×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
12. augusts, 2015
Drukāt

Nedēļas nogalē varēs iepazīt vēsturisku kara tehniku miniatūrā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Tikai trīs dienas nedēļas nogalē, no 14. līdz 16. augustam, Latvijas Kara muzejā varēs apskatīt izstādi “Golden Model 2015”, kurā iepazīstami 700 tanku, lidmašīnu un kara ainu attēlojumi par 1. un 2. Pasaules karu laiku, LA.lv uzzināja muzejā.

Stenda modeļi ir apbrīnas vērti, tie prasījuši ilgas stundas smalka darba, pirms tam savācot nepieciešamo informāciju par īstiem tankiem, lidmašīnām un kuģiem.

“Izstādē katrs varēs atrast sev ko interesantu, – bērniem tā ir rotaļlietu pasaule, bet vecākiem – tehnisko smalkumu izzināšana. Savukārt kāds vectētiņš, iespējams, braucis vai lidojis ar kādu īstu tanku vai lidmašīnu, kuru varēs ieraudzīt starp stenda modeļiem,” stāsta Kara muzeja komunikāciju speciālists Mārtiņš Mitenbergs.

Stenda modeļu izstādē būs redzami modeļi no Igaunijas, Lietuvas, Zviedrijas, Somijas, Krievijas, Baltkrievijas, Čehijas, kā arī lielākā skaitā no Latvijas.

Izstādē varēs vērot arī radio vadāmo tanku paraugdemonstrējumus ar īstiem tankiem raksturīgo troksni, šķēršļu pārvarēšanu un kaujām.

Ikvienam interesentam būs iespēja iejusties komandiera lomā galda spēlē, kurā notiek smagas kaujas starp vāciešiem un amerikāņiem cīņā par Normandiju 2. pasaules kara laikā.

Savukārt čehu māksliniece Iva Hoņkova priecēs ar neparastiem, fantāziju pilniem gleznojumiem par militārās aviācijas tēmu 1. un 2. Pasaules karu laikā.

Ieeja izstādē bez maksas, tās darba laiks 14. un 15. augustā – plkst. 10 – 16, 16. augustā plkst. 10 – 15.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+