistīts ar to, ka ar Alcheimeru sirgstošā Andrē pasaule tiek tēlota no iekšienes, vizualizējot nevis veselo cilvēku apziņu, bet vecā vīra murgus un iedomas. Situācija, kurā konfliktē divi redzējumi (visbiežāk Andrē un viņa meitas Annas) par vienu un to pašu situāciju vai personu, ir spriegas teatralitātes lādēti, tai piemīt pat zināma humora deva.

Valdis Lūriņš spēlē Andrē ar grūti aprakstāmu it kā vieglumu, kas rodas, saduroties diviem vecā vīra eksistences “virsuzdevumiem”: mēģināt noskaidrot, kur viņš atrodas un kas tie par cilvēkiem viņam apkārt, un piekrist visam, ko citi saka, lai neraisītu aizdomas, ka viņš ir slims. Dažkārt dīvainās un citus pārsteidzošās vecā vīra reakcijas Lūriņa Andrē cenšas pārvērst tīši gribētā jokā vai ekscentrikā.

Lomās:Dita Lūriņa, Valdis Lūriņš, Zane Dombrovska, Ainārs Ančevskis, Līga Zeļģe, Normunds Laizāns.

Teātra izrāde “Ak, tētīt…” skatāma arī mobilajā televīzijā LMT Straume – lietotnē un internetā: http://straume.lmt.lv/cesufestivals. Tiešraides skatītāji aicināti piedalīties Twitter diskusijā, lietojot tēmturi #LMTstraume.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesijuGodinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+