×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
7. maijs, 2015
Drukāt

Tiešsaistē būs iespējams skatīties Eiropas opernamu izrādes (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Starptautiskajā operas dienā, 8.maijā, darbību sāks digitālā platforma “www.theoperaplatform.eu”, kas dos iespēju ikvienam interesentam noskatīties izrāžu tiešraides un ierakstus, fragmentus, kā arī intervijas.

Kā aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālās operas (LNO) pārstāve Irbe Treile, LNO projektā piedāvās Artura Maskata operas “Valentīna” ierakstu.

“Operas platforma” būs pieejama trīs valodās – angļu, franču un vācu. Tajā būs plašs saturs – izrāžu un izrāžu fragmentu ieraksti, anotācijas, intervijas ar māksliniekiem un dokumentāli aizkulišu sižeti. Eiropas opernami ikvienu aicinās atklāt to arhīvus un iepazīt pašreizējos iestudējumus. Platformas mērķis ir piesaistīt gan operas žanra cienītājus, gan tos, kuri ar šo mākslu saskaras pirmoreiz.

Katru mēnesi platformā tiks ievietots vismaz viens pilns operas videoieraksts, kas būs titrēts sešās valodās – angļu, franču, vācu, itāļu,
poļu un spāņu. Katrs ieraksts būs brīvi skatāms visā pasaulē sešus mēnešus no ievietošanas dienas.

“Operas platforma” Eiropas operas dienā tiks atklāta ar Džuzepes Verdi operas “Traviata” tiešraidi no Madrides “Teatro Real”. Tiešraides sākums būs plkst.21 pēc Latvijas laika. Maija programmā iekļauts arī Karaliskās Koventgārdena operas iestudējums “Karalis Rodžers”, Somijas Nacionālās operas iestudējums “Kullervo” un LNO iestudējums – Maskata opera “Valentīna”, kuras ierakstu “Operas platformā” piedāvās noskatīties no 30.maija.

Jauno mājaslapu, kas tapusi, sadarbojoties Eiropas operas kompāniju un festivālu asociācijai “Opera Europa”, kultūras kanālam “Arte” un 15 opernamiem un festivāliem, atbalsta Eiropas Komisijas programma “Radošā Eiropa”. “Operas platformā” tiekas Vīnes Valsts opera, “La Monnaie” Beļģijā, Somijas Nacionālā opera, Eksanprovansas festivāls, Lionas Nacionālā opera, Berlīnes Komiskā opera, Štutgartes opera, Turīnas “Teatro Regio”, Holandes Nacionālā opera Amsterdamā, Norvēģijas opera un balets, Polijas Nacionālā opera/Lielais teātris, Madrides “Teatro Real”, Karaliskā Koventgārdena opera, Velsas Nacionālā opera, kā arī LNO.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jauka iespēja

Draugiem Facebook Twitter Google+