×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
16. jūlijs, 2014
Drukāt

Tikai izliekas un tēlo darbību (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Tikko “Latvijas Avīzē” (7.07.2014.) izlasīju žurnālistes Ilzes Kuzminas rak­stu “Sāks čekas maisu izpēti” un secinu, ka tie pētnieki iecerējuši darbības tēlošanu, kas līdzināsies tiesu darbībai “Hūtes” un viņam līdzīgo krimināllietu seriālos.

Apzinos, ka tā arī nekad īsto patiesību neuzzināšu ne par savu arestu Valmierā 1949. gadā, ne par savu spīdzinātāju Albertu Liepu, ne par savu tēvu, kuru arestēja 1940. gadā tikai 40 dienas pēc 17. jūnija okupācijas. Tēvam “Īpašās apspriedes” (Osoboje soveščaņije) seržanti piesprieda piecus gadus izsūtījumā. Bet jau 1942. gada maijā viņu nošāva. No visiem čekas slepkavām Latvijā notiesāja tikai vienu. Stukači sēdējuši Saeimā, par vienu no tiem arī pats liecināju Jūrmalas tiesā. Par savu stukaču Valmierā un par Pētera Lazdas nodevēju Tukumā uzzināju, tā teikt, pa tiešo caur ķēķa durvīm. Nesekmīgi tiesāties nav nozīmes, bet kāpēc tautai slēpt patiesību? Jābeidz izlikties, tēlot darbību.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tedis Ērzlapa, jurists, cietušais Atbildēt

    Var piekrist Jāņa Jerkina teiktajam, ka “čekas” dokumentu izpēte nav orientēta uz nopietniem rezultātiem. Par to liecina tendenciozi izvēlētais komisijas personālsastāvs. Tajā nav iekļauti disidenti, nav pieaicināti brīvprātīgie, kas cietuši no komunistu-VDK represijām. Tāda pašreizējās valsts varas saudzība pret “čekistiem”-nodevējiem turklāt liecina arī par pašas varas subjektu iecietību pret esošajiem un potenciālajiem noziedzniekiem. Sabiedrībai nav dota iespēja ko šajā sakarā grozīt. Varbūt vienīgi oktobrī balsošanas iecirknī…

Draugiem Facebook Twitter Google+