×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
5. maijs, 2015
Drukāt

Tīk reālistiskie “LA” romāni (2)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Aivaram Valdmanim "Latvijas Avīzē" un "Mājas Viesī" vissaistošākie šķiet raksti par vēsturi, politiku, ceļojumu apraksti, kā arī krustvārdu mīklas.

Ar “Latvijas Avīzes” un žurnāla “Mājas Viesis” abonētāju Aivaru Valdmani  (viņš dzimis 1949. gadā Saldū, tagad  dzīvo Siguldā) satikos nejauši – viņš ieradās redakcijā, palūdzot iztrūkstošo laikraksta numuru, kurā publicēts Monikas Zīles kārtējā romāna “Dullā dzeguze” fragments.

Hm, intriģējoši! Vīrietis, kurš strādājis par auto vadītāju, ilgus gadus kalpojis zemessardzē, interesējas par romāniem, ko dažs sauktu par “sieviešu literatūru”. Apjautājos, vai lasa arī citu autoru darbus, ko laiž klajā “Lauku Avīzes” izdevniecība.

“Jā, lasu gan, jo esmu pensijā un laika pietiek. Vienīgi mani garlaiko safantazēti sižeti. Nav nekā interesantāka par patieso – reālo dzīvi, un Monikai Zīlei sižeti ir no tās. Man patika viņas atziņa – dzīvi nevajag atlikt, tā jāizdzīvo pilnskanīgi – ar visu labo un arī pārējo. Likteņa līkločos norūdām gribasspēku.”

Aivars romānu fragmentus sakrājot un tikai tad izlasot, lai uzreiz izsekotu sižeta attīstībai, izjustu dialogu daudzskanību un romāna kopnoskaņu.

“Realitātes atspoguļojums ir arī izdevumos “Latvijas Avīze” un “Mājas Viesis”, ko abonēju uzreiz visam gadam, tā ir izdevīgāk – ietaupu līdzekļus.”

Lasītājs stāsta, ka viņam īpaši patīk raksti par Latvijas vēsturi un politiku:

“Priecē Viestura Sprūdes un Andas Līces publikācijas, jo tajās rodama ierosme diskusijām, pārdomām. Manuprāt, nevajadzētu rakstīt remdeni, žurnālistam ir ne vien tiesības, bet pat pienākums par problēmām rakstīt patiesi un asi. Ļoti saistošs saturā ir “Mājas Viesis”, tajā izlasu visu, izņemot horoskopus.” Viņš teic, ka bauda žurnālā publicētos ceļojuma aprakstus, pats pabijis Vācijā, Horvātijā, Slovākijā…

Aivars arvien ir bijis sabiedriski aktīvs – iesaistījies Latvijas Tautas frontes veidošanā, Augstākās Padomes vēlēšanās strādājis vēlēšanu centrā, dienējis Latvijas armijā, bijis rotas komandieris zemessardzē, tāpēc ir pašsaprotami, ka jo īpaši interesējas par politikas aktualitātēm:

“Par nākamo Latvijas prezidentu es vēlētos redzēt tiesību ekspertu Egilu Levitu, kurš apliecināja savu stingro nostāju, uzrakstot Satversmes preambulas projektu. Es tomēr uzticos deputātu izvēlei, nevis tautas balsojumam, jo tas varētu aiziet šķērsām…”

“Latvijas Avīze” un “Mājas Viesis” Aivaram palīdzējuši arī asināt prātu.

“Esmu “Erudīcijas līgas” biedrs, piedalījos televīzijas populārajās spēlēs “Prāta banka” un “Miljonārs”. Tagad risinu “Latvijas Avīzes” un “Mājas Viesa” krustvārdu mīklas, nereti piedalos interesantos konkursos. Ir svarīgi sevi uzturēt mundru un vingru ne vien fiziski, bet arī prāta spējās.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Opis rulle…..

  2. Es viņu saprotu, tik ļoti kauns par savu darba vietu, kad jāstāsta, ka nestrādā. Drīkst trīsreiz minēt, kur strādā šis kungs?

Draugiem Facebook Twitter Google+