×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
12. septembris, 2012
Drukāt

Tikai viens vārds


To ar lepnumu blakus uzvārdam uz savas istabas durvīm savulaik uzrakstīja Tērbatas universitātes students Krišjānis Valdemārs, bet šodien Saeimas deputāte Inese Lībiņa-Egnere to noraida kā dažu cilvēku nevajadzīgu iegribu.

 

Runa ir par tiesībām pilsoņiem un nepilsoņiem pēc paša brīvas gribas pasē ierakstīt arī tautību, kas pēc pašreizējiem noteikumiem ir liegts, pamatojoties uz trafareto apgalvojumu, ka “Eiropa mūs nesapratīs”, plus vēl piebilstot, ka tā esot “novecojusi padomju laika palieka”.

Kā zināms, Brežņeva ēras beigu posmā kompartija nāca klajā ar apgalvojumu, ka Padomju Savienībā esot izveidojusies jauna vēsturiska cilvēku kopība – padomju tauta un vienu brīdi pat pavīdēja kāda “zinātnieka” it kā “atklājums”, ka jaunizceptajam “homo sovieticus” esot konstatētas zināmas anatomiskas un fizioloģiskas izmaiņas, kas to atšķirot no padomju varas vēl neaplaimotajiem indivīdiem.

Varbūt šodien (ar ko tik velns nejoko!) Lībiņas-Egneres kundzei un viņas domubiedriem ir vērts ziedot analīzei dažus pilienus savu asiņu cerībā, ka 21. gadsimta zinātne tiešām atrod tanī kādu līdz šim nepazītu “eiroglobīnu”, kas dos iespēju nākotnē “necilās” tautības “latvietis (-te)” vietā pasē ierakstīt kaut ko daudz reprezentablāku?

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+