×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
8. novembris, 2016
Drukāt

Māris Antonevičs: Augstprātība un nekaunība – Latvijas politikas firmas zīmes (44)

Foto - Zane Bitere/LETAFoto - Zane Bitere/LETA

Viens Latvijas politiķis reiz ar lielu prieku bija pieņēmis viņam aizmuguriski piešķiro palamu “buldozers”. “Jā, es esmu buldozers,” viņš lepni apgalvoja, gatavojoties kopā ar “krāniem” strādāt lidostā un citos peļņu sološos objektos. Turklāt nemulstot, ka šī mašīna ir diezgan brutāls simbols. Pat šausminošs, ja atceras dokumentālos kadrus, kur viens vai otrs totalitārais režīms to izmanto, iznīcinot nevēlamās pagātnes liecības vai pat aizber upuru masu kapus. Galu galā vēlētāji tomēr neizturēja, un tagad konkrētais “buldozers” vairs nav politikā, arī mēģinājumi atgriezties bijuši nesekmīgi. Bet vai augstprātība Latvijas politikā ir mazinājusies? Arvien nākas pārliecināties, ka tā pie mums ir stabila vērtība, un tas tiek atgādināts regulāri.

Tāpēc laikam nevajadzētu brīnīties par Rīgas mēra Nila Ušakova rīcību, mēģinot apkarot to sabiedrības daļu, kas asi iebildusi pret tā saukto kapu tramvaju – jauno, dārgo līniju, kas savienošot Barona ielu ar Skanstes rajonu. Skaidrs, ka apetīte paņemt prāvo naudu šoreiz ir ļoti liela, tāpēc lietā tiek likti dažādi līdzekļi – gan cenšoties iegalvot, cik izdevīgs šis tramvajs būs rīdziniekiem (lai gan pat diletantam skaidrs, ka tā nav nekāda prioritāte un transporta jomā galvaspilsētā ir daudz nopietnākas problēmas), gan izvairoties uzklausīt sabiedrības viedokli, gan mēģinot visus iebildumus pierakstīt politiskajai opozīcijai. Tomēr cinisma paraugdemonstrējums bija Rīgas mēra ieraksts sociālajos tīklos aizvadītajā nedēļā: “Kaut kāds cirks! 25 gadus neviens par tiem [Lielajiem kapiem] neinteresējās, tikai ar suņiem staigāja. Un tikai idiotu bariņš sarīkoja šo politisko šovu pret tramvaju. Atnāca ar svecēm un visu pied…, par godu Baronam.” Tā bija reakcija uz iepriekšējā dienā Lielajos kapos notikušo pasākumu Krišjāņa Barona un Friča Brīvzemnieka piemiņai, ko šoreiz bija papildinājušas protesta noskaņas pret iecerēto tramvaju. Ušakova ierakstam bija pievienotas bildītes ar pamestiem atkritumiem, lai gan pasākuma rīkotājiem ir pierādījumi, ka tās tapušas citā laikā. Rīgas mērs it kā atsaucās uz kādu anonīmu vēstuli, taču tā bija viņa izvēle izplatīt tālāk šo vēstījumu. Tās, protams, ir detaļas, stāsta būtība ir attieksme. Parasti augstprātība tiek demonstrēta birokrātiskā valodā, bet te jau parādās nākamais līmenis – ar varas lēmumiem neapmierinātie tiek klusināti ar interneta miskastes stila leksiku. To nav grūti atrast dažādu portālu komentāru sadaļās, taču parasti jau tās autori vēlas palikt anonīmi, bet ja to izmanto politiskas amatpersonas…

Te varētu atcerēties, ka tieši “buldozers” ir Nila Ušakova skolotājs. Kamēr Jānis Urbanovičs “Saskaņā” viņam palīdzēja apgūt politisko teoriju, Ainārs Šlesers kā Rīgas vicemērs deva praktiskās iemaņas. Protams, ne vienmēr ir vajadzīgi skolotāji. Lūk, Gatis Truksnis ar tādu pašu “buldozera” enerģiju atgriezties Jūrmalas mēra krēslā pēc visiem skandāliem. Jums kaut kas nepatīk? Ha, tās ir jūsu problēmas!

