×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2012
Drukāt

Tiesvedībā iesaistītā Karvas HES sākusi darbu

Foto - LETAFoto - LETA

Ar vides aizstāvjiem un makšķerniekiem tiesvedībās iesaistītā Karvas mazā hidroelektrostacija (HES) uz Vaidavas upes sākusi darbu, šodien vēsta laikraksts “Neatkarīgā”.

HES būvi, kurai izsniegto būvatļauju pirmās instances tiesa atzinusi par nelikumīgu, Lauku atbalsta dienests (LAD) 20.septembrī pieņēmis ekspluatācijā, un tās turbīnas jau griežas un ražo elektrību.

HES īpašnieks Aldis Stūriška gan sarunā ar laikrakstu bēdājies par šī fakta publicitāti, jo sagaidot “nākamos uzbrukumus no zaļajiem”. “Viņi mums tik ļoti dara pāri,” žēlojies Stūriška.

LETA jau ziņoja, ka Vides aizsardzības klubs (VAK) kopā ar Latvijas Makšķernieku asociāciju un makšķernieku klubu “Fario” vērsies tiesā, lai apstrīdētu savulaik LAD izsniegto un vairākus gadus pagarināto Karvas HES būvatļauju.

Administratīvās rajona tiesas Valmieras tiesu namā Karvas HES būvatļauja atzīta par nelikumīgu. Šo tiesas lēmumu pārsūdzējis gan HES būvnieks SIA “Patina”, gan LAD, pašlaik lieta atrodas Administratīvajā apgabaltiesā.

Kā aģentūra LETA noskaidroja apgabaltiesā, tiesa pieņēmusi gan SIA “Patina”, gan LAD sūdzības, – lietas izskatīšana nozīmēta uz 2014.gada 3.februāri.

2002.gadā Latvijā tika apstiprināts to upju saraksts, uz kurām HES nevar būvēt. Pamatojoties uz to, ka būvniecībai uz Vaidavas upes gadu iepriekš jau bija izsniegta būvatļauja, tika pieļauts izņēmums un būvatļauju varēja turpināt pagarināt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+