×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
3. novembris, 2017
Drukāt

Vai mediķu atalgojuma palielināšana 2018. gadā uzlabos situāciju veselības aprūpē? (3)

Foto - Ieva Makare/LETAFoto - Ieva Makare/LETA

Dzintars Mozgis, Latvijas Veselības aprūpes vadības speciālistu asociācijas valdes priekšsēdētājs

Dzintars Mozgis, Latvijas Veselības aprūpes vadības speciālistu asociācijas valdes priekšsēdētājs: “Atskatoties pagātnē, nākas sūri atzīt, ka finansiālā un ekonomiskā krīze lielā mērā tika pārvarēta tieši uz veselības un izglītības jomās strādājošo darba samaksas samazinājuma rēķina. Šajās jomās strādā salīdzinoši visvairāk sieviešu, tad nākas atzīt, ka tas lielā mērā izdevies ne tikai uz viņu spīta, tolerances, entuziasma, sirds siltuma, bet arī uz viņu izdegšanas rēķina. Veselības aprūpē strādājošie ļoti vēlas noticēt, ka šis pozitīvais solis ļaus darīt savu darbu tā, kā nosaka profesijas ētikas kods. Vēl vairāk vēlas noticēt arī pacienti, kuri pašlaik stoiski pārvar sistēmas ierobežojumus. Atliek cerēt, ka politiķu apbrīnojamā tuvredzība attiecībā uz veselības nozari ir palikusi pagātnē.”

 

Sarmīte Veide, Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente: “Kapitācijas naudas pieaugums 2018. gadā par 28% ir tuvu tam, ko bijām norādījuši vienā no streika prasībām. Tomēr nav zināms, vai tiks apmierināta mūsu prasība palielināt kapitācijas naudu 2019. un 2020. gadam.

Savukārt piedāvātie “mērķa kritēriji” attiecas tikai uz darba apjoma un intensitātes novērtēšanu. To izpilde vai neizpilde neliecina, vai pacients ir saņēmis viņa veselības vajadzībām atbilstošu ģimenes ārsta aprūpi.

Nākamgad ārsta atalgojums būs 1125 eiro, kas ir tikai par 21% lielāks nekā vidējā alga valstī (šobrīd – 927 eiro), medicīnas māsai – 675 iepriekš solīto 762 eiro vietā.”

 

Ģirts Briģis, Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs: “Nākamā gada veselības aprūpes budžeta apjoms padarīs lēnāku vai pat apturēs sistēmas sabrukšanas procesu. Taču pat šis salīdzinoši lielais finansējuma palielinājums, visticamāk, neradīs ļoti radikālas un iedzīvotājiem izjūtamas izmaiņas. Šā brīža soļi vērtējami tikai kā parāda atdošana sistēmai, un tikai tālāk var sekot ieguldījumi uzlabojumos un attīstībā. Jāuzsver, ka politiskais mērķis – 4% no IKP veselības aprūpei – Eiropas kontekstā ir visai pieticīgs.”

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Atkal arstu algas ,masu ,,,,parejo slimnicas stradajosie nav cilveki kas tur strada ,un vini strada daudz vairak neka sez pie galda un skatas datora! kas runas par sanitaru darbu ,masu paliga darbu vel ir apkopejas?ludzu !

  2. Ir jāpārveido visa veselības aprūpes sistēma.Veselības ministriju ar tās simtiem ierēdņu,ir atkal jāsamazina līdz Veselības departamentam,ar septiņpadsmit darbiniekiem,Labklājības ministrijas sastāvā.Un jāatjauno slimokases,kas pārstāvētu pacientu intereses,ar pašu dalībnieku vēlētu (nevis ministrijas ieceltu)vadību,kuru rokās ir jābūt visai ārstniecības naudai.Tā,kā tas ir citās ES valstīs!

  3. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

    Kas arī bija jāpierāda: MUĻĶU zeme eurolatvānija = rietumnieciski orientētā “deŖmokrātiskā brīvvalsts”.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pirms Jāņiem skaidri zinām, būs sukas tā kā tā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesā par, iespējams, nelikumīgu partijas “KPV LV” finansēšanu aizturējis trīs personas un veicis kratīšanas. KNAB vakar Saeimā aizturēja arī šīs partijas pārstāvi deputātu, bijušo aktieri Artusu Kaimiņu. Saeima vakar deva piekrišanu Kaimiņa aizturēšanai un kratīšanai, nevis apcietināšanai. Deputāts pirms aizturēšanas vakarrīt žurnālistiem teica, ka viņam neesot skaidrības, par kādiem jautājumiem Ģenerālprokuratūra lūgusi parlamentam atļauju viņa aizturēšanai un kratīšanas veikšanai. Kaimiņš pauda uzskatu, ka viņa pārstāvētā partija ir “absolūti neizdevīga valdošajai varai” un pašlaik notiekošais ir domāts “priekš televīzijas kamerām”. Viņš gribot zināt, “kāpēc šī pompozitāte” ir dažus mēnešus pirms Saeimas vēlēšanām.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+