Pievienot komentāru

Komentāri (44)

 1. Gluži tāpat,kā Veselības ministrijai:paņemt lielu naudu,par slimokasēm vairs pat neieminoties!

 2. Skumji, bet tas tomēr ir fakts – 25 gadus tiešām neviens par to neinteresējās. Noriskēšu apgalvot, ka savulaik, kā politikā neesošs civlēks esmu mēģinājis šo jautājumu celt gaismā, apelējot pie “bāleliņu” politiskajām partijām. Un ziniet?- mūsu naciķiem tiešām ir vienalga, ka Barona kapam suņ i d–š virsū.

 3. Izlasiet @pilsetacilvekiem.lv. Vērtīgi argumenti. Kāpēc Rīgas Dome maldina sabiedrību.

 4. kādam būt,ja nepārtraukti zākā,bet viņš ir ievēlēta amatpersona.Kļūdās visi-nesauksim vārdā…Lielu paldies gan varu pateikt par “kapu tramvaju”Paskat,i nauda atradīsies.i idejas…viss notiek, pateicoties Rīgas mēram. Beidzot, pēc kapu pilnīgas izlaupīšanas tie tiks sakopti un kļūs drošāka šī degradētā vide.Līdz tam, nevienu tas neinteresēja….Paldies, Rīgas mēram!

  • Tev nu gan tik mazā tekstā kļūdu ka biezs ,slikti tulko !Slimam slima domāšana. Nu re Ušaks ķērās pie “sakopšanas”un uzreiz viens kaps un piemineklis sajaukts. Par to tu šim paldies?Būtu nojaucit to staļina fallu Pārdaugavā! Tāda samagonkas dzeršanas vieta ar častuškām un voblu.

 5. Dažām tautībām – svoloč, korumpants, no svoj, umeejet vorovatjs, bet citiem – ja savējais “svoločs”, slavinām citus svoločus, cildinim, ka nav vēl bijis tik gudrs saimnieks, kas “tik daudz prot izzagt un gailis pakaļ nedzied (nu, ir gan pieķerti vairāki korumpanti)? Pēdejo nepieliek nedrīkst apvainot, iesniegs tiesā par apvainojumu.
  Tāda ir mūsu naivā tauta.

  Un mēs redzam – kā mūsu Rīgas vara, pretēji valdības politikai slavina kaimiņa – Gruzijas, Ukrainas, Moldovas okupantu vadoni un lamā mūsu valdību kā īsts mietpilsonis, pat apsaukā par pildspalvu zagļiem MK ēkā ( Laikam viņam kādu dārgu pildspalvu pievāca?). Visur rīkojas kā cars, cariņš! Nereti sola – ja valdība nerīkosies, to darīs Rīgas dome un neko nedara, par normālu atbildi uz sūdzību vairs nevar saņemt.

 6. Trápíts naglai uz galvas! S’o kundzin,u, – tápat ká páréjos augstprás’us ,vajag apsédinát pareizajá vietá !!! Saeima , Rígas Dome ,MK ,u.c. ”gail,i’ párméru lepni un iedomígi ! Aizmirsus’i kápéc vin,i ien,em savas vietas !!! Pédéjais laiks atmosties no miega un beidzot Sákt strádát Valsts darbu LATVIJAS Valsts un Tautas labá !!! Ja nevar vai neprot ,- aiziet ar godu ,- negaidot kad beidzot padzís!!!

 7. Katrs žīds atdodot savu balsi par “Saskaņu” attaisno holokaustu. Jo Ušakovs ir veca sēta.

  • Cik ir dzirdēts, dažiem Latvijas tautiešiem ir divi galvenie ienaidnieki – latvieši un židi. Un brīnies, kādēļ tik pacietīgi žīdi aizstāv savus nīdējus, iestājas par dažu cittautiešu politiskiem “advokātiem”? Man liekas – lai reabilitētos viņu acīs, lai pielīstu vai tml.. Par ko viņus nīst – par to, ka žīdi ir viena no gudrākajām tautām. Ja tu esi vājāks, pašu neciena, gudrākos iznāk apsmiet vai tml., lai nozemotu, vai nostādītu līdzīgākā situācijā.

   Opss pauž daļēju taisnību.

  • Qpss,visai stulbi tulkots teksts.Bet tos žīdus gan liekat mierā,jo kaut ko tik stulbu uzrakstīt par žīdu un holokaustu var uzrakstīt tikai sovjetu kremlins.Antisemītisms sāk atkal plaukt Krievijā, nesējiet to naida sēklu Latvijā,jo te palikuši tik maz žīdu,ka tos pat nedzird.Kur ir žīds ,tur ir pārticība.Bet par Izraelas aizsardzību var tikai sapņot Latvija priekš sevis,jo te SC ,Hūte nedotu armijai ne centa ,ja varētu.
   Esmu vienmēr balti skaudusi Izraelu kā valsti.

