×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
4. marts, 2015
Drukāt

Tiesu stiprināšanai vajadzīgi 11,7 miljoni

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ministru kabinets apstiprinājis Tiesu varas un tiesīb­aizsardzības iestāžu darbinieku cilvēkresursu kapacitātes stiprināšanas un kompetenču attīstīšanas plānu 2015. – 2020. gadam, kam nepieciešams finansējums 11 759 617 eiro apmērā.

Plānu sagatavoja Tieslietu ministrija (TM). Valdība lēma, ka līdz 2018. gadam TM ir jāsagatavo un Ministru kabinetā jāiesniedz informatīvais ziņojums par plāna īstenošanas starpposma novērtējumu.

Kā skaidro ministrijā, plāns izstrādāts, lai īstenotu cilvēkresursu kapacitātes stiprināšanu tiesu varā, tādējādi nodrošinot ātrāku, kvalitatīvāku lietu izskatīšanu komercdarbības vides uzlabošanas sekmēšanai. Ar Eiropas Savienības (ES) fonda finansējuma saņemšanu tiek plānots pilnveidot tiesu varas un tiesībaizsardzības iestāžu darbinieku kvalifikācijas paaugstināšanas sistēmas modeli un saturu, izstrādājot un ieviešot apmācību programmas, kas balstītas uz jaunākajiem zinātnes sasniegumiem tiesību nozarē un starptautisko normatīvo dokumentu piemērošanas praksi, vienlaikus nodrošinot personības attīstību, pilnveidojot profesionālo meistarību atbilstoši konkrētās profesijas prasībām, kā arī īpašu uzmanību pievēršot tiesu un tiesībsargājošo institūciju personāla kompetences paaugstināšanai komercdarbības vides uzlabošanas sekmēšanai.

Attiecībā uz tiesu varas un tiesībaizsardzības iestāžu darbinieku nepieciešamo zināšanu, prasmju un iemaņu nodrošināšanu iecerēts pilnveidot apmācību saturu, programmas un apmācību institucionālo modeli, izstrādājot e-apmācību modeli, individualizējot prasmju un zināšanu novērtējumu, radot mācību programmu individualizācijas līmeni, ieviešot starpdisciplināru pieeju apmācību programmu plānošanā un īstenošanā starp tiesu varu un tiesībaizsardzības iestādēm, izstrādāt ilglaicīgu un stabilu mācību stratēģiju un nodrošināt secīgu, nepārtrauktu mācību procesu, tādējādi veicinot tiesnešu un tiesībaizsardzības iestāžu darbinieku kompetences celšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+