×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
27. oktobris, 2014
Drukāt

Tik dažādi ķēķi: no turīga pilsētnieka līdz kara laukam

Foto: Ventspils hronikaFoto: Ventspils hronika

Ventspils muzeja Livonijas ordeņa pilī no 24. oktobra var apskatīt Ventspils un Kuldīgas muzeju krājuma izstādi ar rosinošu nosaukumu “Kur mēs varētu aprunāties? Iesim ķēķī!”, portālam LA.lv pastāstīja muzeja vēstures nodaļas vadītāja Stella Lindenberga.

Lindenberga stāsta, ka plašas tematiskās ekspozīcijas Ventspils muzeja Livonijas pilī notiekot ik rudeni, un jau pērn esot bijis skaidrs šīgada izstādes nosaukums.

Izstādi veido vairāk nekā 450 krājuma priekšmeti. Laiku lokos būs iejutušies dažādi priekšmeti no tējkarotītes līdz pagājušā gadsimta 50. gados ražotam ledusskapim. Turklāt katru virtuves epizodi papildina vēsturnieku sagatavota informācija par noteikto laiku un sabiedrību. Izstāde veidota sadarbībā ar Kuldīgas muzeju, tomēr lielākā daļa eksponātu nākusi no Ventspils muzeja. “Lepojamies ar to, ka varam diezgan labi nokomplektēt izstādes no sava muzeja priekšmetiem, jo Ventspils muzejs ir viens no senākajiem valstī,” saka speciāliste.

Izstādē var iepazīt virtuves vēsturi, sākot no 19. gadsimta vidus līdz 20. gadsimta 70. gadiem: pārtikuša lauku saimnieka ķēķi, kur lielākā daļa dzīvei nepieciešamā tika sarūpēts pašu rokām; piepilsētas iedzīvotāja trūcīgo virtuvi, kur saplūst lauku un pilsētas dzīvesveids; turīga Ventspils pilsoņa virtuvi, kur saimniecība bija nodota ķēkšas rīcībā; latvisko virtuvi; kara lauka virtuvi un ne tik senās pagātnes virtuvi 20. gadsimta 50.-70. gados.

Jautāta, kura izstādes sadaļa pašai šķiet visinteresantākā, Stella Lindenberga atbild: “Karalauka virtuve. Neko tādu līdz tam nebiju redzējusi, un man šķiet – ir ļoti vērtīgi, ka iedomājāmies: pa vidu visam citam taču bija arī karš, tādēļ vajag parādīt, kā tapa ēdieni karalaukā.”

Izstādei top arī muzejpedagoģiskā programma, kurā noteikti tiks izmantotas arī bezgala dažādās ēdienu receptes, kurām arī šajā izstādē atvēlēta īpaša vieta.

Izstādi varēs apskatīt līdz 2015. gada maija beigām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+