bkventspils.lv

Tikai BK „Ventspils” 0

Baltijas basketbola līgas ceturtdaļfinālā iekļuvuši pašreizējie titula īpašnieki BK „Ventspils” komanda. Izskatās, ka vienīgie no pieciem Latvijas klubiem.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

No Paņevēžas pārvestais 66:67 zaudējums ventspilniekiem nebija traģēdija, drīzāk laba viela pārdomām un laba pātaga Robertam Štelmaheram, lai savu komandu noskaņotu citam basketbolam. Atbildes spēlē pret „Lietkabelis” līdzvērtīga cīņa iznāca tikai pirmajā ceturtdaļā, kad mūsējie pārāk brīvi spēlēja aizsardzībā, savukārt pretiniekiem uzsmaidīja veiksme metienos – 22:22. Nākamie spēles nogriežņi pagāja BK „Ventspils” zīmē, turklāt pārsvars bija visās pozīcijās.  Kādreiz Ventmalā strādājušā Aļģirda Braža tagadējā komanda organizētu basketbolu pretī likt nespēja, meklēja vieglākās iespējas un izmētājās nesagatavotus metienus. BK „Ventspils” uzvarēja ar 84:55, ar trīs punktiem un vairākām veiksmīgām darbībām komandā pierakstījās amerikāņu aizsargs Villijs Kemps. Ceturtdaļfinālā BK „Ventspils” pretinieki būs ierastie sīkstā komanda no Šauļiem.

„Liepāja/Triobet” savā laukumā pret Pasvales „Pieno žvaigždes” turējās 35 minūtes, tomēr divu spēļu summā sagrāve ar 39 punktu starpību. BK „Valmiera” savā laukumā iekrāto 19 punktu pārsvaru Kedaiņos pazaudēja pirmajās desmit minūtēs. BK „Jēkabpils” pret Tartu „Rock” savā laukumā spēles laikā ielaida 28 punktus pēc kārtas, zaudēja ar 31 punkta starpību un pirmdien Tartu drīzāk var apmeklēt izstāžu centru vai akvaparku –  basketbola laukumā viss ir skaidrs. Arī „Barons kvartālam” pēc 12 punktu zaudējuma Noršēpingas delfīniem ceļojums uz Zviedriju izskatās pēc formalitātes.

Latvijas klubu kopējo startu Baltijas līgas astotdaļfinālā jau tagad var raksturot kā izgāšanos. Mums ir intrigas bagāts nacionālais čempionāts, basketbola kartē parādījušās jaunas pilsētas, tomēr kopējais līmenis, visticamāk, pazeminājies. Arī treneru darbu var izcelt vien atsevišķās komandās. Piemēram, ir skaidrs, ko grib panākt Roberts Štelmahers Ventspilī vai Ainars Zvirgzdiņš Jūrmalā. Kur pārējie?

BALTIJAS BASKETBOLA LĪGA

Astotdaļfināli

BK “Ventspils” – “Lietkabelis” 84:55 (22:22, 41:33, 61:47). Timma, Valters pa 13, Zaķis, Viljamss pa 12; Griškens 11, Gintvainis 10. Divu spēļu summā 150:122.

“Pieno žvaigždes” – “Liepāja/Triobet” 93:67 (17:10, 44:33, 70:50). Kairis 25, Rediks 17, Sorokas 15, Bankevics 13; Hils, Ate pa 12, Timermanis 11. Divu spēļu summā 185:146.