×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
23. novembris, 2012
Drukāt

Tīģerēns Klifs Grants dosies uz Franciju

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pagājušajā gadā Rīgas Zooloģiskajā dārzā dzimušais Amūras tīģeris Klifs Grants, kurš sava aizkustinošā dzīvesstāsta dēļ šogad kļuva par populārāko dzīvnieku Rīgas Zooloģiskajā dārzā, nākamnedēļ dosies uz savām jaunajām mājām – Bezansonas zoodārzu Francijā.

Apmeklētāji Klifu Grantu Rīgas Zooloģiskajā dārzā varēs apmeklēt līdz pirmdienai, 26.novembrim, aģentūru LETA informēja Zooloģiskā dārza informācijas dienestā.

Jau ziņots, ka Amūras tīģerēns nelaimīgas sagadīšanās dēļ trešajā dzīves dienā nokļuva dzīvnieku kopēju un vetārstu aprūpē. Klifs pārdzīvoja vairākas veselības stāvokļa krīzes. Pateicoties pašaizliedzīgām darbinieku rūpēm un pūlēm, tīģerēns tagad jau ir krietni paaudzies un izveidojies par dzīvespriecīgu, harmonisku un spēcīgu pusaugu tīģeri.

Šobrīd, pēc Amūras tīģera vairošanas Eiropas programmas koordinatoru ieteikumu saņemšanas, zooloģiskā dārza darbinieki ar lepnumu gatavo Klifu Grantu ceļojumam uz Bezansonas zoodārzu Francijā.

Pirmo reizi par Rīgā dzimušā tīģerēna likteni zooloģiskā dārza apmeklētāji uzzināja 2011.gada 14.decembrī. Pateicoties zoodārza drauga “Lattelecom” atbalstam, Klifa Granta gaitas bija vērojamas arī interneta tiešraidē. Tīģerēna regulārās pastaigas kopā ar rotaļu biedru kucēnu Pradu priecēja ikvienu un tīģeru mītne kļuva par populārāko vietu zoodārzā.

Apmeklētāji juta līdzi gan Klifa priekos, gan bēdās. Tīģeru puikam nācās pārciest vairākas operācijas pēc patoloģiskiem kāju lūzumiem. Atlabšana ritēja lēni. Lai veicinātu kaulu dzīšanu, tīģerēns tika bagātīgi lutināts ar liellopu gaļas mīkstumu, trušiem un paipalām. Lai sekmētu kalcija uzsūkšanos un stiprinātu kaulu sistēmu, barība tika papildināta ar vitamīnu un minerālvielu kompleksu. Lai veicinātu atlabšanu, tīģerēnam tika nodrošinātas sportiskas nodarbes kopā ar draudzeni Pradu. Kucīte godam pastrādāja un pildīja gan drauga, gan laba fizioterapeita lomu. Klifs veidojās par fiziski spēcīgu un emocionāli līdzsvarotu pusaugu tīģeri. Lai tīģerēns izaugtu par kārtīgu tīģeri – savas sugas turpinātāju -, arī zoodārza darbinieki samazināja tiešo kontaktu ar tīģera puiku.

Amūras tīģeris ir iekļauts Pasaules Sarkanajā grāmatā kā apdraudēta suga. Tās saglabāšanai ir izveidota apdraudēto sugu vairošanas Eiropas programma (EEP), kurā piedalās arī Rīgas Zooloģiskais dārzs.

Rīgas Zooloģiskā dārza tīģeri ir vieni no vērtīgākajiem Amūras tīģeriem Eiropas nebrīves populācijā. Pēc apdraudēto sugu Eiropas programmas EEP ģenētiskā ranga vērtējuma, tie ierindojas pirmajā desmitniekā. Rudenī saņemot programmas koordinatoru rekomendāciju par Klifa Granta nosūtīšanu uz Bezansonas zoodārzu Francijā, zooloģiskā dārza darbinieku sirdīs virmoja lepnuma dzirkstis. Tātad pūles nebija veltas, jo Klifam Grantam tiek dota iespēja turpināt savu dzimtu, kuplināt Amūras tīģera saimi, pauda zoodārza pārstāvji.

Tīģerēna Klifa Granta mammai Katrīnai, kura šā gada pavasarī zaudēja savu draugu – tīģeri Vasju -, nākamajā gadā paredzēts atvest jaunu tīģertēvu, lai turpinātu šo apdraudēto dzīvnieku dzimtu.

Jau ziņots, ka pēc desmit gadus ilgas gaidīšanas 2011.gada 30.jūlijā Rīgas Zooloģiskajā dārzā piedzima Amūras tīģeris Klifs Grants. Tīģerēns ir Zooloģiskajā dārzā mītošo Amūras tīģeru Vasjas un Katrīnas mazulis.

Patlaban Rīgas Zooloģiskajā dārzā mitinās trīs Amūras tīģeri – 1997.gadā Rīgā dzimusī tīģeriene Astra, 2007.gadā Maskavas zooloģiskajā dārzā dzimusī Katrīna un 2011.gada 30.jūlijā Rīgas Zooloģiskajā dārzā dzimušais Klifs Grants.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+