×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
24. marts, 2017
Drukāt

No Baltijas valstīm tikai Latvijā jāmaksā nodoklis par vienīgo mājokli (57)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, koalīcijā aktualizēts jautājums par nekustamā īpašuma nodokli, kurš daudziem namīpašniekiem kļuvis par nepanesamu finanšu slogu. Atšķirīgi ierosinājumi ir divām Nacionālās apvienības (NA) pārraudzītām ministrijām. Arī Finanšu ministrijā (FM) uzskata, ka nekustamā īpašuma nodokļa aprēķināšanas un piemērošanas kārtībā ir jāievieš izmaiņas, vēstīja “TV3 Ziņas”.

Pirms gada sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv īsā laikā izdevās savākt 13 tūkstošus iedzīvotāju parakstus par nekustamā īpašuma nodokļa nepiemērošanu vienīgajam mājoklim. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Kasparam Gerhardam ir cits priekšlikums – viņš rosina ar nodokli neaplikt dzīvojamās ēkas ar zemi, kuru kadastrālā vērtība nepārsniedz 100 tūkstošus eiro.

Tikmēr tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs rosina līdz 2020. gadam iesaldēt kadastrālās vērtības un nākamgad jau noteikt, ka nekustamā īpašuma kadastra vērtības kāpums nedrīkst pārsniegt 10%. FM patlaban vairāk sliecas atbalstīt tieši šo modeli.

Savukārt sociālo jautājumu eksperti uzsver, ka rosinājums iesaldēt kadastrālās vērtības būtu īstermiņa risinājums. Ekspertu skatījumā labāk būtu nodokli vispār nepiesaistīt kadastrālajai vērtībai.

Pirmdien pie Saeimas plānota tautas sapulce par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam mājoklim.

Ne Lietuvā, ne Igaunijā par vienīgo mājokli nodoklis nav jāmaksā.

Pievienot komentāru

Komentāri (57)

 1. Par finnšu un veselības ministrēm viss skaidrs! Uz ko vairāk sliecas prezidents un premjerministrs?!

 2. Un nav slimokasu un atraitņu pensiju!

 3. Piekrītu tiem, ka par savu iegādātu īpašumu nav jāmaksā nekādi nodokļi- tā ir cilvēku apzagšana likumīgā veidā, kas nemaz neveicina cieņu pret likumu un tā izdevējiem. Kas attiecas uz vienīgo mājokli- arī nepiekrītu. Ja man bez milzu kredīta un uzceltas mājas pieder vēl viens mazs vienistabu dzīvoklītis, kurā nebija iespējams normāli dzīvot visai ģimenei, kurā aug 3 bērni, bet kuru taupu, lai reiz vismaz kādam no bērniem kaut kas piederētu bez kredīta, tad neuzskatu, ka esam tik ārkārtīgi turīga ģimene ar nez kādiem īpašumiem, kurai jāmaksā par visu, kamēr cits varbūt par 2 reiz lielāku māju nemaksās neko. Atcelt visiem vismaz par vienu īpašumu šo neadekvāto nodokli!

 4. pajautāsim Kasparam un Dzintaram Atbildēt

  Un kā ir ar PIESPIEDU zemes nomu? Arī esam vienīgie?

 5. Vēlēšanās koalīciju iesaldēsim!

 6. Es vispār nesaprotu, kāpēc jāmaksā par to, kas ir mans? Man šis nodoklis šķiet neloģisks! Ja man ir cepure, es taču par to nemaksāju nodokli! Esmu samaksājis jau pērkot! Lai ņemtu naudu par kaut ko, tad tas nepieder man! Tad dodiet visiem par velti zemi un mājokļus un ņemiet nodokli! Tāpat kā man nav saprotami priekšnodoķli, maksāšana avansā un IIN atpakaļ LŪGŠANA. Kāpēc nevar otrādi? Valsts man iedod avansā, kas man palika pāri, atmaksāju atpakaļ! Kkāds sviests, kkā negodīgi viss!

 7. Valdis Freimantals Atbildēt

  Tikai Latvija nav veikusi L U S T R A C I J U!

