×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
1. augusts, 2016
Drukāt

Tiesu darbinieki piketēs pie valdības un prasīs lielāku algu (1)

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Nākamnedēļ paredzēts tiesu darbinieku pikets, kurā plānots pulcēt ap 100 dalībnieku, aģentūru LETA informēja Latvijas Tiesu sistēmas un tiesību aizsardzības iestāžu darbinieku arodbiedrības vadītājs Ēriks Pūle.

Piketa mērķis ir pievērst Ministru prezidenta un Ministru kabineta locekļu uzmanību tiesu darbinieku problēmām, norādīja Pūle.

Pūle skaidroja, ka dažkārt paliek nepamanīts, ka tiesu sistēmā vēl bez tiesnešiem strādā arī tiesnešu palīgi, tiesas sēžu sekretāri, tiesu kancelejas darbinieki, tiesu tulki, tiesu konsultanti, tiesu administratori un konsultatīvi analītiskais personāls. “Šie cilvēki nodrošina sekmīgu tiesu darbību. Un tieši no tiesu darbinieku rīcības un profesionalitātes lielā mērā ir atkarīga lietu kvalitatīva un savlaicīga izskatīšana. Katrs tiesu sistēmas darbinieks dod savu artavu tiesiskas valsts stiprināšanai,” uzsvēra Pūle.

Viņš atgādināja, ka uz nepieciešamību paaugstināt tiesu sistēmas darbinieku atalgojumu ir norāde 2002.gada 19.decembrī izdotajā Ministru kabineta rīkojumā “Par Tiesnešu un tiesas darbinieku darba samaksas koncepciju”, vienlaikus atzīstot, ka Latvijā ir izveidojusies situācija, kad tiesību aizsardzības iestādēs strādājošo darba samaksa ir neatbilstoša viņu veicamajiem pienākumiem un atbildībai par paveikto.

“Ir atzīts, ka sevišķi problemātiska situācija ir izveidojusies tiesu sistēmā strādājošajiem. Līdz šai dienai būtiski nav nekas mainījies. Tiesu darbiniekiem ir apnicis klausīties solījumus. Lai mainītu tiesu darbinieku zemo atalgojumu, esam pieņēmuši lēmumu sākumā rīkot piketu, ja pikets nedos vēlamo rezultātu, tad streiku,” atzīmē Pūle.

Piketa laikā iecerēts personiski Ministru prezidentam Mārim Kučinskim (ZZS) iesniegt kolektīvo iesniegumu, kuru parakstījuši 753 darbinieki no 39 Latvijas tiesām.

Kolektīvajā iesniegumā pausts satraukums par atbildībai nesamērīgi zemu atalgojumu un ir izteikts lūgums atbalstīt Tieslietu ministrijas jaunās politikas iniciatīvu “Tiesu darbinieku mēnešalgu paaugstināšana”, informēja Pūle.

Minētās jaunās politikas iniciatīvas realizēšanai nepieciešamais finansējums 2017.gadā ir 4 157 036 eiro, 2018.gadā – 5 637 887 eiro un 2019.gadā – 10 097 521 eiro.

Pikets pretī valdības ēkai notiks 9.augustā plkst.11.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nekādu algu nav pelnījuši par saviem murgainajien värsmojumiem, jālikvidē tiesas un tiesu administrācija, kas ir uzblīdusi trakak nekā bija pirms krīzes.

Draugiem Facebook Twitter Google+