×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Tikai pozitīvas atsauksmes

Kultūras ministra amatam virza Daci Melbārdi


Vakar Nacionālās apvienības (NA) valde nolēmusi kultūras ministra amatam virzīt pašreizējo Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) direktori Daci Melbārdi. NA Saeimas frakcija vēl trešdien grasās tikties ar Melbārdi, lai pieņemtu galīgo lēmumu. Melbārdes kandidatūru jau pozitīvi novērtējis gan Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, gan Reformu partijas priekšsēdētājs Edmunds Demiters. Abi gan norādījuši, ka vispirms jāsagaida, kad NA viņu oficiāli šim amatam izvirzīs, jo tas vēl nav noticis.


Pozitīvi par Melbārdes kandidatūru izteikušies arī kultūras jomas profesionāļi. Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce aģentūrai LETA sacīja, ka Melbārdes priekšrocības ir līdzšinējā darbība, jo viņa zina, kā darbojas Kultūras ministrija, kā notiek dokumentu izstrāde un apstiprināšana valdībā, turklāt sevi lieliski parādījusi arī šīs vasaras Dziesmu un deju svētku rīkošanā.


Arī Latvijas Kultūras darbinieku arodbiedrību federācijas (LKDAF) priekšsēdētājs Aldis Misēvičs atzinīgi izsakās par Melbārdi, aizrādot, ka LNKC nenodarbojas tikai ar Dziesmu un deju svētku rīkošanu, tādēļ viņai ir plaša mēroga izpratne par kultūras procesu. LKDAF no jaunā kultūras ministra sagaida, ka viņš nosargās un nepieļaus atkāpes no tā finansējuma kultūras nozarei, kas iezīmēts 2014. gada budžetā.


Laikmetīgās Mākslas centra direktore Solvita Krese tāpat uzskata, ka Melbārde ir laba izvēle kultūras ministra amatam. Pēc Kreses domām, kandidātei par labu nāk tas, ka viņa pārzina dažādas nozares, jo savulaik strādājusi ne tikai Kultūras ministrijā, bet arī Britu padomes pārstāvniecībā Latvijā.


Kultūras ministres amata pretendente jau paudusi gatavību tikties ar Kultūras aliansi, taču pagaidām vēl nav zināms, kad tikšanās varētu notikt. Latvijas Radošo savienību padomes valdes priekšsēdētāja Dace Bluķe minēja, ka līdzšinējā sadarbība ar Melbārdi ir bijusi veiksmīga un ļauj secināt, ka viņai ir labs redzējums stratēģiju ilgtermiņa jautājumos, svarīgs kultūrizglītības jautājums, kā arī sabiedrības iesaistīšana kultūras procesos.


Dace Melbārde esot devusi piekrišanu amatam, taču par turpmāko gatava runāt pēc tikšanās ar Nacionālās apvienības valdi un frakciju, kā arī ļoti svarīgs ir sociālo partneru – Kultūras alianses viedoklis. Viņa pašreizējo situāciju raksturo kā normālu sarunu procesu, kurā abas puses saskaņo savu redzējumu un vērtības. Ņemot vērā, ka nacionālā apvienība ir definējusi kultūru kā savas darbības ilgtermiņa prioritāti, saruna rit par iespēju sadarboties ilgākā laika periodā, pauda Melbārde.


Dace Melbārde ieguvusi maģistra grādu sabiedrības vadībā LU Ekonomikas un vadības fakultātē, kā arī mākslas maģistra grādu Kultūras akadēmijā kultūras teorijas, administrācijas un vēstures specialitātē. Līdz 2009. gadam strādāja Kultūras ministrijā par valsts sekretāra vietnieci kultūrpolitikas jautājumos. Par veiksmīgu darbu pie valsts kultūrpolitikas vadlīniju izstrādes Melbārde 2005. gadā saņēma Spīdolas balvu. Vēlāk Melbārde kļuva par Britu padomes pārstāvniecības Latvijā vadītāju, bet 2011. gada pavasarī Kultūras ministrija viņu apstiprināja par Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra direktori. Melbārde ir bijusi arī Dziesmu un deju svētku un Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku māksliniecisko padomju locekle un UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre. Melbārdes vadībā trīs Baltijas valstis izstrādāja Dziesmu un deju svētku tradīcijas pieteikumu UNESCO Cilvēces mutvārdu un nemateriālā mantojuma meistardarba statusa iegūšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+