  Komunisti un cekisti velk aadu par aciim latvieshu tautai!

  Vini pashi kluvushi par miljnariem un miljardieriem!

  Lasiet manu rakstu:”Mosties, celies, strada”!

  Noziedznieki pie varas!

  Tautai jaanokrata KAKLAKUNGI!

  Jaatjaun visas latvieshu biedriibas!

  Jaatjauno 1993.gada 18. februara naktii likvideetaa Rigas Latvieshu Biedriba!

  Atgadinu, ka 1993. gada 18.februara naktii KGBisti un komunisti aizliedza likumiigos Rigas Latvieshu Biedriibas 1938. gada statutus!

  Tad ari saakaas valsts izlaupishana un varturu T R A K O S H A N A!

  Vairs nebija organizeetas opozicijas LPSR nomenklatuurai!

  Prasiisim savu likumigo tiesiibu ieveeroshanu un cieniishanu!

  Tieslietu ministri tiesaajami!

 8. Un no visām ES valstīm tikai Latvijā nav ne atraitņu pensiju,ne slimokasu.

 9. jocigi gan tad kad iet runa par.valodu valsts atzist la Latvija ir vieniga vieta kur mes drikstam runat sava valoda ,bet vai ari majoklis nav vieniga vieta kas mums pieder ,ar kadam tiesibam.valdiba drikst izlikt no manas majas es. un esmu Latvijas pilsonis..mana vieta ir seit Latvija.tik vien jau mums.ka dzives vieta mums visu muzu nostradajusam neoienakas pat septinas pedas zemes ,kuras japerk par lielu naudu

 10. VISIEM VAJAG IERASTIES UZ PROTESTA AKCIJU……..

 11. Kad ar snaiperiem pa vienam sāktu kniedēt, tad tādu likumu nebūtu

 12. Lai Dieviņš dod veselo saprātu mūsu Saeimai

 13. Vai kāds skatījās YouTube Linarda Grantiņa un prāvesta Andreja Kavača video?

 14. kam atlaidīs nodokļus, latgalei

 15. tik daudz liekēžu novadu un vēl katram badaina pašvaldība, čangals saimniekot neprot, bet skaust, kliegt, ka otram ir, lai dod, to jā
  apriebušās viņu bērnu pamestās vecenes, visu pasauli piekliegušas u.t.t.

  • Un Tu esi tas ”īstenais latvietis.Vai Tu vienreiz neaizrīsies ar savu žulti?Pats neko neproti un slinkums arī darīt,bet žulti vemt gan proti.

 16. Lv ie valdibas reketa valsts

  • šarikovu vadībā uz vispasaules šarikovismu !
   ——
   Vai nav jau kaut kad dzirdēts ar ko tas beidzās: tukšiem veikalu plauktiem un naudveidīgiem koka rubļiem kabatā ?

 17. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 18. Feodālisms pilnā sparā, līmenī kādā nekad nav bijis šajās teritorijās…. ko var teikt vispār vairs…

 19. par ko tāds “‘sods”‘ latvijas cilvekieem ko ? par to ,ka citigiierakstijam zemesgramataa ,privatizeem savus ipasumus ? IGAUNIJA ESIT SVEICINATI UN LAI JUMS LABI KLAAJAS VALDIBAI UN TAUTAI

 20. Mūsu kungiem vajag vairāk nekā kā citu valstu tautas kalpiem !!!

  • ne tikai kungiem. Vēl vajag zelta tiltiem, gaļdeguņu bankām, noziedzīgu līgumsaistību laušanas ar blēžiem apmaksai, neko nedarošu šoferu dēlu kompensācijām atlaišanas gadījumos, priekšvēlēšanu balsotāju uzpirkšanai ar visādiem “bezmaksas” labumiem un vēl veselam lērumam “vajadzībām”.

 21. Jau tā no Baltijas valstīm visā esam pēdējā vietā, algas arī zemākās, bet NĪN visu laiku meklē kā to palielināt, kauna nav, cik var! No valsts katru gadu vienā virzienā izbrauc šokējošs cilvēku skaits. Un izbrauks vēl vairāk, vairs taču nevar izturēt. LV kāds izdzīvošanas eksperiments vai notiek?!

