×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
4. marts, 2013
Drukāt

Tikai izdzīvot

Kad gāju pamatskolā, man klasesbiedrs iespēra pa muguru. Kopš tā laika mugura nepārtraukti sāp. Izmeklējumi sākumā atklāja, ka radušās problēmas ar labo nieri. Protams, tas manā dzīvē ieviesa korekcijas – vajadzēja atteikties no dažiem sapņiem, vidusskolā biju spiesta pāriet uz neklātieni. Izmācījos par medicīnas māsu.

Kad diagnostikā parādījās jaunas izmeklēšanas metodes, tikai tad atklājās, ka man ir disku plīsumi piecos skriemeļos. Pamazām krāju naudiņu operācijai. Tad manu darbavietu apvienoja ar citu slimnīcu. Jaunajā darbā nāca klāt jauni pienākumi, pārpūles dēļ kājas atteica klausīt. Kad pēc ārstēšanās slimnīcā atgriezos darbā, man palūdza uzrakstīt atlūgumu, citādi tik un tā atlaidīšot… par neatbilstību darbam. Lūdzu, lai mani pārceļ uz citu nodaļu, kur mazāka slodze, bet darba devējs atteicās. Arī darba inspekcijā man lika saprast, ka darbu nespēju veikt. Uzrakstīju atlūgumu. Citu darbu neatradu. Drīz vien sekoja šķiršanās no vīra, kurš paziņoja, ka ar kropli nedzīvošot. Ko iesākt? Invaliditātes grupu man nedod, jo esmu operējama, taču naudas nepietiek ne medikamentiem, ne konsultācijām, ne operācijai. No bezdarbniekiem biju spiesta aiziet, jo man piedāvāja simtlatu programmu – darbu, ko diemžēl nespēju veikt. Man pārmeta, ka pati nezinu, ko gribu. Sociālā darbiniece nevarēja kārtot man trūcīgā statusu, jo trūcīgajam, lūk, nevar piederēt automašīna. Bet es to iegādājos, kad vēl strādāju, un pašlaik esmu no tās atkarīga, jo kājām varu veikt tikai dažus simtus metru…
 Jolanta

 

 

Lai uzzinātu, kāda sociālā palīdzība un sociālie pakalpojumi jums pienākas, ir jāvēršas sociālajā dienestā tajā pašvaldībā, kur reģistrēta jūsu dzīvesvieta. Tā ir tiesīga izmaksāt pabalstus veselības aprūpes pakalpojumu apmaksai, obligātajai izglītībai u.c. Pabalstu veidus, apmēru un nosacījumus to saņemšanai pašvaldība nosaka savos saistošajos noteikumos.

Palīdzību un atbalstu sociālo problēmu risināšanā pašvaldības sociālā dienesta sociālais darbinieks sniedz pēc apstākļu izvērtēšanas. Tas nozīmē, ka jums jāsameklē savs sociālais darbinieks un jāmēģina individuāli risināt šo situāciju.

Labklājības ministrijas Sociālās iekļaušanas un sociālā darba politikas departamenta vecākā referente Liene Žvirble atgādina, ka papildus pabalstiem, ko pašvaldība piešķir personām ar trūcīgā statusu, neizvērtējot ienākumus, ir tiesības piešķirt vienreizēju pabalstu, ja cilvēks nonācis ārkārtas situācijā iepriekš neparedzamu apstākļu dēļ un nespēj nodrošināt savas un ģimenes locekļu pamatvajadzības.

Protams, pašvaldībām ir tiesības saistošajos noteikumos paredzēt, kāds papildu nekustamais un kustamais īpašums, tai skaitā automašīna var piederēt trūcīgai personai. Ja pašvaldība ir noteikusi, ka automašīna ir viens no kritērijiem, kādēļ nevar piešķirt trūcīgā statusu, tas diemžēl attiecas arī uz jums…

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+