×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
2. jūlijs, 2012
Drukāt

Tikai daži santīmi vēstules markai!

Foto - LETAFoto - LETA

Izlasīju “Latvijas Avīzes” 28. maija numurā interviju ar bijušo ārlietu ministru Georgu Andrejevu un Viļa Vītola rakstu. Man radās priekšlikums tālākai rīcībai, citādi mēs te avīzē varam rakstīt visu patiesību, bet valdībai vienalga.

 

Tāpēc jārīkojas mums, vienkāršajai tautai. Rakstīsim vēstules uz Saeimu Jēkaba ielā 11, Rīgā, LV-1811, frakcijai Nacionālā apvienība – “Visu Latvijai/”TB”/LNNK, Raivim Dzintaram. Lai viņš savāc visas vēstules, saskaita visus parakstus un nodod Saeimai. Varam savās vēstulēs savākt arī kaimiņu parakstus, bet ar skaidri uzrakstītu vārdu un uzvārdu. Teksts būs ļoti īss: “Mēs, latvieši, kā pamatnācija lūdzam aizsargāt mūsu tiesības būt noteicējiem savā zemē. Mēs lūdzam pieņemt mums labvēlīgus likumus. Nedot visiem nepilsoņu bērniem pilsonību. Atņemt pilsonību un izsūtīt no valsts visus tos, kuri ir naidīgi pret mums un mūsu valsti, kā arī aizliegt tik plašas 9. maija svinības.”

Vai tiešām mums kā pamatnācijai savā zemē nav tādu tiesību? Vajag ņemt piemēru no Francijas un nebaidīties ne no kā. Viņi aizliedza musulmaņu sievietēm nēsāt lakatus, kaut valstij tas nebija nekāds apdraudējums. Bet mūsu valstij ir tiešām reāls apdraudējums.

Uztaisīsim savu referendumu bez valsts naudas tērēšanas, tikai daži santīmi vēstules markai. Jo vairāk rakstīsim, jo lielāka cerība, ka Saeima būs spiesta padomāt arī par latviešiem, citādi viņi domā tikai kā nekaitināt krievus.

Es ceru, ka tauta atsauksies, kaut arī es neesmu tautā pazīstama. Esmu vienkārša pensionāre, dzimusi Latgalē. Es ļoti gribētu, lai arī tautā zināmi cilvēki aicinātu tautu.

Anastasija Kursīte Baldonē

 

Darām visu iespējamo

Cienītā Kursītes kundze!

Vēlos no sirds pateikties par Jūsu labajiem centieniem un ierosinājumu. Diemžēl pārāk daudzi Latvijas politiķi par nacionālajām interesēm atceras tikai tad, kad viņiem to negurstoši un neatlaidīgi atgādina vēlētāji – Latvijas pilsoņi.

Lieliski saprotu Jūsu sajūtas. Politiskajā ikdienā jūtamies ļoti līdzīgi. Šķiet, ka par katru pašsaprotamu nacionāli politisku jautājumu jāizcīna smagas cīņas un bieži vien piedzīvojot zaudējumus. Un skumjākais, ka pareizas idejas noraida ne jau “Saskaņas centrs”, bet tuvākie koalīcijas partneri.

Nacionālā apvienība dara visu iespējamo, lai grozītajā Pilsonības likumā netiktu paredzēta automātiska pilsonības piešķiršana nepilsoņu bērniem. Piesaucot nepilsoņu bērnu tiesības, daudzi aizmirst par pilsoņu, tajā skaitā latviešu bērnu tiesībām justies Latvijā kā savās mājās.

 

Šķirta krievvalodīgo izglītības sistēma, labi strādājoša naidīgas propagandas mašīna un simtiem tūkstošu divvalodības tīkotāju nav tā vide, kurā pilsonību jebkam varētu piešķirt automātiski.

 

Tāpat esam koalīcijas partneriem rosinājuši paredzēt pilsonības atņemšanas iespējas, ja naturalizētais pilsonis izrādījis necieņu pret valsti. Priekšlikumu noraidīja. Šo, tāpat kā daudzus citus: pretvalstisku referendumu aizliegumu, krievu valodas nepratēju diskriminācijas novēršanu, uzturēšanās atļauju tirdzniecības pārtraukšanu, deputāta atsaukšanu par zvēresta pārkāpšanu, aizliegumu nepilsoņiem nodarboties ar detektīvdarbību un vēl, un vēl…

Latvijas pārkrievotāju taktika ir viltīga. Savus plānus tie īsteno ļoti pakāpeniski un neuzkrītoši, bet straujāki manevri (piemēram, divvalodības referendums) drīzāk kalpo kā ideoloģisku cīnītāju mobilizējošs pasākums. Daudzi latviešu politiķi to vai nu nepamana, vai gluži vienkārši iznākums viņiem ir vienaldzīgs.

Ir tikai divas darbības, kas jāveic obligāti, lai politiskā vide mainītos par labu latviskas Latvijas mērķim: 1) publiski un privāti par šiem jautājumiem jārunā un jāpieprasa rīcība no visām partijām, 2) vēlēšanās nesaudzīgi jāvērtē katra partija pēc rīcības svarīgos nacionāli politiskos jautājumos, neklausot atrunas un taisnošanās.

Raivis Dzintars,

Nacionālās apvienības 
līdzpriekšsēdētājs

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+