×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
14. augusts, 2016
Drukāt

Tiešraide: teātra izrāde “Ak, tētīt…”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

La.lv sadarbībā ar mobilo televīziju, lietotni LMT Straume aicina svētdien, 14. augustā plkst. 20 Cēsu mākslas festivāla teātra izrāžu cikla “Grand Prix” ietvaros tiešraidē noskatīties Dailes teātra aktiera un režisora Intara Rešetina iestudēto franču mūsdienu dramaturga Floriana Zellera stāstu “Ak, tētīt…”.

Izrāde vēsta par attiecībām ģimenē starp bērniem un vecākiem, par mīlestību, kas ne vienmēr ir tikai gaiša un viegla, par vecumu, kas tuvojas, par sajūtām, ko negribas atklāt pat tuvākajiem cilvēkiem ģimenē.


Zellera lugas un izrādes novatorisms saistīts ar to, ka ar Alcheimeru sirgstošā Andrē pasaule tiek tēlota no iekšienes, vizualizējot nevis veselo cilvēku apziņu, bet vecā vīra murgus un iedomas. Situācija, kurā konfliktē divi redzējumi (visbiežāk Andrē un viņa meitas Annas) par vienu un to pašu situāciju vai personu, ir spriegas teatralitātes lādēti, tai piemīt pat zināma humora deva.

Valdis Lūriņš spēlē Andrē ar grūti aprakstāmu it kā vieglumu, kas rodas, saduroties diviem vecā vīra eksistences “virsuzdevumiem”: mēģināt noskaidrot, kur viņš atrodas un kas tie par cilvēkiem viņam apkārt, un piekrist visam, ko citi saka, lai neraisītu aizdomas, ka viņš ir slims. Dažkārt dīvainās un citus pārsteidzošās vecā vīra reakcijas Lūriņa Andrē cenšas pārvērst tīši gribētā jokā vai ekscentrikā.

Lomās:Dita Lūriņa, Valdis Lūriņš, Zane Dombrovska, Ainārs Ančevskis, Līga Zeļģe, Normunds Laizāns.

Teātra izrāde “Ak, tētīt…” skatāma arī mobilajā televīzijā LMT Straume – lietotnē un internetā: http://straume.lmt.lv/cesufestivals. Tiešraides skatītāji aicināti piedalīties Twitter diskusijā, lietojot tēmturi #LMTstraume.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+