 22. Tāpēc, ka Latvijā vienīgajā ierēdņu milzīgais pūlis visu ir izrijuši, pie tam negausīgi rijot, vienlaicīgi visām iespējamajām metodēm nīcinājuši privāto uzņēmējdarbību. Daudziem tas vienkārši piegriezās, tāpēc ierēdņu varzai aptrūcis rijamā un nu rauš kur vien ir un nav iespējams. Tādas tās lietas.

 23. KĀPEC TIEŠI VIENIGAJAM MAJOKLIM ,MAN PIEMERAM IR MANTOJUMĀ MAJOKLIS ,TAD ES KO OTRAS SKIRAS CILVEKS ,UZSKATU JA REIZ IR MAJOKLIS ,PAR TIKA VEIKTAS IERAKSTI ZEMESGRAMAATAA ,TAD TIE PIEDER MAN UN ESMU TOS IZPIRKUSI …VISIEM MAJOKLIEM NONEMT TOS NODOKLUS

 24. Un ja mans vienigais majoklis ir 300 kv.m. villa Jurmala, ar zemes platibu 3000 kv.m.,vai ari tad man nebus jamaksa nodoklis ? Es pateicos jau ieprieks par so “genialo” ideju !

  • Bravo! Beidzot kads pateica pareizus vardus. Ari VIENIGAIS MAJOKLIS ir kautkads divains jedziens – ja gimene 2 berni virs 18 gadiem,sievasmate,sievastevs,u.c. tad viniem katram pa villai un katram tas bus vienigais majoklis. Es pareizi sapratu?

   • un pietrūks naudas tev, ko kļančīt pabalstos no pašvaldības… 🙂
    Ja tu būtu tik pat attapīgs strādāt, cik attapīgs esi nenopelnītā iegūšanai, tad sabiedrībai būtu viena bēda mazāk !

  • pauti karājas no skrandām un kabatā uts uti dzenā, demagog !

 25. CENZŪRA

 26. Mūsu 100 galvas ir visrijīgākās Baltijā,kam vismazāk rūp līdzcilvēku problēmas un izdzīvošana,tāpēc nav ko brīnīties,ja iedzīvotāji pamet valsti.Likumus izgroza tā,ka ar vienu roku iedot,bet ar otru atņem.Šausmas.
  Cilvēku vairākums dzīvo pusbadā vai no rokas mutē.Neredzu uzlabojumus,tie daži piemesti eiro,neuzlabos
  situāciju,jo cenas veikalos šogad pieaug ar katru mēnesi un īpašuma nodoklis dzen tautu izmisumā….

 27. Ne Lietuvā, ne |igaunijā nav tik alkatīgi un neprofesionāli tautas kalpi, kas sava stulbumaun bezatbildības radītos zaudējumus sedz, dīrājot ierindas cilvēkiem ādu.

 28. Tās visas ir SEKAS neapdomīgai Valsts pārvaldei,pareizāk sakot izzagšanai augstākajā limenī. Ntie kredīti ,kas ir izsimniekoti,izzagti un PAREX afēra vien jau ko iecirtusi Latvijā.Bez problēmām 95% apgriež pensijas, algas.Jo jāglābj mistiskie līkdeguņi.Tā ir MAFIJA.

  • Mafijai samaksā un tā liek mierā. Latvijas valdība uzgriež tādus nodokļus, ko nevar samaksāt un turpmāk vēl plāno celt NĪN un tēlo muļķi, ka viņi nav vainīgi un nekas nav noticis.
   Dž. Skulmei iedeva 50% atlaidi, bet tā atlaide bija jāpiemēro arī iepriekšējos gadus, bet Latvijas valdība ir pieņēmusi likumu, ka ja tu neapstrīdi mēneša laikā, tad tikai maksā ! Ja Dž. Skulmei ir atlaide iedota 2000Euro, tad par iepriekšējiem 5 gadiem Latvijas Valdība ir izzagusi no cilvēka 10 000Euro, kurus vairs atpakaļ nedabūsi, jo vajadzēja to apstrīdēt mēneša laikā no NĪN izrakstīšanas.

