×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
21. decembris, 2015
Drukāt

Tikai piektā daļa rīdzinieku atbalsta bēgļu uzņemšanu (8)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Ilustratīvs foto.

Lūgti paust attieksmi pret patvēruma meklētāju uzņemšanu Rīgā, tikai 19,7% aptaujāto rīdzinieku bija noskaņoti pret to pozitīvi. Atbildi “pilnīgi atbalstu” izvēlējās 4,1%, “drīzāk atbalstu” – 15,6% respondentu.

To, ka bēgļu uzņemšanu neatbalsta, atzina 73,3 %, no tiem 49,5% norādīja, ka pilnīgi neatbalsta, 23,8% – drīzāk neatbalsta. Savukārt 6,9%aptaujas dalībnieku šajā jautājumā nebija noteikta viedokļa.

Aplūkojot atbildes dažādās sociāldemogrāfiskajās grupās, redzams, ka pozitīvāk pret patvēruma meklētāju uzņemšanu Rīgā noskaņoti jaunieši vecumā līdz 24 gadiem (par  25,1%), cilvēki ar augstāko izglītību (22,2%), cilvēki, kuriem sarunvaloda ģimenē ir latviešu valoda (24,3%).

Negatīvāk noskaņoti cilvēki, kas vecāki par 55 gadiem (pret 77,4%), cilvēki ar vidējo izglītību (74,1%), tie, kuriem sarunvaloda ģimenē ir krievu valoda (76,3%).

Aptauju veica Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS, novembrī aptaujājot 800 Rīgā deklarētos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 74 gadu vecumam.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Kategoriski pret papildus imigrantiem. Tas ir pret Satversmi, bez referenduma, uzņemt imigrantus, kuri pat atsakas īdetificēties, neuzņemas stingras saistības ievērot vietējās parašas. ES vadībai nenodrošinot stingras robežas nav tiesību pat iepīkstēties par kvotām. Latvija jau tā ir viena no visvairāk cietušajam no imigrantiem, no Vācijas – Krievijas paktiem.

 2. Nē,bēgļiem,pret bēgļiem Latvijā esmu un būšu.

 3. ................... Atbildēt

  pie centrāltirgus aptaujājāt?????????????

 4. Viņiem ir savas valstis.Lai nelien svešās!Ja jāaizstāv,lai karo par savu valsti.Mums nav pienākuma viņus uzņemt un mūsu puišus sūtīt uz turieni karot!!!Es arī PRET!!!

 5. Raksts sākas šādiem vārdiem: “Lūgti paust attieksmi p r e t (retinājums mans) patvēruma meklētāju uzņemšanu (..)”. Ja lūdz izteikties pret, tad arī izsakās pret.

 6. pakaties, kā sākuši dalīt aptaujas vienu aizotras pēc nacionālā principa.
  vispār mūsdienās šietik vēlu beidz vidusskolu, ka 24 vēl neviens augstāko izglītību nav ieguvis. Visumā ņemot – kuram Latvijā nav augstākā izglītība vai divas? Izskatās, ka ir pieiets pie divām demogrāfiskām grupām – latviešu MA studentiem un krievu pensionārēm – tā varētu būt , ka 25% moderni zombēto, kas neko nav redzējuši romantiski vēlas glābt pasauli, konkrēti nezinot un pat nedomājot, kā to darīt…
  Interesanti – jaunietis kas vēl nestrādā un vecis , kas vairs nestrādā – un vidējais atbildīgais vecums, kurš ir arī galvenais nodokļu maksātājs – tā viedoklis nav ? eh?

  • Bet arī fakts, ka imigrācijas pirmais vilnis (no pagājušā gadsimta 50.-60. gadiem) baidās no jaunākā imigrācijas viļņa (kā visur pasaulē), jo ne viens, ne otrs negrasās ieņemt latviešu dzīves telpu – viensētas, bet cīnīsies savu vietu lielpilsētās. Kā vieniem, tā otriem patīk vicināt nažus – tad jau redzēs, kurš uzvarēs.

 7. bauri,nelaimīgie ! Atbildēt

  Ja nav piešķirts bēgļa vai patvēruma meklētāja
  statuss – tie ir nelegāli migranti !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+