×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
13. augusts, 2017
Drukāt

Tik traki vēl nav bijis: Iespaidīgi vētras postījumi Saulkrastos (5)

Foto Reuters/Scanpix/LETAFoto Reuters/Scanpix/LETA

Saulkrastos visā pilsētā sestdien negaisa laikā sagāzts liels daudzums koku, bet cilvēki nav cietuši, pastāstīja Saulkrastu pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Guntis Vinteris.

Daudz nogāztu koku ir gan uz ielām, gan kāpās. Vairāki koki uzkrituši arī mājām un automašīnām, tomēr cietušo īpašumu skaits neesot ļoti liels. “Manās atmiņās gan tik traki vēl nav bijis,” piebilda Vinteris.

Patlaban visā pilsēta turpinās nolauzto koku novākšana. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) pa nakti esot attīrījis galvenās ielas, taču arī mazākās ielas esot pilnas ar lūzušiem kokiem, un darba vēl būs daudz.

Vinteris norādīja, ka ielu un citu vietu attīrīšanā iesaistīti komunālā servisa strādnieki.

Ņemot vērā, ka lūzušu koku un lielu zaru ir tika daudz, pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks pauda prieku par to, ka pagaidām nav ziņu, ka negaisa dēļ Saulkrastos būtu cietis kāds cilvēks.

Saulkrastu domes pārstāve Marika Grasmane informēja, ka pilsētā attīrīšanas darbi tiek organizēti, un tajos piedalās arī iedzīvotāji. Pirmdien, 14.augustā, paredzēta domes sapulce, kad tiks pārrunāts viss saistībā ar negaisa radītajiem postījumiem.

Kā ziņots, sestdien negaisa dēļ visbūtiskāk vilcienu satiksme bija traucēta tieši Saulkrastos. VAS “Latvijas Dzelzceļš” (LDz) pārstāve Ieva Kustova aģentūru LETA informēja, ka sestdienas vakarā negaisa dēļ Saulkrastu dzelzceļa līnijā nogāzti vairāki koki, kas nobloķēja satiksmi abos virzienos – gan uz Saulkrastiem, gan uz Rīgu.

Šī iemesla dēļ satiksme bija apturēta un uzņēmuma brigādes notikuma vietā attīrīja sliedes. Darbi prasījuši krietni vairāk laika nekā sākotnēji tika paredzēts, un satiksmi izdevās atjaunot tikai krietni pirms pusnakts.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Nekas īpašs, grib māju mežā, tad tā notiek, ja kustinās kāpu priedes, kuras paredzētas cirst, tad tikai postažu vel redzēsat.

  2. sesmu pateicigs dabai lai tiem saeimas kungiem posta majas elites rajonos mes parastie tur nemitam paldies tev daba un dari slikto tiem vairak

  3. 1967. un 1969. gada vētrās bija vēl daudz trakāk.

    • Priekšpilsētas tumsoņa Atbildēt

      Tieši tā, tolaik’ biju vienpadsmitgadīgs puišelis, un no rīta, pēc vētras, jozu paskatīties uz jūru no kāpām. Ome gan negribēja laist, jo vēl stipri pūta, bet tad opis pieteicās pavadīt. Skats bija iespaidīgs! Pirms tam Pēterupīte tecēja paralēli jūrai krietni tuvāk, kā tagad, milzīgie viļņi dzenot pludmales smilti to bija pavirzījuši krietni tuvāk kāpām, kur tā tek arī šobrīd.

  4. Tas ir tikai sākums…,būs vēl trakāk

Draugiem Facebook Twitter Google+