×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
4. janvāris, 2018
Drukāt

Tik briesmīgi nav bijis. Jūra īsa laikā paņēmusi 10 m krasta (12)

Foto no skaties.lvFoto no skaties.lv

Baltijas jūra pamazām “aprij” daļu Kurzemes piekrastes. Spēcīgo lietavu un vētru, erozijas un viļņu ietekmē jūrā pazuduši Jūrkalnes, Bernātu, Nīcas stāvkrasti, vēsta LNT Ziņas.

Viens pēc otras jūrā pazūd vēsturiskie Liepājas krasta artilērijas cietokšņa fragmenti. Situācija pavisam bēdīga kļuvusi tieši pēdējā laikā un speciālisti atzīst, ka cīņā ar dabu ir bezspēcīgi.

Šādi nogruvumi ir ierasta lieta. Baltijas jūras piekraste katru gadu zaudē vismaz četrus metrus. Vislielākās erozijas parasti ir novērojamas spēcīgu vētru laikā, taču šoreiz dabas stihija pavisam neilgā laikā ir paņēmusi aptuveni 10 metrus no Baltijas jūras piekrastes Liepājā.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Kurā vietā Nīcā un Bernātos ir STĀVKRASTS, cienījamie LNT žurnālisti?

 2. Rakstiet taisnību bez pompoza. Vai te oligarhi arī iesaka kas jāraksta Atbildēt

  Nav tik traki ka visa kurzemes piekraste nosklota žurnālistiem patīk no nekā uztaisīt sensāciju. Vietām noskalo un tā tas notiek. Vietām, vietām tikai vietām.

 3. Izsakās daudzie,pēkšņi uzradušies eksperti un speciālisti.Nekas nav sakāms vienīgi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Kasparam Gerhardam(NA).Jo tā taču nav administratīvi teritoriālā reforma!Pat ģeologi Latvijā darbojas kā kriminālizmeklētāji! Sk.rakstu blakus.

 4. Zemniekiem ar zeme katru raujas – LAD viņai “noskalo krastus”

  • Taisnība domāju ka tikai mana zeme saraujas bet izrādās ka citiem arī laikam jau tas uz jūras rēķina.

   • tas tāpēc , ka viņi mēra pēc areo-foto kartes – plakanu virsmu . Bet zeme nebūt nav plakana – ir pauguri , gravas un laejas … ja kalnains lauks pēc kartes garumā 100 metri sanāk – dabā ar metra mēru būs metri vismaz 120 …

 5. Zemniekiem ar zeme katru gadu raujas …

 6. Nav ko cepties , pēc 20-50 gadiem jūras līmenis celsies par dažiem metriem – ne tikai stvkrasti , bet arī pludmales pazudīs …. un vietā radīsies jaunas .

  • Vecās kāpas ir pie Jelgavas .

   • Mūsdienu izostatiskās kustības
    Baltijas jūras reģionā turpinās Zemes garozas kustības pēc atbrīvošanās no ledus laikmeta ledus segas smaguma. Jūras ziemeļu un centrālajā daļā notiek Zemes garozas celšanās, bet dienvidu daļā — vāji izteikta grimšana. Rezultātā jūra kļūst mazāka un seklāka. Visstraujākā Zemes garozas celšanās ir Somijas piekrastē — Botnijas līča ziemeļu piekrastē, kur ik gadus tā paceļas par aptuveni 8 mm.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15
Alūksne +17.6
Daugavpils +18
Saldus +15.6
Liepāja +19.4
Jelgava +16.0
Ventspils +19.8
Limbaži +16
Madona +18.2
Rēzekne +17.1
Draugiem Facebook Twitter Google+