×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
13. janvāris, 2012
Drukāt

Tīģerēnam Klifam radušās veselības problēmas

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas Zooloģiskā dārza jaunajam tīģerēnam Klifam Grantam radušās veselības problēmas, tāpēc uz mēnesi vai ilgāk pārtrauktas interneta tiešraides par viņa ikdienas gaitām.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Zooloģiskā dārza pārstāve Laura Līdaka, mazajam tīģerim radušās problēmas ar kājām, tāpēc viņš atrodas stingrā veterinārārstu uzraudzībā un par viņu rūpējas viņa kopējas.

“Klifam Grantam tiek ņemtas gan analīzes, gan arī tiek veikti izmeklējumi. Tiklīdz mums būs labas ziņas, ko ziņot, tad to mēs arī uzreiz darīsim. Šobrīd esam pārtraukuši tiešraidi, un paredzams, ka tā netiks atjaunota vismaz mēnesi vai pusotru,” sacīja Līdaka.

Pagājušā gada 30.jūlijā Rīgas Zooloģiskajā dārzā dzimušais Amūras tīģeris Klifs Grants ir cilvēku audzināts, un nereti šādus dzīvniekus piemeklē arī veselības problēmas. Klifs Grants dzīvnieku kopēju un vetārstu aprūpē nonāca trīs dienas pēc piedzimšanas.

Klifs Grants ir Rīgas Zooloģiskajā dārzā mītošo Amūras tīģeru Vasjas un Katrīnas mazulis. Aizvadītajā vasarā Katrīna piedzīvoja savas pirmās dzemdības, pasaulē laižot trīs mazuļus, taču trešajā dienā pēc mazuļu piedzimšanas aiz Zooloģiskā dārza žoga sākās remontdarbi un tehnikas skaļie trokšņi tik ļoti satrauca jau tā raksturā nervozo Katrīnu, ka viņa sāka drudžaini pārnēsāt savus bērnus, meklējot tiem drošāku paslēptuvi. Viens mazulis neizdzīvoja, bet divus darbiniekiem izdevās satrauktajai tīģeru mātei atņemt, taču Klifa Granta māsa no gūtajiem ievainojumiem drīz nomira. Tad sākusies Zooloģiskā dārza darbinieku cīņa par Klifa Granta izdzīvošanu, jo mazais tīģerēns, krītot no mītnes plaukta, kur Katrīna bija mēģinājusi paslēpt savus bērnus, bija guvis sarežģītus ķepu lūzumus.

Lai veicinātu kāju lūzuma veiksmīgu saaugšanu un muskulatūras attīstību, vetārsti ieteica tīģerim veikt regulāru ārstniecisko fizkultūru, tādēļ jau divarpus mēnešu vecumā tīģerēns divas reizes dienā sāka doties pastaigā, bet novembrī tīģerēns ieguva jaunu rotaļu biedru – labradora un rotveilera kucēnu Pradu.

Kā pastāstīja Līdaka, patlaban, kad tīģerēnam radušās veselības problēmas, Klifa Granta rotaļu biedrs Prada pie sava drauga tiek pielaists tikai tad, kad tuvumā ir dzīvnieku kopējas. Pēc dzīvnieku kopēju stāstītā, pats tīģerēns saprot, kas ar viņu notiek, tādēļ ievēro visus viņam dotos norādījumus.

Rīgas Zooloģiskajā dārzā jauna Amūras tīģera piedzimšana bija sen gaidīts notikums, jo līdz Klifa Granta piedzimšanai bija apritējuši apmēram desmit gadi, kad Rīgas Zooloģiskajā dārzā piedzima un izauga pēdējais tīģeris.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+