×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
6. aprīlis, 2013
Drukāt

Tikai 5% iedzīvotāju optimistiski par iespējām atrast labu darbu

Foto-LETAFoto-LETA

Februārī tikai 5% Latvijas iedzīvotāju domāja, ka iespējas valstī atrast labu darbu ir labas, liecina jaunākā “DNB Latvijas barometra” aptauja. Tas ir par vienu procentpunktu mazāk nekā janvārī, kad 6% izvaicāto bija optimistiski par iespējām atrast labu darbu.

Iedzīvotāju vērtējums iespējām valstī atrast labu darbu jau ilgstoši, kopš 2008.gada beigām, ir starp kritiskāk vērtētajiem “DNB Latvijas barometra” indikatoriem, teikts pētījumā. Būtisku izmaiņu nav arī šā gada februārī, kad 67% aptaujāto pauda uzskatu, ka iespējas valstī atrast labu darbu ir sliktas. Janvārī tā domāja 65% izvaicāto.

No februārī aptaujātajiem uz jautājumu, kādas patlaban ir iespējas atrast Latvijā labu darbu, 33% atbildēja, ka ļoti sliktas, 34% – drīzāk sliktas, 23% – viduvējas, 5% tās vērtēja kā drīzāk labas. Savukārt 5% bija grūti formulēt savu viedokli par šo jautājumu.

Jaunākās “DNB Latvijas barometra” aptaujas dati iegūti pētījumu centra SKDS Latvijas pastāvīgo iedzīvotāju aptaujā laikā no 9.februāra līdz 24.februārim. Ar stratificētās nejaušās izlases metodi, veicot tiešās intervijas respondentu dzīves vietās, tika aptaujāti 1002 respondenti vecumā no 18 līdz 74 gadiem visā Latvijā.

“DNB Latvijas barometrs” ir atzīts ikmēneša socioloģiskais pētījums, kurā tiek pētītas konkrētā brīža aktuālās norises sabiedrībai nozīmīgās jomās. Vienlaikus iedzīvotājiem ikreiz tiek uzdots pastāvīgo jautājumu kopums, kas mēnesi pa mēnesim atspoguļo sabiedrības vispārējā noskaņojuma izmaiņas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+