 8. Jūs tā vienmēr, un tas sagādā baudu? Kādas tautības pats esat, ja uzrunājat idiotiskos latviešus? Un par sevi, ko varat sacīt, kas esat?

 9. jus idiotiskie latviesi nesat nila maza pirkstina verti laiziet tikai dirsu saviem asinsucejiem to jus esat pelnijusi

  • NU ja, kā teikts, svoloč, no svoj.

  • Mani priecē tavs komentārs,jo tas lieku reizi apliecina kas un kādi ir Ušaka fani.Rupji,neaptēsti ,aprobežoti rupekļi kāds ir arī pats niluška ja atceramies kaut vai viņa dialogu RD sēdē ar Šleseru !Viņš ir savoks,kurš Maskavā tiek apmācīts un runā kā patafons iemācītu tekstu bez emocijām,jo vai nu baidās palikt smieklīgs jabšu piemetusies kaite – parkinsonisms.
   Drausmīgi nepatīkams cilvēks,ar tādu – vzgļjad zagnannogo zverja .Viņa vecumā pamainīt trīs sievas,es atvainojos,bet tas psihiatram par daudz ko liecina !!!
   Un tas mūžam zilais uzvalciņš !?Nekorekta uzvedība ar latviešu žurnalistiem”Atkārtoju …..ĶAPĒC NEVIENS cits netiek laists pie mēdijiem?
   Burovs neskaitās !
   gertas,par tiem asinssūcējiem un pārejo tu vēl smagi,ļooti smagi atbildēsi!Nils nelīdzēs !!

 10. Es teiktu RD sākusies īsta urlu politika.

 11. Tajā pašā Saskaņā ir politiķi, kuriem nav šī izteiktā augstprātība un nekaunība. Piemēram S.Dolgopolovs. Vai A.Klementjevs. Viņos ir cieņpilna attieksme pret līdzcilvēkiem.

  • Un Aboltinja ar savu ujinashanu un Zatlers ar savu jauno dzivokli , un Vinkele ar savu lesbismu un Vejonis ar saviem karinjiem un Dombrovskisa ar Zolitudi ir tie istie latvieshu kalpi, ,nacijas glabeji un sveetas govis?

  • Kas atļāva vest vezumus zemes uz Maximas jumta brīdī, kad tajā strādāja veikals? Ar traktoriem pa jumtu braukāja. Rīgas būvvalde nebija atbildīga? Rātslaukumā ļaudis pulcējēs, lai pieprasītu Ušakova atkāpšanos, bet viņš iznāca Domes durvīs un 54 cilvēku nāves gadījumā demonstrēja Uzvaras “V” žestu. Kad sagrieza seju L.Jākobsonam, tad Ušakovs soc.tīklos ievietoja smaidiņu. L.Jākobsons atmaskoja Ušakova e-pastus un tiesā uzvarēja).

 12. Vienos kredītos Rīga, jau pāri miljardam esot saņemti. Tādām kā Vijām reiz nāksies par to visu maksāt. Un arī tramvaja lietā visvairāk cietīs tieši Purvciema u.c mikrorajonu iedzīvotāji, tas pats Ušakova elektorāts. Bet ko lai dara, ja ļautiņi nesaprot. Ušakovam tuvāks banku un finanšu centrs luksus rajonā…

 13. N.Ušakova vadībā pilsēta ieguvusi jaunus vaibstus,ir bērniem un it visiem vecumiem – iespējas apmeklēt pilsētas svētkus un pasākumus,tiek nepārtraukti atjaunoti sabiedriskie tranporti…Rīga tik ļoti mainās un kļūst ar katru gadu skaistāka! Rīgai ir jauns un talantigs saimnieks,neatminos kādu labāku par viņu!

  • o jā skaita seja,mīla no pirmā skatiena ,žēl nau mazo apaļo cepurīti uz pakaušā piespraudis.

