×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.1°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
8. novembris, 2017
Drukāt

“Tik tālu nu esam!” Rēzeknē sagāž pieminekli politiski represētajiem (18)

FotoJet

Rēzeknē aizvadītajās brīvdienās vēlā sestdienas vakarā vai naktī uz svētdienu sagāzts vai sagāzies piemineklis politiski represētajiem. Kas tāds ir noticis pirmo reizi, portālam la.lv pavēstīja Rēzeknes Politiski represēto kluba vadītājs Antons Ludboržs.

“Tik tālu nu esam! Jau 27 gadus esam brīvi, un nekad neviens neko neaiztika, un tagad šādas lietas parādās,” saka kungs, kurš uzskata, ka piemineklis ir izpostīts un nevarēja sagāzties pats. Piemineklis atrodas dzelzceļa stacijas apkārtnē, netālu no tā darbojas izklaides vieta, viņš norāda. Par notikušo informēti arī tiesībsargi. A. Ludboržs devies arī uz pašvaldību un par notikušo informējis Rēzeknes mēru.

Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs portālam la.lv apstiprināja, ka piemiņas vietu ir uzdots sakārtot līdz 11.novembrim. Tur nepieciešams veikt betonēšanu, bet kopumā darba nebūšot daudz. Cik tas pašvaldībai izmaksās, mērs pagaidām nevarēja pateikt. Pašvaldības vadītājs pieļauj, ka, iespējams, pie vainas ir nepilngadīgi jaunieši, jo arī citviet pilsētā novēroti posta darbi.

Valsts policija par notikušo ir uzsākusi kriminālprocesu. Policijas pārstāve Ksenija Belova pagaidām atturējās izteikties par iespējamiem vainīgajiem. Apkārtnē ir novērošanas kameras, kuru ieraksti vēl tikai tikšot skatīti. Netiek izslēgta iespēja, ka piemineklis sagāzies pats un noziedzīga nodarījuma nebūs.  “Mēs viennozīmīgi šobrīd neko nevaram apgalvot,” sacīja policijas pārstāve.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Ar tik īsu skrūvi, pilnīgi noteikti piemineklis pats apgāzās. Brīnums ka vispār kādu laiku varējis stāvēt 😀

 2. Ja tas piemineklis bija tikpat sūdīgi nostiprināts kā sariktētas tās plāksnītes, tad nogāzt to varēja arī vējš. Vai tad nav pašiem neērti, ka piemineklis tik štruntīgs?

 3. krievs ir agresīvs Atbildēt

  Bet latvieši ir par daudz lieli iztapoņas. Vajag tiem vaņkām parādīt kas ir kungs šai zemē.

 4. Tik tālu jau esam! Gāžas patriotu pieminekļi, pazūd bijušo čekistu lietas pat ne tikai no maisiem. VDK aģenti strādā, DP modri sarga viņus.

 5. Lai dzīvo L.A. un SC !

 6. veltījums Latvijas Drošības dienestiem Atbildēt

  Latvijas Drošības dienesti – jūs esat muļļas!

 7. Ja paskatās uz celiņa plākšņu stāvokli,tad pats vien būs sagāzies.

 8. kāpēc brīnīties par cēloņseku nenovēršamību? Atbildēt

  Šeit darbs ir drošības policijai un SAB. Lūk, šeit ir sekas drošības dienestu idiotismam. Kam vēl vajag tikt sagāztam, lai saprastu klaji naidīgo, pretvalstisko ideoloģiju, kuru sludina Rēzeknes ievēlētā vara (padomju okumanta pieminekļa godināšana pašā Rēxeknes centrā)? Pretvalstisku pieminekļu ideoloģija (okupācijas slavināšana) ir sekas notikušajam. Ne jau pieminekļi sāks savstarpēji noskaidrot šo ideoloģisko nesaderību Rēzeknes pilsētā. Nē! Izskaidrošanās jau ir notikusi, noniecinot Latvijas Valsti, tos cilvēkus, kuri ir atdevuši dzīvības, lai latviešu kultūra pastāvētu. Cik ilgi drošības dienesti nepratīs “ieteikt” Rēzeknes vadībai novākt pretvalstiskus, nepatriotiskus, nacionālas valsts izsmejošus pieminekļus?

 9. Varētu Pārdaugavas monstrs arī tā … ,,pats” :))

 10. Policijas pārstāve Ksenija Belova…….Netiek izslēgta iespēja, ka piemineklis sagāzies pats …..
  Nu protams ka pats.Kā gan citādi!

 11. Pēc vandālisma ēbreju kapos reakcija bija daudz asāka, izmeklēšana un aizturēšana dažu dienu jautājums.

 12. Jā…latgale izceļas.Vai pilsētā nav novērošanas kameras vajadzīgajās vietās?Noķert un likt strādāt sabiedrisko darbu pilsētas un sabiedrības labā.

 13. nevis “informēt” vajag, bet rakstīt oficiālu iesniegumu !
  Ja “informē”, tad tikai mutiski pašausminās, bet nekustina ne pirkstu, lai vainīgos noķertu un sodītu par apgānīšanu!

 14. nevis “informēt” vajag, bet rakstīt oficiālu iesniegumu !
  Ja “informē”, tad tikai mutiski pašausminās, bet nekustina ne pirkstu, lai vainīgos noķertu un sodītu par apgānīšanu!

Draugiem Facebook Twitter Google+