 29. Latvija ir brīnumzeme, kur maksās arī par ieelpoto gaisu. Paldies mūsu varai, kas TĀ rūpējas par mums, ka liek pamest dzimto zemi.

 30. Veselu gadu man bija jāmaksā nodoklis par īpašumu,kas man nepieder,jo paziņojums no zemes dienesta par to pašvaldībai pienāca janvara sākumā.Ja paziņojums būtu pienācis iepriekšējā gada 30 decembrī,tad nodoklis jāmaksā nebūtu.

 31. Riebjas si rijiga valsts ! Tikai Krievija var glabt Latviju .

  • Krievijā tauta grimst nabadzībā,bet krievijas pārvaldītāji — oligarhi kļūst pasakaini bagāti.

  • Mēs absolūti kopējam Krievijas modeli, tā ka nesatraucies, vairs tikai laika jautājums kad tā arī sāksim saukties

  • Krievija lai glābj pati savu krievu tautu,cik nu tur viņu ir palicis,bet tu vari doties austrumu virzienā ,lai glābtu sevi Nav te ko mocīties un sapņot par glābējiem.

 32. viela pārdomām Atbildēt

  Kur tad okupantu un kremlinu darbība? 26 gadus valdību vada latvieši un koalīcijā ir nacionālie tūdaliņi, kuri tik maina savus savus nosaukumus un apvienojas un,manuprāt, vairojas kā mēris.

  • Kamēr bus tautas daļa, kura uzķeras uz pastaliņu pieminēšanu un karodziņa vicināšanu un baidīsies no saukļa ”krievi nāk” , tikmēr tūdaliņi sēdēs pie siles. Ja krievs nav atnācis 26 gados no blakus valsts, bet pie mums ir aizokeāna bēgļi, svešas armijas tad jādomā no kā baidīties.

   • nemaz nebija jāatnāk pēdējos 26 gados,jo viņš jau bija te ieviesies 50 okupācijas gados un kā sērga pārņēmis visu Latviju,īpaši Rīgu.Bet tiem ,kuri grib izbaudīt šodienas Krievijas ” labumus” ir visas iespējas doties austrumu virzienā un kopā ar Žirinovski un Putinu īstenot to ” jauno pasaules skatījumu”.Šeit tomēr ir Latvija un-neskatoties uz visām nejēdzībām,kas te notiek,ne jau visi latvieši grib šeit to īpašo krievu kārtību.Atcerieties-kādreiz pat Putina dižkareivis Mamikins stāstīja ,ka ,atgriežoties no jūsu un viņa sapņu galvaspilsētas Maskavas,esot gribējies skūpstīt Rīgas dzelzceļa stacijas peronu.

 33. Iespējams, ka valstij jāmaksā procenti par paņemto kredītu, tad nu to “pārfinansēja” uz iedzīvotājiem ieviešot NĪN.

 34. Nu protams, Latvija atkal izceļas.

 35. Par to,ka no Baltijas valstīm tikai Latvijā ir jāmaksā nodoklis par vienīgo mājokli,acīmredzot ,nav zinājuši ne ministri,ne Saeimas deputāti!

 36. Par to,ka no Baltijas valstīm tikai Latvijā ir jāmaksā nodoklis par vienīgo mājokli,acīmredzot,nav zinājuši ne ministri,ne Saeimas deputāti!

  • Nav taisnība.Lietuvā nav jāmaksā NĪN, ja vienīgā mājokļa vērtība nepārsniedz 200 000 EUR. Par zemi ir minimāls nodoklis.

 37. Pārējie balti vēl nav tiktālu izauguši. 🙂

 38. Latvija par visu valdibas mafija padomajusi. Nemaksasi nodevas noklusi zem egles.

 39. Tātad grib, lai daudzstāvu māju dzīvokļu īrnieki samaksā par visiem pārējiem?
  Šīs valsts varenie vairāk atgādina psihiski nelīdzsvarotas personības ar tieksmi uz haotiskām darbībām.

Draugiem Facebook Twitter Google+