  • Ko tu neteiksi?! Uzcēla,sakopa utt jaunu Rīgu!Kam šis to dara madām? Rīgā ir 60% okupantu !!!KAM IR DARBS R ĪGĀ? pareizi !!Krieviem,pat nesen iebraukušiem,bet latvietim jāmeklē darbs svešumā,kā 1945.gaDĀ !Un kā tad Ušaks var to nedarīt,jo,ja jūs zinātu kaut 1/100 daļu kas notiek RD un cik MILJONUS viņš dabūjis no negribētās/ balsoja pret/ ES !!!aRĪ SEVI VIŅŠ ĀRSTĒJA par nodokļu maksātāju saziedoto naudu !!Latviešu kapus un pieminekļus/ Padegam/ jau gāž apkārt;Kāda būtu baurošana ja tas notiktu ar Pārdaugavas monstru! Parku nosauc slāva uzvārdā kas to vien darījis kā SAKOPIS SAVU !!apkārtni!
   Kas tālāk? Brīvības pieminekli nojauks,jo tur bija cits?!Viņš paliel arvien nekaunīgāks ,kā Hūte,JO redz,ka Latvijas “spice”IR IMPOTENTA !!!!!Vai tad ir tādi likumi,ka RD mērs NEPAKĻUKAS itnin nevienam VALSTS !!!likumam? Opozīcija RD jau nav,tapēc arī tiek ignorēta!
   ĶIRSI liks Ēlertes vietā! Svētā Dievmāte! Vienotība labāk NEBLAMĒJIES !!!

 14. Ko Jūs inkriminēta Trokšņa kungam? Viņu par iedomīgi nevarētu saukt. Bet saimnieks viņš ir labs.

 15. No vina jau vairakkaart ir dzirdeets cinisms un nekauniiba pret latviesu tautas sveetaakajaam lietaam.

 16. Prieks, kur rodies! LA izaudzinājusi savus lasītājus, precīzāk – nolīdzinājusi mērkaķu līmenī. Tā turpināt!

 17. Austprātība,nesodāmības sajūta, neaudzinātība un cinisms ir Ušakova raksturīgākās īpašības.
  To veicina pārliecība par krievu elektorāta atbalstu un latviešu lumpeņu gatavība pārdoties par tramvaja biļeti.

 18. Nu, objektīvi skatoties, “kapu tramvajs” ir vien nelāga iesauka. Jo Senču ielu, pa ko tas ies, caur kapiem izraka jau padomju vara. Tagad iela tur ir, nu un ierīkot tur tramvaja sliedes neko daudz nemainīs.

 19. Man arī,kā ieraugu šo nodevēja ausaiņa ģīmi,paliek nelabi.Kā cilvēks var dzīvot te LV,ja neciena tās valsts iekārtu un Latviešus????

  • Надо же, какая у вас нежная психика. Лечится надо дорогой, беречь свои и чужие нервы.

 20. Augstprātība,meli,liekulība tādi ir palikuši viss adošais sastāvs,un Ušakovu par naida kuināšanu sen jau bija jāatbrīvo no amata.

  • Конкретно, где ложь, где пропаганда ненависти, примеры плиз! А так, это обыкновенный поклёп, и только. Да вас можно за клевету привлекать к судебной ответственности, так то.

  • Un Vienotiibas parstavji Shadurskis, Ziile, Aboltinja, Straujuma ir tie , kuri ir izglabushi vaslti no tas bedres , kur mes tagad visi atrodamies, nu, labi en visi teiksim kads pusmiljoninsh no pusotra …jus tie, kuri apkalpo ASV piekto kolonnu un tricat par veleshanam ASV maz esat globusu redzejushi …un analitiska domahana laikam ir tadas kauna traips latvietim …jo ir tikai divi punkti valoda un krievi …ko jus darisiet , kad to nebus?

 21. uz šo ģīmi neiespējami skatīties. M.Antonevičam paldies. Piekrītu, augstprātība, nekaunība un meli.

  • Ой, а на физиономию самого Мариса интересно смотреть?! Он же истинный ариец. Ему бы чёрный мундир с фуражкой, вообще глаз не оторвать было бы, был бы истинный штандартерфюрер.

 22. Lūgums redaktoram-nelieciet šī biedra bildi šajā avīzē. Katram Rīgas mēram ir bijušas savas kļūdas,bet tāda nekaunība ,meļi un naida kurināšana nebija piedzīvota.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Kurš viņu vilks?

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pagaidām nav komentējis, vai gatavojas atkārtoti kandidēt uz amatu, tomēr šobrīd politiskais noskaņojums viņam nav labvēlīgs. Neviena no partijām nav paudusi pārliecinošu atbalstu Vējoņa kandidatūrai, un teju vienīgā prezidenta cerība ir Zaļo un zemnieku savienība, taču ar šīm balsīm var izrādīties par maz.

Kuru no šiem jūs gribētu par Valsts prezidentu?
Draugiem Facebook Twitter Google+