Apbrīno

“Tīģera un drakona” priekšstāstu uzņems Jaunzēlandē 16

Publicitātes foto

“Oskarotā” ķīniešu cīņas mākslas grāvēja “Crouching Tiger, Hidden Dragon” (“Tīģeris un drakons”) priekšstāstu uzņems Jaunzēlandē, otrdien pavēstīja kompānija “Film Auckland”.

Kinolentē “Crouching Tiger, Hidden Dragon II: The Green Destiny”, kuras uzņemšana sāksies 2014. gadā, galveno lomu atkal atveidos malaiziešu aktrise Mišela Jeo. Režisors būs cīņas skatu horeogrāfs Juaņs Vo Pins, kurš veidojis “Tīģera un drakona” neaizmirstamās cīņas ainas.

2000. gada filma iepazīstināja rietumniekus ar ķīniešu kino.

“Film Auckland” priekšsēdētājs Alekss Lī pauda prieku, ka par priekšstāsta uzņemšanas vietu izvēlēta Jaunzēlande. “Pēdējais pusotrs gads bijis ļoti kluss, tāpēc priecājamies par rosību,” viņš teica. “Būs nepieciešami ievērojams daudzums resursu, ēku, tehnisko un radošo darbinieku.”

Jaunzēlandē uzņemtas vairākas lielbudžeta filmas, tostarp “Lord of the Rings” (“Gredzenu pavēlnieks”) un “The Hobbit” (“Hobits”) triloģijas.

Oriģinālā filma “Tīģeris un drakons” no kinoteātra biļešu pārdošanas visā pasaulē guva ieņēmumus 213,5 miljonu ASV dolāru (154 miljonu eiro) apmērā. Svešvalodā uzņemtai filmai tas tolaik bija nepieredzēti augsts rādītājs.

2001. gadā “Tīģeris un drakons” saņēma četras ASV Kinoakadēmijas balvas. Filma padarīja slavenu taivāniešu režisoru Angu Lī, kurš pēc tam nāca klajā ar geju drāmu “Brokeback Mountain” (“Kuprainais kalns”) un filmu “Life of Pi” (“Pī dzīve”).

LA.lv